İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada diş görmek ne anlama gelir? Diyanet’e göre rüyada yeni dişin çıkması

Rüyada diş görmek ne anlama gelir? Diyanet’e göre rüyada yeni dişin çıkması

ruyada-dis-gormek-ne-anlama-gelir-diyanete-gore-ruyada-yeni-disin-cikmasi-ti1ZBqWR.jpg

Rüyada diş görmenin anlamı çok kısa zamanda yakın çevrede olan akrabalarda yaşanacak hastalığa delalet eder. Rüyada yeni diş çıktığını görmek rüyayı gören kişinin çocuklara çok düşkün olduğu şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda dişle ilgili görülen rüyalarda kimin gördüğü de dikkate ele alınarak yorumlanması gerekir. İşte rüyada diş çıkmasının ayrıntılı tabirleri…

Rüyada görülen rüyalar çoğu zaman hayatla ilgili mesajlar içerir. Çoğu rüya alimler,ine göre rüyada görülen birçok şey yaşanılacak bazı şeylerin habercisidir.  Bazı alim bilginlerine göre rüyada diş görmek akrabaların geçireceği bazı hastalıklar şeklinde yorumlanır şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen üst dişlerin baba tarafından akrabalara alt dişlerin ise anne tarafından olan akrabalar olarak yorumlanır. Rüyada görülen iyi ve kötü her şey akrabalarda olacak kötü şeylere delalet eder. 

► RÜYADA YENİ DİŞ ÇIKMASI NE ANLAM GELİR?

Rüyasında yeni dişi çıktığını gören çevresinden iyilik göreceği ve aynı zamanda hayırlı bir evlada sahip olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin aile ilişkileri ve aile hayatı mutlu geçeceğine huzurlu ve mutlu günlerin çok yakın olduğu şeklinde yorumlanır.

► RÜYADA ÇÜRÜK DİŞ NE ANLAMA GELİR?

Rüyada çürük diş görmek İslam bilginlerine göre iki anlam taşımaktadır. Kimi alimlere göre diş çürümesini hayra yorarken kimi alimlere göre de şer olarak yorumlamaktadır. Böylece rüyasında çürük diş gören kişinin hayatında maddi anlamda büyük kayıplar yaşayacağı anlamı taşır. Rüya sahibinin hayatıyla ilgili büyük sorunlar yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada dişin kendiliğinden düşmesi de yaşanacak ağır hastalığa delalet eder. Ayrıca rüya bilginlerine göre bu rüya bir uyarı mahiyeti taşır.

►RÜYADA DİŞİNİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada bir dişinin düştüğünü görmek hayal kırıklığı yaşamak anlamına gelir. Eğer hayal kırıklığı yaşandıysa rüya çıkmıştır. Eğer yaşanmadıysa yaşanacak birtakım kötü durumlara hazırlıklı olmanız gerekir. Yapacağınız bir işin sallantıda olduğu anlamı taşır. şeklinde yorumlanır. Rüyada bütün dişlerin dökülmesi, eğer bütün dişler dışarı doğru dökülürse kısmetinizle ilgili önünüze gelen şansı değerlendirme şansına sahip olamayacağınız anlamı taşır. Eğer dişler içeri doğru dökülürse kısmetiniz gelecek ve bol kazançlı olacak şeklinde yorumlanır. Bazı rüya bilginlerine göre ise rüyada görülen dişin hangi renk olduğu da çok önemlidir. Örneğin dişler sarı olarak görüldüyse rüyayı gören kişi hastalık geçirecek ya da yakınlarından biri hastalanacak bu yüzden onunla daha sık ilgilenmesi gerektiği anlamı taşır. Bir kişi kendi eliyle dişini çekiyorsa hiç ummadığı bir anda dışarıdan bir sıkıntı verecek bir haber alması şeklinde yorumlanır. Dişini doktor çekiyor ise rüyayı gören kişi uzun zamandır hasta ve tedavi görüyorsa belirli bir zaman sonra vefat edeceğine delalet eder.

► RÜYADA ALTIN DİŞ GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada altın diş görmek rüyayı gören kişinin 3 ay içinde işinde ve gücünde evinde dikkat etmesi gerekir. Bu rüya uyarıcı rüya sınıfına girer. Rüyayı gören kişi eğer çalışıyorsa iş yerinde problem yaşayacağına ve rızkıyla oynanacağı için çok dikkatli olması gerektiğine delalet eder.

►RÜYADA DİŞ HASTANESİNE GİTMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada diş hastanesine gidip diş doktoru görmek evde eğer rahatsız bir yakınız varsa iyileşeceği ve rüyayı gören kişinin bütün olumsuzluklardan kurtulup refaha kavuşacağı delalet eder. Eğer üst damakta bulunan dişlerden herhangi bir dişin çürük olduğunu görmek ise bir kadının yardım edecek diye vaatte bulunup yardım etmeyeceği ve kandıracağı şeklinde yorumlanır.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz