İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Dolunay Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dolunay Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dolunay Görmek

Rüyada Dolunay Görmek; rüyayı gören kişinin işlerinin rayına oturacağına ve geleceğinin fazlaca parlak bir gelecek olacağına işaret eder. Aynı zamanda gündüz dolunay görmek, kişinin zamanı gereksiz işler ardında koşup öldürmeye yorulur.

Rüyada Dolunay Görmek

Ay’da nefsini görmek ise adam ise erkek çocuk sahibi olmaya. Ayın parlak olması ise bekârlar için, iyi bir evliliğe; evliler için, bir kız çocuğuna.

Rüyada Dolunay ve Hac

Rüyada Ay görmek: Güzel bir çocuğa yahut yabancı bir adama. Al ay, bir yolculuğa yahut Hacca gitmeye işarettir. İkiye ayrılan ayın parçalarının yine birleşme, ağır bir hasta olmaya işarettir.

Rüyada ay görmek sevi hayatınızda da gelişmeler olacak anlamındadır. Ayın yerde olması, rüyayı görenin annesinin vefat edeceğine; ayın bulutla kaplı olması, gözde bir hasta olmaya yahut sevgiliden ayrılmaya işarettir.

Rüyada ay görmek, insanoğlunun tüm istediklerine kavuşacağına, maddi ve içsel bakımdan rahatı, huzuru temsil eder.

Rüyada ay görmek, devlet başkanı ve devlet büyükleriyle tabir edilir. Ayı kendi malı şeklinde elinde tuttuğunu müşahid olan, büyük bir devlet memuru olur.

Rüyada Dolunay ile Savaşmak

Ayla savaştığını görenin, hükümet adamları ile arası açılır. Şahsının ay bulunduğunu yahut ayın yerinde oturduğunu görmek, önemli bir mevkie erişeceğine işarettir.

Ayı karanlık yahut gökyüzünden başka bir yerde görmek, devlet adamlarının bazı islerde zorluklara uğrayacaklarına delalet eder.

İbn i Şirin’e nazaran: ayı tam yuvarlak (Bedir halinde) görmek, bir büyük insanın ölümü ile tabir edilir.

Ayın iki bölüme bölündükten sonrasında, yine birleştiğini görmek, büyük bir insanın hasta olup, yine iyileşeceğine işarettir.

Ay bedir halinde iken başka bir yıldızla çarpıştığını görmek, iki memleket halkının birbirleriyle savaşacaklarına delalet eder.

Kimi de iki devlet büyüğünün birbirleriyle rekabet halinde olduklarına işarettir.

Rüyada Dolunay Görmek İle İlgili İlmi Yorumlar

Cabirül Mağribi’ye nazaran; Ayı yanında yahut elinde müşahid olan adam evlenir. Şayet ay hilal halinde ise, evleneceği insan kendinden daha aşağı bir sınıftandır.

Şayet tam daire halinde ise, soylu ve kendisinden önemli bir sınıftandır. Ayı parlak bir biçimde evinin içinde görmek, büyük bir devlet adamı tarafınca mutluluğa ulaştırılacağına delalet eder.

Ayın başka bir evden doğduğunu yahut çıktığını görmek, bir kimseden hayır ve çıkar göreceğine delildir.

Ayı tutulmuş görmek, memleket ve memleket büyüklerinin bazı zorluklar çekeceğine işarettir.

Ayın hilal olarak doğduğunu yahut yavaş, yavaş büyüdüğünü görmek, o memlekette sonradan devlet başkanı olacak bir çocuğun dünyaya geldiğine delalet eder.

Gökyüzünde bir ayın doğduğunu ve onu başkalarına gösterdiğini görmek, müşahid olan kimsenin ecelinin yaklaştığına delalet eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz