İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Yılan Görmek Ne Demek? Nasıl yorumlanır?
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Yılan Görmek Ne Demek? Nasıl yorumlanır?

Rüyada yılan Görmek ne anlama gelir

Rüyada Yılan Görmek Ne Demek? İnsanoğlu geçmiş zamandan beri gördüğü rüyaların anlamlarını merak etmiştir. Gördüğümüz rüyaların bazıları uyandığımızda da etkisini sürdürmeye devam eder. Gelin rüyada yılan görmek ne demek sorusunu hep birlikte inceleyelim:

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek, rüyayı gören kişinin etrafında onun iyiliğini istemeyen ona düşman olan birine delalet eder. Aynı zamanda kötü günde yanında olmayan, yalnızca iyi günde destek veren yani kendi menfaatini düşünen kimseye işaret eder. Kimi rüya tabircileri rüyada yılan görmeyi hem maddi hem de manevi yönden zor zamanlar geçirileceği şeklinde yorumlar.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

Rüyada siyah yılan görmek, rüya sahibinin iş hayatında olumlu gelişmeler yaşayacağına bulunduğu konumdan daha üst bir mevkiye ulaşacağına işaret eder. Rüyasında siyah yılan gören kişinin kendi işinin başına geçeceğine ve kurduğu bu yeni işte büyük başarılara imza atacağına delalettir. Rüya sahibinin edindiği bu başarılarla birlikte çevresinde ve toplumda sözü dinlenen ve sayılan bir insan olacağını gösterir.

Rüyada siyah yılan görmek, bazı rüya tabircilerine göre ise, çok hırslı, güçlü ve gizli bir düşmana yorulur.  Rüyayı gören kişiye, nüfuslu ve maddi olarak üstün birilerinin kin tuttuklarına ve düşmanlık ettiklerine delalettir.

Rüyada görülen siyah yılan büyükse, rüya sahibinin hayatında büyük problemlerle uğraşacağı şeklinde yorumlanır. Ancak rüyayı gören kişinin, bu problemlere karşı dirayetli olacağına ve sonucunda da maddi kazancının artacağına işaret eder.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek

Rüyada yeşil yılan Görmek

Rüyada yeşil yılan görmek, genellikle bir düşmanın varlığına delalettir. Bu düşman sinsi ve oldukça zararlı bir düşmandır. Rüyasında yeşil yılan gören kimseyle bu düşmanın arasında bir husumet olacağı ve rüya sahibine zararı dokunacağını da gösterir. Kırmani ise, rüyada yeşil yılan görülmesini ‘bir din düşmanlığı ya da gizli bir düşmanlık’ şeklinde yorumlamıştır. Rüyada görülen yeşil yılan, dinden uzaklaşan bir kimseye işaret eder. Bu kimse rüya sahibinin hayatında var olan bir insan olabileceği gibi hayatına yeni girecek bir insana da yorumlanabilir. Bu kişiden uzak durmak ve hayatından uzak tutmak rüya sahibi için hayırlı olacaktır.

Rüyada görülen yeşil yılanın öldürülmesi, rüya sahibi için hayra yorulur. Rüyayı gören kişinin hayatında var olan veya hayatına girecek olan bu düşmanın zararlarından korunacağına işaret eder.

Rüyada Beyaz Yılan Görmek

Rüyada beyaz yılan görmek, yine rüya sahibinin hayatında var olan bir düşmana delalettir. Rüyada görülen beyaz yılan, bu düşmanın rüya sahibinin çok yakınında bulunduğunu, dostça yaklaşıp onun iyiliğini düşündüğünü söyleyen sinsi bir kimseye işaret eder. Bu kimse iyi niyetli görünebilir ancak rüyayı gören kişinin kötülüğünü arzu eder ve art niyetli düşünür. Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada beyaz yılan görmek, maddi sıkıntıların geride kalacağı ve ekonomik anlamda refaha erileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada görülen beyaz yılanın rüya sahibini sokması, bir ikaz olabilir. Rüyayı gören kişinin hayatında gerçekleştirdiği eylemlere, hareketlerine daha fazla dikkat etmesi gerektiğine ve haramdan uzak durması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Sarı Yılan Görmek

Rüyada Yılan Görmek
Rüyada Yılan Görmek

Rüyada sarı yılan görmek, pek hayra yorulan bir rüya değildir. Ekonomik anlamda güçlü ve zengin olan kimsenin etrafındaki insanların tesirinde kalıp zarara uğrayabileceği şeklinde yorumlanabilir. Rüyada görülen sarı yılan çoğunlukla art niyetli, kindar ve sinsi bir insanla karşılaşılacağına, bu insandan gelebilecek zararlara ve uğursuzluklara delalettir.

Rüyada sarı yılan öldürmek, karşılaşılacak olunan bu kötü zihniyetli düşmandan kurtulabileceği ve onun yüzünden sıkıntı çekilmeyeceği, rahata erileceğine yorulur. Rüyasında sarı yılan sokması ise, rüya sahibinin sarı yılan formunda görülen art niyetli kimse yüzünden birçok sıkıntı çekeceği, bu yüzden mutsuz olabileceği ve yanlışlar yapabileceği şeklinde yorumlanır.

İslami Rüya yorumlarında rüyada yılan görmek şeytanca dayanaksız düş olarak deyim edilmektedir. Korkutucu rüyaların görülmesi durumunda manası ne şekilde olursa olsun başkalarına anlatmamak ve Cenâb-ı Hakk’a sığınmak lazım olur. Rüyada yılan hain ve sinsi düşmana demektir. Rüya tabirleri yorumcularına göre yılanlar her toplumda değişik anlamlar taşıdığından, rüyanın mutlak tanımını uygulamak zahmetlidir. İşte rüyada yılan görmenin tabiri.

Rüyada Yılan görmeniz, gizli düşmana, saltanata ve bireyin geçimine işarettir. Rüya dünyasında görülen yılanın tabiri mal sahibi hasım olarak yorulur. Yılan Bazen devlet, bayan ve çocuktur. Cafer-i Sâdık (r.a) rüyada yılanı, selamete, devlete, zevceye ve evlada yorumlar.

1- Rüyada Yılanın Sürünerek Gelmesi
Rüyanızda sürünerek yılanın size doğru geldiğini görmekse düşmanlarınızın birleşerek, bir araya gelip size karşı tehlike oluşturacaklarına işarettir.

2- Rüyada Mavi Yılan Görmek
Erkek düşmana işaret eder. Bazen de mavi yılan görülmesi sinsiceİslami Rüya yorumlarında rüyada yılan görmek şeytanca dayanaksız düş olarak deyim edilmektedir. Korkutucu rüyaların görülmesi durumunda manası ne şekilde olursa olsun başkalarına anlatmamak ve Cenâb-ı Hakk’a sığınmak lazım olur. Rüyada yılan hain ve sinsi düşmana demektir. Rüya tabirleri yorumcularına göre yılanlar her toplumda değişik anlamlar taşıdığından, rüyanın mutlak tanımını uygulamak zahmetlidir. İşte rüyada yılan görmenin tabiri.

Rüyada Yılan görmeniz, gizli düşmana, saltanata ve bireyin geçimine işarettir. Rüya dünyasında görülen yılanın tabiri mal sahibi hasım olarak yorulur. Yılan Bazen devlet, bayan ve çocuktur. Cafer-i Sâdık (r.a) rüyada yılanı, selamete, devlete, zevceye ve evlada yorumlar.

1- Rüyada Yılanın Sürünerek Gelmesi
Rüyanızda sürünerek yılanın size doğru geldiğini görmekse düşmanlarınızın birleşerek, bir araya gelip size karşı tehlike oluşturacaklarına işarettir.

2- Rüyada Mavi Yılan Görmek
Erkek düşmana işaret eder. Bazen de mavi yılan görülmesi sinsice ve gizlice işler karıştıran bir kimseye işaret eder.

3- Rüyada Yılan Öldürmek

Rüyada Yılan Öldürmek Ne Demek
Rüyada Yılan Öldürmek Ne Demek

Düşmanınızı yeneceğinize işarettir. Rüyada yılan cana kıymak düşmanı yenmek biçiminde söylem edilmiştir. Düşmana karşı zafer elde etmek demektir.

Rüyada Sokaklarda yılan cana kıymak, savaş ve dövüş manasına gelir. Bu biçim rüyayı görenin düşmanlarını alt edeceğine yorum edilir.

4- Rüyada Yılanla Kavga Etmek
Yılanla boğuşup döğüşmek düşmanınızla dövüş etmeye, zarar görmeye yorumlanır. Kuvvetli düşmanı ile savaş eder ve düşmanından korkar ve birbirlerinden ayrılırlar. Eğer rüyasında yılan onu soksa, bir musibete düşer ve halas olmadan umut kesilir. İki parça edilmiş yılanın parçalarını eline aldığını gören kimse, düşmanı bulunan bir kimseden yararlanma eder.

5- Dev Yılan Görmek
Büyük bir mücadeleye delalet eder. Mücadele uyarısı olarak dahi ifada eder. Olası tehlike ve tehlikeye karşı istikrar manasına gelmektedir.

6- Rüyada yılan ısırması

Rüyada Yılan Görmek Ne Demek
Rüyada Yılan Görmek Ne Demek

Düşmandan gelecek zarara yorumlanmıştır. Rüyada yılan ısırması, bireyin düşmanı vasıtasıyla gelecek eza ve meşakkattir. Isırılan kimsenin yasak mal kazandığına işarettir. Aynı vakitte rüyada yılan ısırması, düşmanının kendisini üzeceğine, sorun çekeceğine yorumlanır.

7- Rüyada Yılan Yemek
Yaptığınız işten fayda sağlayacağınıza, menfaat, mutluluk, izzete deyim olunur. Yılanın etini ham yemek, hasım üstüne galip gelmeye, düşmanın malından nasiplenmeye yorum edilir. Düşmanına karşı zafer elde eder. Sevince erişir.

8- Rüyada Kırmızı Yılan Görmek
Kişinin rüyasında al yılan görmesi kaygıya yorumlanır. Büyük al yılan kaygı manasına gelmektedir.

Bazen de bu düş kötü, yaramaz ve aptal komşuya dahi delalet etmektedir. Rüyada zehirli büyük al yılan mal sahibi düşmandır. Çünkü zehrin tabiri maldır.

9- Rüyada Yılan Başı Ezmek
Yumrukla yılanın kafasını ezmek, hasım üstüne galip gelmeye, düşmanı yeneceğinize yakın vakitte güç ve kuvvette yorumlanır.

10- Yılan Eti Görmek
Düşmandan mala delalettir. Rüyada yılanın eti, kemiği, derisi, kanı düşmanın malına delalettir. Rüyada yılanla bahsetmek düşmanla barışmaya işarettir.

11- Vücudundan Yılan Çıkması
Aile bireylerinden birinin düşmanlığına yorulur. Kötü söz söyleyip, söylediğiniz sözlerden zarar görmeye yorumlanır.

12- Üzerinde Yılan Görmek
İlim ehli olmaya yorumlanır.

13- Rüyada Yılanın Uçtuğunu Görmek
Yılanın uçarak yükseldiğini görmek mutluluk, sürura ermeye yorulur. Yılanın uçarak yüksek bir yere konduğunu görmek, gönül süruruna delalet eder. Kişi rüyasında yılanı uçtuğunu görse, düşmanları başka yere gider.

14- Rüyada Evde Yılan Görmek
Yılanın eve girmesi, üçkağıt yapacak düşmana yorumlanır. Aynı vakitte rüyada evde yılan görmek düşmanın kötülüğüne işarettir.

Bu düş karı koca arasında kavgaya menfaat. Bazen de rüyada evde yılan görmek uyuyan hasım manasına gelir. Evdeki yahut dışarıdaki düşmana dahi yorulur. Evden yılan geldiğini görmek; rüyayı gören bireyin söz sahibi birinden üzüntü göreceğinize işarettir.

15- Rüyada Kara Yılan Görmek

Rüyada Yılan Görmek Ne Demek
Rüyada Yılan Görmek Ne Demek

Kişinin rüyada kara yılan görmesi, karşısına çıkacak olan büyük problemlere işarettir. Kişinin karşısına çıkacak olan problemlere ve sıkıntılara karşı soğukkanlı olacağına, parasal kazancını daha çok arttıracağına delalet eder.

16- Başının Üzerinde Yılanlar Görmek
Başının üzerinde yılanlar görmek devlet kademesinde itibarlı demektir.

17- Rüyada Yılan Tutmak
Korkunun gitmesine, yılanı tuttuğunu gören kimseye güvenlik içerisinde düşmanından mal gelir.

18- Yılandan Korkmamak
Yılandan korkmamak yüksek derecelere işarettir. Korktuğu şeylerden kurtulmak demektir. Rüyada korkmadığı yılan, o kimsenin güç ve devletidir.

19- Rüyada Yılandan Korkmak
Rüyada yılandan çekinmek, hasım şerrinden güvenilir olmaya işarettir.

20- Rüyada Büyük Yılan Görmek
Büyük yılanlar büyük, kuvvetli düşmana, ufak yılansa cılız düşmana yorumlanır. Büyük bir yılan, büyük bir düşmana işarettir.

21- Rüyada Çok Sayıda Yılan Görmek
Rüyada aniden çok yılan görülmesi düşmanın çokluğuna delalet eder. Etrafınızda iyi aşikar, kötü insanlara işaret eder. Rüyada bir ton yılan görmek arkadaş ve düşmanı ayırmanız gerekliliğini söylem eder. Gerçek dostlara daha çok zaman ayırmaya işarettir.

22- Rüyada Yılan Saldırması
Uyarı niteliğindedir. Dikkatli olunması gerekliliğini söylem eder. Düşmanın sizi takip ettiğine delalettir. Beklenmedik şekilde ortaya çıkan zorlukları göstermektedir.

23- Rüyada Renkli Yılan Görmek
Hangi renkte olursa olsun rüyada görülen renkli yılan sinsi kimseyi temsil eder. Dost gibi görünüp zarara sokmak talip kimseleri işaret etmektedir.

24- Ölü Yılan
Düşmanınızın öldüğüne işaret eder. Size zarar verecek kimselerin zararlarının kendilerine döndüğünü söylem eder. ölmüş yılan, korkulardan kurtuluş biçiminde söylem edilir.

25- Rüyada Yavru Yılan Görmek
Sizi sevmeyen zarar vermeyen bir kimseyi işaret etmektedir. Yılan yavrusu görmek, çocuklara karşı optimist olmanızda fayda olduğunu işaret eder. Bazende kendisini saklayan gizli bir düşmana işaret eder.

26- Rüyada Küçük Yılan Görmek
Rüyada görülen ufak yılan, ufak bir düşmanı temsil etmektedir. Bazı tabircilere göre ufak yılan, ufak çocuktur. Beklemede artan ufak tehlikeli haller manasına dahi gelir.

27- Rüyada Yeşil Yılan Görmek
Din düşmanı bir kimseye yorumlanır. Rüyada yeşil yılan görmek dinin düşmanı demektir. Bazı kez de rüyada yeşil yılan düşmanınızın zahit ve salih biri olduğuna delalet edilmektedir. Yani görünüşte iyi biri gibi görünürken, içte şayet sinsi hain bir kimseye yorumlanır.

28- Etrafında Yılanlar Görmek
Yanında, çevresinde yılanlar görmek yakınlarınızın düşmanlığına yorumlanır.

29- Rüyada Yılan Yakalamak
Yüksek mahal ve makama işaret eder. Kişinin rüyasında yılan yakalaması itibarlı bir şahıs olacağını söylem eder. Yine Rüyada yılan tutmak korktuğu şeyden güvenilir olmaya işarettir.

30- Sokakta Yılan Görmek
Sokakların, yılanların istilasına uğradığını ve burada yılanların gezdiğini görmek, o bölümde savaşın ortaya geleceğine tabirdir.

31- Rüyada Yılan Kovalaması
Gerçek yaşamda dahi hatalı olduğunu bildiğin bir şeyden kaçtığın manasına gelir. Hayatında bildiğin bir yanlışı onarmak konusu ile ilgili karar vermek gerekliliğini söylem etmektedir.

32- Yılanla Konuşmak
Rüyada yılanla bahsetmek düşmanınızla barışmaya, menfaat, hayra işarettir. Rüyada yılanın kötü söz söylemesi, düşmanla dövüş etmeye yahut hasım yüzünden zarara uğramaya yorum edilir.

33- Rüyada Altın Yılan Görmek
Gümüş, altın yahut başka madenlerden yılanlar görmek büyük hayır demektir.

34- Rüyada Yılanın Arkadan Gelmesi
Rüyada ardından yürüyen yılanlar görmek hileli hasım demektir.

35- İri Uzun Yılan Görmek
Uzun yılan korkuyu söylem eder. Bazen de, büyük yılan, bayan, çocuk yahut Aileden düşmanlığa işarettir. Yaramaz komşuya dahi yorumlanmaktadır. Tabirciler uzun, büyük yılana sahip olduğunu gören bireyin büyük bir saltanata sahip olacağına belirtmektedir.

36- Rüyada Sarı Yılan Görmek
Sarı yılan düşmanınızın hasta olduğuna delalet etmektedir. Rüyada sarı yılan görmek, hayırlara yorulmaz. Maddi hali iyi bir kimsenin çevresindeki insanları tesiri altına almasına yorulur. Rüyada sarı yılan, ard niyetli ve şer düşünen sinsi insana yorulur.

37- Yılan Avlamak
Düşmanına üçkağıt gerçekleştirmeyle, düşmanlarından bir şeyler elde edeceğine tabirdir.

38- Rüyada Siyah Yılan Görmek
Rüyada kara yılan kuvvetli düşmanı temsil eder. Siyah yılan, üçkağıt ve yaramazlığı cihetiyle düşmanının en şiddeti işidir. Yine rüyada kara yılan görmek ordu generallerine tabirdir.

39- Rüyada Beyaz Yılan Görmek
Yılanın beyazı, cılız ve güçsüz düşmandır. Rüyada ak yılan, cılız hasım demektir. Size zarar veremeyecek bir tanesidir. Kirmanî demiştir ki: rüyada ak yılan tutmak yahut bu yılana malik olmak, yüksek mertebelere naili yete delalettir.

40- Rüyada Yılan Pişirmek
Düşmanına karşı zafere, cihat yüzünden caiz mala sahip olur.

41- Boyuna Yılan Dolanması
Kişinin boynuna bir yılanın dolanmış olduğunu görmesi, malının zekâtını vermediğine alamettir.

42- Rüyada Yılan Sokması
Kişinin mahsurlu ve yasak bir şeyi yapması demektir. Aynı vakitte rüyada yılan sokması, birinin üçkağıt ve entrikaları yüzünden sorun yaşamaya yorumlanmaktadır. Bazen de rüyada yılan sokması birtakım bireylerin düşmanlığına, yılanların sokamaması zarar verememelerine yorulur.

43- Rüyada Kahverengi Yılan Görmek
Kahverengi yılan, kötülüklerden kurtulmak için mücadeleye delalet etmektedir. Hane içindeki problemlere işaret etmektedir. Ailenize daha çok zaman ayırmanıza işaret etmektedir.

44- Rüyada Yılanın Konuşması
Yılanın size hoş bir söz söylediğini gördüyseniz, bir düşmandan erişecek hayır ve sevince işarettir. Rüyada yılanın kendine hoş bir sözle seslenme ettiğini görmek, düşmanınızla barışacağınıza işaret eder.

45- Rüyada Yılan Sütü İçmek
Allahu Teâlâ’nın razı olacağı bir ameli işlemeye delalet eder.

46- Rüyada Engerek ve Kobra yılan görmek
Yılanlar hasım demektir. Çok zehirli olan engerek ve kobra yılanlarını görmek çok daha dahi tehlikeli düşmana yorumlanır.

47- Kıvrılmış Yılan Görmek
Kurtulması zor olan romantik enerji ve bağları söylem eder.

48- Cinsel Organının Yılan Olması
Hanımının akrabaları yönünden bir hasım kazanmaya işarettir.

49- Elinde Başında Yılan Olması
Yılandan elleri üstüne mal bulaştığını görmek, düşmanın sıkıntısına ve düşmanının malından fayda sağlayacağına işaret eder. Başında yılanının olduğunu görmek, düş sahibinin şanının melikler beraberinde ulu olacağına alamettir.

50- Bahçe Bostanın Yılanlarla Dolması
O bostandan ortaya gelecek büyüme ve ilerlemeye, nebatatın fazlalığına ve bereketine delalet eder.

51- Yılan Derisi
Yılanın derisini Altın olarak keşfetmek, meliklerin hazinesinin ele geçmesine işarettir.

52- Koynunda yılan görmek
Nablusî demiştir ki: Koynunda yılan olduğunu ve bunu iki parça etse, düşmanından intikamını alır.

53- Yılan Çiğnemek
Ezerek yılanların üzerinde dolaşmak, sel ortaya geleceğini belirtir. Büyük bir yağmurun yağacağına işarettir. Rüyada bir yılanı beline sardığını görmek, bele takılan kemere delalet eder.

54- Rüyada Kara Yılan Görmek
Ebu Saidü’l-Vaâz demiştir ki: mal ve menfaate menfaat. Su yılanı görmek, kadri ulu bir zatla sohbete, dragon görmek kuvvetin ziyadeliğine menfaat. Rüyada yılanların içerisinde olduğu dolu bir kap, kutu görmek, rüyayı görenin Müslümanlara karşı düşmanlığına yorumlanır.

55- Engerek Yılanı Görmek
İyiye yorulmaz. Hasımları size bir tuzak hazırlıyor demektir. Adımlarınızı titiz atmanız. Gerektiğine işarettir.
ve gizlice işler karıştıran bir kimseye işaret eder.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir