İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Zelzele Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zelzele Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Deprem Görmek
Rüyada zelzele görmek; bir çok anlam içeren, çok alt metinli ve oldukça karmaşık bir rüya olduğu gibi, çoğu zaman hayırlara yorumlanır. Fakat bazı durumlarda şer olarak da yorumlanabilmektedir.
Bu ve buna benzer Rüyada zelzele bulunduğunu duymak yakında yaşamınızda değişimler olacağına işaret eder. Zelzele olması; bir sorun yaşanacağı anlamına da gelir. Kimi rüyada görülen depremin şiddetine göre kıtlık ve hastalık olarak tabir edilir. Rüyada zelzele bulunduğunu görmek, alimler içinde çıkacak görüş ayrılığına, çıkacak fitneye ve olayların yaşanacağına delalet eder. Rüyada zelzele umumi manada, depremde sallanmak, depremi duymak, depremde binaların yıkıldığını seyretmek ve rüyada zelzele olması şeklinde birçok biçimde olur. İşte bütün detaylarıyla kişinin rüya esnasında zelzele bulunduğunu görmesinin tabiri.

Rüyada Deprem Görmek

Bazı tabirciler depremi hayırlı bir düş olarak yorumlarlar. Rüyada zelzele beklemek veya zelzele olması o bölgede iş hayatında ve geçimde meydana ati canlılığa düş sahibinin yaşamı iyi idame ettireceğine ve iyi atılımlar yapacağına, para kazanacağına ifade etmişlerdir.

Rüyada Zelzele Bulunduğunu Görmek Ne Anlama gelir?

Tabir bakımından zelzele, yer sarsıntısı, sallanmak ve zelzele aynı anlama gelir. Rüyada dünya genelinde büyük bir zelzele bulunduğunu görmek, ülkeler içinde cenk veya muharebe çıkacağına tabir edilir. Kimi de rüyanızda zelzele anını yaşamak, iş yaşamında sıkıntılar yaşanacak anlamına gelir. Kişinin rüya esnasında zelzele bulunduğunu görmesi bir şehirden başka şehre göç etmeye işarettir.

İbn-i Sîrîn Hazretlerine göre rüyada zelzele bulunduğunu ve evin sallandığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına kelam sahibi birinden yana sorun ve bela geleceğine delalettir. Kimi de zelzele, tasa, ziyan ve işlerin iflasına delalettir. Zelzele rüyası korku ve şiddete de işarettir.

Rüyada Zelzele Olması Ne Anlama Gelir?

Rüyada bulunduğun yerde depremin olması, o yerden başka yere göç etmeye delalettir. Rüyada malum bir bölgede depremlerin olması, o bölgeye isabet edecek bela ve musibete delalet eder. Rüyanızda zelzele meydana gelmesi akıbeti dağın sarsılarak yerinden oynaması halka ati olan sertlik ve korkuya delalettir.

Rüyada Gerçekmiş Benzer biçimde Zelzele Yaşamak Nedir?

Derler ki rüyanızda gerçek dünyadaki şeklinde depremi yaşamak, feryat etmeye, karmakarışık laflara, can bunaltıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işaret eder. Her şeyin en güzelini ve doğrusunu sadece Tanrı Teâlâ bilir.

Rüyada depremde ölmek ömrünüzün uzun olacağına işaret etmektedir. Depremde bir yerin sallandığını görmek, o bölgede bir musibetin meydana gelmesine yahut emanete hainlik edilmesine işaret eder.

Rüyanızda depremden ziyan görmek devlet ekonomisindeki büyümeden dolayı ziyan göreceğinize işarettir. Bu sebeple zelzele büyük afetlerdendir. Rüyanızda görmüş olduğunuz zelzele neticesinde yerin çökmesi, o yörede meydana ati felakete, zorluklara, kıtlık ve benzeri vakalara işaret eder.

Rüyanızda depremi beklemek, hamile kadının çocuğunu düşürmesine, bir yerden bir yere göç etmeye işarettir.

Rüyanızda yerin sarsılması akıbeti zelzele meydana geldiğini görmek, iş ve geçimde meydana ati canlılığa ve berekete işaret eder.

Rüyada bir mahalde zelzele bulunduğunu ve orada bir ekip insanların yere battığını ve bir kısmının da kurtulduğunu görmek, devlet başkanının oraya geleceğine ve halka zulüm ile işlem edeceğine işarettir.

Kıtlık yargı devam eden bir yerde zelzele bulunduğunu görmek, o yerin mahsulünde meydana ati gelişme ve berekete işaret eder. Bağ ve bahçede zelzele olması, o bahçede mahsulâtın fazla olacağına ve yaz meyvelerinin bolluğuna işaret eder.

Rüyada Mayıs ayının gece ve gündüzünde zelzele bulunduğunu görmek, halk içinde çıkacak kavgaya ve sürekli meydana ati fitnelere işaret eder.

Haziran’da görülen zelzele, şerli ve iyi olmayan insanların helakine işarettir. Temmuz ayı içinde zelzele görmek, şanlı ve yüce bir zatın vefatına işaret eder. Ağustos ayında görülen zelzele, o yere yönelecek bir düşmana işarettir.

Rüyada zelzele görmek büyük düş kırıklıkları ve acılara işaret eder. Rüyada depremler, her şeyin birden değişeceğini bilgi verir. Rüyada depremde her tarafın yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden ati bir felakete delalet eder.

Zelzele, bazı yorumculara göre yolculukla da tabir edilir. Bir dağın zelzele ile yer değiştirdiğini görmek, bulunmuş olduğu yere bazı tanrısal felaketlerin geleceğine işarettir.

Rüyada bir yerde bir zelzele bulunduğunu görmek

Depremde insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bazı kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve güçlük verecek büyük bir felaketin geleceğine delalet eder.

Rüyanızda zelzele bulunduğunu duymak korkuya işarettir. İş hayatınızda bazı sorunlarla karşı karşıya kalacağınıza işaret eder.

Bazı tabirciler rüyada depremi yaşamayı iş ve geçimde meydana ati canlılığa ve berekete yorumladılar.

Rüyada yerin sarsıldığını görse, bir taraftan o yere inecek belaya veya orada meydana ati dolu, kıtlık yahut şiddetli korkuya işarettir. Zelzele köyde meydana ati fitnelere işarettir.

Depremle beraber gökten taş yahut kartopu yahut herhangi bir şey düşüyorsa ve insan korkup oraya buraya kaçıyorsa kesinlikle Tanrı’nın razı olmadığı bir çekince bulunuyor ve bu Tanrı’dan bir uyarıdır.

Rüyada depremde sallanmak, etrafınızdaki arkadaş görünümlü insanlara dikkat etmek icap ettiğini gösterir ve tehlikeli bazı olayların olacağını belirtir.

Rüyada depremi yaşamak tasa, ziyan, zarar ve işlerin iyi olmayan gitmesine tabir edilmektedir. Rüyada bununla birlikte zelzele görmek, korku ve şiddete de alamettir.

Rüyada depremden kurtulmak, düş sahibinin karşılaşacağı sorun ve zorluklardan kendi çabasıyla kurtulmaya işaret eder. Başınıza ati her türlü belayı kendi çabanızla atlatacağınızı anlatır.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz