İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Et Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Et Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Et Görmek

Rüyada Et Görmek; hayırlıdır. Zenginlik belirtisidir. Normal hayatta et yiyemiyorsa, bu rüya oldukça hayırlıdır. Kişi normal hayatta et yiyemiyorsa bu durumun sorumluları Allah katında büyük cezalar alacaklardır.

Rüyada pişmiş et görmek, helal meta anlamına gelir. Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Bilhassa pişmemiş et daima kötüye tabir edilir. Hastalık, dert, sorun, tasa olarak alınır. Rüya esnasında bir kasaptan et alan kişi hastalanır. et kokmuşsa vaziyet daha da iyi olmayan sayılır. Cafer-i Sâdık rüyada eti Meta, Miras, Hüzün ve Musibet olarak yorumlamıştır.

Rüyada Et Görmek

Rüyada görülen et, şayet pismiş ise, mala işarettir. pişmemiş etin tümü, hastalık ve kızdırıla işarettir. Kasaptan et almak, musibet ve kedere işarettir. Taze et ölüme ve gıybet etmeye de işarettir.

Rüyada Yılan Eti Yemek Ne Anlama Gelir?

Yılan eti düşman tarafınca bir maldır. Şayet yılan eti pismiş olmayıp çiğse, onu yiyen kimsenin, düşmanının gıybetine düşmesine işarettir. Yırtıcı hayvanların eti, maldır. yırtıcı kuşların eti de böyledir. Domuz eti haram maldır. Pastırma görmek, ölüleri gıybet etmeye işarettir.

Bir kimsenin rüyada eliyle dokunmaksızın görmüş olduğu adam deve eti, baba ve bir düşman tarafınca meydana çıkacak mala işarettir. Şayet o ete eliyle dokunursa, o hiç kimseye kaba bir düşman tarafınca bir acı isabet eder.

Deve ve Sığır Eti Görmek

Adam deve etini pismiş olması durumunda yiyen kişi, bir insanın malini yer ve çokça hasta olur, sonrasında tekrar kurtulur, sığır eti zahmet, meşakkat ve azca is hayata geçirmeye işarettir.

Rüyada kendi evinde yüzülmüş, parçalanmış koç eti müşahid olan kişi, tanımadığı bir insanla buluşur ve ziyafet yapmak suretiyle görmediği ve tanımadığı bir kimseyi çağrı eder veyahut bazı arkadaş ve dost kazanıp onlarla mesrur olur.

Şayet kendi evinde yüzülmüş, sadece parçalanmamış koç eti görse, o kimsenin ansızın göreceği bir bela ve musibete işarettir. Şayet koyun eti yağlı ise, o kişi bir ölünün malına varis olur.

Çiğ Olarak Et Yemek ve O Eti Sevmek 

Bir kişi rüyada pişmemiş et yediğini görse, gördüğünüz rüya hayırdır. Şayet pişmemiş eti görse ve onu yemese gördüğünüz rüya iyi değildir. Bir kişi rüyada pismiş eti yediğini görse, o kimsenin mali artar. Şayet pismiş eti yaşlı bir insanla birlikte yese, o kimsenin ileri gelenler yanında kadri ve sanı yücelir.

Kebap edilmiş sığır eti, korkudan güvenilir olmaktır. Şayet bir çocuk temenni ediyorsa, doğacak çocuk oğlandır. Bazı tabirciler kebap edilmiş sığır eti, rızka ve ucuzluğa işarettir, dediler.

Tavuk eti hanım tarafınca menfa atlanmaya işarettir. et hastalıktan deva bulmaya tasa, acı ve sıkıntıların gitmesine işarettir. Kuş eti seyahat yapmak suretiyle yarar elde etmektir,

Kimi de rüyada kus eti aş, cennete ve kişiyi cennete yaklaştıran Salih amellere işarettir. yırtıcı hayvan eti helal olan rızıktır. Kimi onda bulunan bir sebepten dolayı meşakkat ve tehlikeye de işarettir.

Balıketi, basit kazanılan ve afiyetle bir rızıktır. Kimi balıketi, deniz tarafınca temin edilecek menfaate işarettir. İnsan eti, düşmana egemen gelmektir. Tanınmayan et ve kan görmek, egemen gelmeye ve fitneye işarettir. Kus etleri pismiş veyahut kebap yapılmış olması durumunda bir karı tarafınca hile ve zulümle elde edilecek rızık ve maldır.

Şayet iyice pişmemişse, düş sahibinin bir bayanı zulmedici olduğundan gıybet etmesine işarettir. Rüyada yenmesi helal olmayan kus etini yediğini müşahid olan kişi, hilekâr ve zulmedici bir kavmin malini yer. Ördek eti, erkeklerden mütedeyyin ve Salih kimseler tarafınca meydana ati menfaate işarettir. Kebap edilmiş veyahut kızartılmış kus yavruları, zahmet ve meşakkat içinde kazanılacak bir maldır.

Bir kişi rüyada kendi etini çok görse, o kimsenin geçimi yoluna girer. Şayet o kişi hasta ise, kurtulur, bir kişi kendi etinin eksik bulunduğunu görse, o kimsenin islerinin durgunluğuna veyahut hastalığına ya da kendi durumunun ya da ticaretinin noksanlığına işarettir.

Rüyada insan eti aldığını müşahid olan kişi, geçerli olmayan bir meta satın alır. bir kişi rüyada kendi etinin kara ve gök renkte ya da parça parça kesilip yere düştüğünü görse, o hiç kimseye ariz olacak şiddetli bir azaba veyahut tutulacağı bir hasta olmaya işarettir.

Bir kişi rüyada kendisinde görmüş olduğu çok eti yerse, o kişi malinin kazancını yer. Sermayesini bırakır. Rüyada bireyin çok olmayan etini yediğini müşahid olan kişi, sermayesini zayi eder veyahut bir is yaptığından dolayı pişman olur.

Rüyada Et Görmek ve Eti Yemek

Rüyada kendi vücudunun etini yediğini müşahid olan kişi, kendi kazancından ve elinin emeğiyle meydana getirmiş olduğu şeyden yer. Bir kimsenin rüyada zayıf et yemesi onun malca noksanlığına işarettir. Rüyada sığır veyahut öküz eti yediğini müşahid olan kişi, hâkime götürülür.

Rüyada et yemeği görmek, rızık, bolluk ve çıkar anlamına gelir. Fukara için et ile pişmiş yemeği görmek, zenginliğe, etsiz pişmiş yemeği görmek, gereksinim veyahut ibadete işaret eder. Tür tür şeylerle karışık yemeği görmek ise, hasta olmaya işarettir.

Et Yemeği Pişirmek

Rüyada kendi eliyle güzel bir aş pişirdiğini görmek, o aş miktarınca şöhrete erişmeye ve fakirlikten sonrasında zenginliğe işaret eder.

Tekrar rüyada et veyahut pirinç ile pişirilmiş süt ve bunlardan başka şeyler görmek, ferahlık, mutluluk, akit, bilim ve yararlı rızka işaret eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz