1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Rüyada Uçmak ne anlama gelir & Rüyada Uçtuğunu Görmek

Rüyada Uçmak ne anlama gelir & Rüyada Uçtuğunu Görmek

Rüyada Uçtugunu Görmek Rüyada Uçmak ne anlama gelir
1

Rüyada Uçmak ne anlama gelir;  Rüyada Uçmak Ne Demek?  Rüyada Havada Uçmak en sevilen rüyaların başında gelir. İnsanlar uçamadığı için çoğunlukla Rüyalarında Uçtuklarını görürler. Bizde Alimlerimizin yorumlarını sizler için derledik.

Rüyada Uçtugunu Görmek Rüyada Uçmak ne anlama gelir

Rüyada uçmak Ne anlama gelir?

Ferahlık ve sevince, bir yerden başka bir yere uçtuğunu görmek hayırlı, verimli ve sıhhatli bir seyahat hayata geçirmeye işaret eder. Birinin Rüyada uçtuğunu görmesi yolculuğa çıkmaya ve rüyada yükseldiğiniz seviyede saygınlık kazanmaya işarettir. Rüyada uçmak hac ve büyüklük demektir. Birisini uçarken görmek; kıskançlığa işaret etmektedir. Aynı zamanda bu düş hacca gideceğinize de yorulur. Rüya Sırasında şahsının uçtuğunu müşahid olan insanoğlunun hayatında müspet ve güzel gelişmeler olacaktır. Fakat uçarken korkmak bu gelişmeler için daha vakit olduğuna işaret eder. Çok yükseklere, hatta uzayda uçtuğunuzu gördüyseniz, evlilik sorunları yaşayacaksınız demektir. Alçaktan uçmak ise geçici sorun ve hasta olmaya işarettir. Rüyada birinin uçtuğunu görmek; bir yolculuğa çıkacağınıza ya da mevki olarak yükseleceğini anlamına gelmektedir.

Danyal Aleyhisselâm Rüyada uçmak yorumu

Rüyada uçtuğunu görmek, hayırdır. Rüyada bir yerden başka bir yere kuş benzer biçimde uçtuğunu gören, yola kazanç ve büyük bir mevkie ulaşır. Gökyüzüne doğru uçtuğunu müşahid olan zarara uğrar. Gökyüzüne uçup bir daha yere inmediğini müşahid olan dünyadan göçer.

İbn-i Sîrîn’nin Rüyada Uçmak tabiri

Rüyasında kanadı olmadığı halde uçtuğunu müşahid olan bulunmuş olduğu durumdan başka bir duruma girer. Bir evin damından başka bir evin damına uçtuğunu gören, eşinden boşanarak başka biriyle evlenir.İbn-i Sîrîn: Kıble yönünde uçmak ve başlangıç noktasına yine art dönmek; büyük kazançlarla yolculuğa çıkacağınıza ve kısa sürede bulunduğunuz yere art döneceğinize; aynı rüyayı kanatlı bir biçimde görmek, bu tabirin daha da iyi olacağına işarettir.

Kirmanî’nin Rüyada uçtuğunu görmek tabiri

Göğe doğru uçtuğunu görmek hacca gitmeye; Kuş kanadına benzeyen kanatları bulunduğunu görmek, Toplumun hayretini çekecek bir halin olduğuna; göğe doğru uçup sonrasında yere indiğini görmek, ölüm derecesinde hasta olup sonrasında iyileşeceğine delalet eder.4- Ebu Said El-Vâiz’in Rüyada uçmak ile alakalı yapmış olduğu yorum Rüyasında bir dağın tepesine uçtuğunu müşahid olan büyük bir mekâna erişir. Uçarken bir şeyin üstüne düştüğünü gören, o şekilde bir şeyin sahibi olur. Kanat takarak uçtuğunu görmek, yolculuğa delalettir. Rüyada kanatsız olarak uçtuğunu görmek, bir durumdan başka bir duruma geçeceğine; uçtuğu zaman niyetlendiği yere ulaşırsa yolculuğunda hayra nail olacağına; bir tarladan başka bir tarlaya uçtuğunu görmek, güç ve şerefe delalet eder. Alçaktan üst bir yere kanatsız olarak uçtuğunu gören, meramına ulaşır. Güvercin benzer biçimde uçtuğunu müşahid olan yükselir.

Rüyada havada uçtuğunu görmek

Bir kişi için rüyada havada uçulması kolaylıkla yapılacak yolculuktur. Rüyada damdan dama havada uçtuğunu müşahid olan kimse, meşhur bir zat tarafınca eline mal geçer. Bir hanım rüyada tanımış olduğu bir adamın evine havada uçtuğunu görse o erkekle evlenir. Hapsedilmiş bir kimsenin rüya sırasında havada uçması, hapisten çıkmasına işaret eder. Bazı tabirciler, rüyada uçmak şayet kanatla olursa, yolculuğa çıkmaya, kanatsız olursa, bir durumdan başka bir duruma geçer veyahut bir yerden başka bir yere nakleder, dediler. Yabancı olan bir kimse, uçtuğunu görse, memleketine döner. Bazı tabircilerde, o yabancı fazla seyahat yapar, dediler. Rüyada kuşlarla birlikte uçtuğunu müşahid olan kimse, yabancı kimselerle görüşür.

Rüyada uçarak yarışmak

Bir kişi rüyada bir insanla yarışsa ve uçup o adamı geçse, o kişiye kahreder. Uçtuğundan dolayı da o kimsenin kadri ulu olur.7- Rüyada güvercinler benzer biçimde uçmak Havada güvercinler benzer biçimde uçtuğunu ve yeryüzünde bulunanlardan dilediğine ziyan vermeye ve dilediğine de yarar temin etmeye muktedir bulunduğunu müşahid olan bir kimse, saltanat, izzet ve şerefe nail olur.

Çalışanlar için rüyada uçmak

Zenginlerin ve devlet memurlarının rüyada uçtuklarını görmeleri ilerlemelerine, gurbette olan bir kimsenin görmesi ise, memleketine dönmesine işarettir. Kimi de bu düş memleketine asla dönemeyeceğine işarettir.

Rüyada iki kanatla uçmak

Bir kişi iki kanadıyla uçtuğunu görse, bu düş tüm insanoğlu hakkında hayırlıdır.10- Rüyada kuşlarla birlikte uçmak Kuşlarla birlikte uçtuğunu müşahid olan kimse, yakında yabancı bir kavmin içinde bulunur. Rüyada havaya çok kalmayarak yalnız yerin üstünde olduğu bilineceği kadar yükseklikte uçtuğunu görse, yolculuğa çıkmaya ve yine dönerek gelmeye işarettir.11- Rüyada arzu ettiği vakit uçtuğunu görmek Bir kimse, arzu ettiği vakit uçtuğunu ve istemediği vakit da uçmadığını görse, büyük bir hayra ve rüyayı görenin islerinin kolaylığına işarettir.12- Rüyada yerle gök içinde uçmak Yerle gök içinde uçtuğunu müşahid olan kimsenin, istek ve isteği fazla olur.

Rüyada bir yerden başka bir yere göğün genişliğine doğru uçtuğunu müşahid olan kimse, gitmeye laf verdiği bir yere yaya olarak veyahut bir şeye binerek gider, ya da bir yere yolculuğa kazanç ve uçtuğunda yerden yükseldiği miktarca da o yerde izzet ve ikram görür.13- Rüyada fazla çok uçmak Fazlaca uçtuğunu görmesi, istek ve isteklerinin çok olduğuna işarettir. Kimi de uçmak, öğrenci için bilim öğrenmeye, iyi olmayan kimseler için, ihlal İşlemeye veyahut öncesinden çalışmış olduğu bir şeyi istemeye ya da düş sahibinin kızma anında yapacağı yalın hareketlere işarettir.14- Rüyada deniz üstünde uçmak Eğer iyi olmayan bir yerden uçup denize ve manzarası güzel bir dağa ya da çimenlik bir yere ya da camiye indiğini görse, yukarıdaki rüyanın aksine tabir edilir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz