İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Cuma Namazı Kılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cuma Namazı Kılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

Rüyada Cuma Namazı Kılmak; hayır, bereket, güzel eş, bol kısmet, helal kazanç anlamlarında kullanılır. Bu rüya aynı zamanda evli kimseler için çocuk ya da torun manaları da taşımaktadır.

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

Rüyada namaz kıldığına müşahid olan kimsenin muradı hasıl olur ve istek etmiş olduğu şeye kavuşur. Rüyada bir camide Cuma namazı kılmak, ahiretinizi düşündüğünüze, şimdiye kadar yaptığınız ibadetlerin Tanrı (C.C) indinde makbule geçtiğine yorulur.

Rüyada Cuma Namazını Yanlış Kılmak

Ama Cuma namazını her hangi bir yerde, örneğin kıbleden başka bir tarafa doğrularak kılıyorsanız, dini kuralların asla birisine ehemmiyet vermediğinize ve bunu her yerde açıkça söyleyerek günah işlediğinize işarettir. Vakitli vakitsiz namaz kılmanız imanınızı tazelemek gerektiğine yorulur. Her hangi bir zaman namazına niyet etmiş iseniz, belirli bir biçimde yaptığınız veyahut yapacağınız bir hayrın mükafatını göreceğinize işarettir.

Cuma günü cenaze namazı kılmak memleket büyüklerinden birinin olmasıyla birlikte, Aileniz içinde veyahut yakın tanıdıklarınızdan sevdiğiniz ve saygınlık ettiğiniz ihtiyar bir kimsenin ölüm haberini alacağınıza delalet eder. Abdestsiz cuma namazı kıldığınızı görmek ise, size tasa verecek ve neticesi fazla karışık bir vakayla karşılaşacağınıza işarettir.

Rüyada Cuma Namazı ve Hayırlar

Rüyada kılınan cuma namazı, ferahlık ve sevince, bayram ve mevsimleri görmeye, hacca gitmeye ve borcunu azaltmaya işarettir. Kendisi evinde ve dükkanında olması durumunda, insanların Cuma mescidinde Cuma namazını kıldıklarını, tekbir, rükû, sücut, teşehhüt ve merhaba seslerini duyduğunu, insanların Cumadan döndüklerini zannettiğini müşahid olan şahıs, bir kent veyahut nahiyenin vali ve emri ise işinden çıkarılır. Duayı ezberlediğini müşahid olan şahıs izzet ve keramete erişir.

Cuma namazını kıldığını müşahid olan şahıs izzet ve keramete erişir. Cuma namazını kıldığını müşahid olan şahıs, meta ve rızk talebinde bulunmuş olduğu halde bundan imtina ile bir yere seyahat yapar ve talebine erişir. Ama o kimsenin sultanla bir ilişkisi ve yakınlığı var ise, bir şeyle emredilir. Ya da ondan bir ihtiyacın görülmesi istenir, o da buna muvafık olur.

Cuma Namazının Rüyadaki Diğer Manaları

Rüyada Cuma namazını kıldığını müşahid olan kimsenin istek ve istekleri yerine gelir. Rüyada görülen Cuma namazı, tasa ve kederlerden halas olmaya, neşeye erişmeye, bayram ve mevsimleri müşahedeye ve haccetmeye delalet eder. Bundan dolayı Cuma yoksulların haccıdır. Cuma namazı, borcun bir kısmının azaltıp onunla iktifa etmeye delalet eder. Cuma gününde bulunduğunu veyahut Cuma namazını kıldığını müşahid olan şahıs yakında gamdan halas olarak sevineceği dostu ve sevilmiş olduğu ile toplanacağına istek etmiş olduğu ihtiyacının meydana geleceğine işarettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz