İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Rüya tabirleri
 3. Rüyada Ölmüş Babasını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ölmüş Babasını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek

Rüyada Ölmüş Babasını Görmek; gören kişinin mental dengesini etkileyebilir. Babanın ya da yakın bir aile bireyinin ölümü kişiyi ağır etkilerken, bir de bu kişi rüyada görmek daha da kötü olabilir. Fakat bu rüya bazı zamanlar kişiye iyi de gelebilir.

Gördüğünüz rüya yoksul kimselere desteğe işaret etmektedir. Ölmüş babasını görmekse iyi ve hayırlı durumlara ifade edilmektedir. Düş sahibinin yoksul kimselere hayır yapması gerektiğine tabir edilir. Babasına yapacağı hayır ve duaya tabir edilir. Başkaca Ailenizle daha fazla zaman geçirmenizi işaret eder.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek

Bazı tabirciler dünyadaki babasını ölmüş görmeyi, tekrardan alan bulacak olan silinmiş acılar şeklinde yorumlamışlar. Babasının hakkın rahmetine kavuştuğunu görmek rüyayı gören kişi sahibi için sıhhat ve uzun sürecek olan yaşam anlamını taşır. Ölmüş babayı görmek hayır işleri hayata geçirmeye da tabir edilir. Vefat etmiş baba rahmetli baba görmek baba için hayır hayata geçirmeye işarettir. Gördüğünüz rüya mesuliyet anlamını da gelir.

Rüya sırasında öz babasını müşahid olan şahıs kuvvet bulur ve cesaretle olayların üzerine gidebilir. İslami düş tabircileri bu rüyayı mutluluk olarak tabir ederler. Rüyada ölmüş babayı görmek rüyasını “sevineceğinize yahut asla ummadığınız bir yardım haberi alacağınıza işarettir.” şeklinde yorumlamışlardır.

Rüya sırasında ölmüş baba tarafınca sevilmek hayırlı bir yol ve ortaklaşa iş anlamına gelir. Sorunların üstesinden gelineceğine işarettir. Müjdeli bir havadis ve sevilen birinin geleceğine alamettir. Bu şekilde bir düş bir işte zarara uğrama olasılığınızın da bulunduğunu belirtir.

Rüyada Ölmüş Babasını Görmek

Rüyayı müşahid olan kişinin yahut yakın bir akrabasının lokmasını yapmış olup ölüsü için hayır yapması icap ettiğini belirtir. Rüyada ölmüş babasını görmek düş biçimine nazaran değişik tabir edilir. Ölmüş babayı görmek ekseriyetle iyi ve hayırlı bir vaziyet olarak yorumlanırken düş da babayı görme biçimine nazaran şu manalara da gelir.

 1. Rüyada ölmüş babayı gülerken görmek; ailenin arasında ve konut hayatında ters giden ve menfi olan durumların tamamen düzeleceğine işarettir.
 2. Rüyada ölmüş babanın elini öpmek; üzerinizde bulunan yüklerden mutlu bir biçimde kurtulacağınıza işarettir. Babasının elini öpen şahıs kendisini menfi etkileyen yüklerden kısa süre de kurtulur.
 3. Rüyada ölmüş babaya sarılmak; rüyayı müşahid olan kişinin hayatına güvenilir ve ona destek olacak birinin gireceğine işarettir. Babanız size sarılmıyorsa hayatınıza girecek olan kişiye karşı davranışlarında ölçülü olmanız gerektiği şeklinde tabir edilir.
 4. Rüyada ölmüş babayı hasta olarak görmek; hayatınız ile alakalı olarak bir şeylerin iyi olmayan gideceğiniz, hayatınızda bir olumsuzluk ile karşılaşacağınız şeklinde tabir edilir. Babanızın devamlı olarak öksürmesi ise hayatınızda fazla menfi bir vaziyet ile karşı karşıya kalacağınıza işarettir.
 5. Rüyada ölmüş babadan para almak; ailenin arasında paylaşılacak bir kazancın olacağına işarettir. Babadan para alan şahıs edinilen kazancı adil ve eşit bir biçimde dağıtmakla yükümlü olacak anlamına da gelir.
 6. Rüyada ölmüş babayı ağlarken görmek: Şahıs yaşamının art kalanında fazla mutlu ve rahat bir hayat sürecektir. Babanın ağlaması rüya sırasında müşahid olan şahıs için bir müjdeli haberin geleceği anlamına da gelir. Rüyada babanızı ağlamadığı halde bakış açısından ıslak gelirken görmek ise maddi anlamda size iyi bir haberin geleceği ve maddi olarak rahatlayacağınız anlamına gelmektedir.
 7. Rüyada ölmüş babanın gülerken görülmesi müşahid olan kişinin büyük bir düş kırıklığı yaşayacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada babanın gülerken görülmesi konut hanesinden bir kişinin iş hayatında başarısız olacağına, üzüleceğine yönelik bir işarettir.
 8. Rüyada ölmüş babanın ölmüş olarak görülmesi rüyayı müşahid olan kişinin babasına karşı olan kırgınlıkları unutacağına, duyduğu öfkenin dineceğine işarettir.
 9. Rüyada ölmüş babayı ve anneyi beraber görmek rüyayı müşahid olan kişinin iyi ve mutlu bir havadis alacağına işarettir. Sıkıntılardan ve huzursuzluklardan kurtulacağına yönelik bir işaret olarak da yorumlanmaktadır.
Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz