İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Hanımı Cennete Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Hanımı Cennete Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Hanımı Cennete Görmek

Rüyada Hanımı Cennete Görmek; hanımının hayırlı bir insan ve güzel kişiliğinin varlığına işarettir. Rüya sahibi hanımına oldukça iyi davranmalı, psikoloji ya da fiziksel şiddeti kesinlikle düşünmemelidir.

Rüyada Hanımı Cennete Görmek
Rüyada Hanımı Cennete Görmek

Bu rüya, dünyada hanımıyla iyi geçinmeye işarettir. Rüyada cenneti görmek, camiye, zikir etmesine, sokak ve pazarda kazanç halletmeye, hacca, cihada, iyilikle emredip kötülükten nehye etmeye, ilme ve güzel amele işarettir.

Rüyada Hanımı Cennete Görmek ve Haram Meyve

Rüyada aden nehirlerinden içtiğini, meyvelerinden yediğini yahut ağaçların gölgesinde gölgelendiğini ya da cennetin hurilerinden bir şey gördüğünü görse, bilim, hidayet, rızk, mülk, kuşak ve uzun ömre nail olmaya ya da şehit olarak hayatını kaybetmesine işarettir.

Aden nehirlerinden içilen şey tabirce saygın tutulur. Şöyledir ki, su nehri rızka süt nehri fıtrata şarap nehri, Tanrı sevgisinden meydana gelen sarhoşluğa ve Tanrı in haram kıldığı şeylere eğilim etmeye, bal nehri ise bilim ve Kur anne işarettir.

Rüyada Cennette Haram Meyve Yemek

Haram meyve yemek, güzel amellerin neticesine, ese ve hayırlı evlada işarettir. Söğüt ağacının gölgesinde oturup gölgelenen ve ona dayanarak durduğunu müşahid olan kimsenin gideceği yerin hoş ve güzel olmasına işarettir. Kimi de ağacın altında oturmak, kendisini ibadete hasretmeye, dost arkadaş ve aşama makam sahibi kimselerden çıkar etmeye işarettir.

Cennetin köşklerine girdiğini görmek, önemli aşama elde etmeye, iftihar edilecek ise girmeye, genişlik ve zenginliğe ve güzel akıbete işarettir. Cennetin hazneden Rıdvan (R.A.) i görmek, vaadin yerine getirilmesine, ihtiyaçların görülmesine ve duanın kabul edilmesine işarettir.

Rüyada Hanım Cennet ve Yoksulluk

Cennete girip onun meyvesinden yemediğini, nehirlerinden içmediğini müşahid olan kimsenin, haiz olduğu ilimden yarar görmesine işarettir. Cennetten kovulduğunu görmek, Âdem (A.S.) in hikâyesinden dolayı fakirliğe giriftar olmasına işarettir. Korku halinde olan kimsenin cennete girdiğini görmesi korkudan güvenilir olmasına, tasa ve kederde ise tasa ve kederinden kurtulmasına, ama bekar ise evlenmesine işarettir. Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var. Şayet hasta yahut güç durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.

Rüyada Hanımı Cennete Görmek; miras kalınacağına, cennete girmek arzu ettiği halde engellenirse; hacca gidilemeyeceğine, Mekke’nin kapılarından birinin kapandığını görmek; akrabalardan birinin vefat edeceğine, cennete girmek; rahat bir hayat sürmeye, cennetten kovulmak; hasta olmaya işarettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz