İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Ceylan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ceylan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ceylan Görmek

Rüyada Ceylan Görmek; hayırlı ve kısmetli anlamlar taşıyan güzel bir rüya olarak tabir edilebilir. Bu rüya ile kişinin şansı ceylan gibi iyi olabilir.

Rüyada Ceylan Görmek

Bu rüya, güzel hanıma, yakışıklı adama, çocuğa ve bu kimselerde elde edilecek mala delalet eder. (Başkaca Bakınız; Geyik.) Kişinin Rüya esnasında ceylan görmesi mühim bir havadis alınacağını belirtir. Rüyayı müşahid olan şahıs bekâr ise saf sevi anlamına gelir, evliyse yuva ile alâkadar hayırlı bir kısmet olarak yorulur. Rüyada ceylan evlilik, nişanlılık ya da bir ortaklığa işarettir.

Rüyada Ceylan Öldürmek

Rüyada ceylan avladığını görmek, düş sahibinin mutlu günlerinin başlangıcına delildir. Rüyada ceylan eti aş, düş sahibinin tasa ve sıkıntılı yaşamının bir süre daha devam edeceğine işarettir. Rüyada ceylanı diri olacak yakaladığını müşahid olan, güzel ve zengin bir kimselerle evlenir.

Ceylan rüyası evlilik, mutluluk, güzellik zarafet ve aska işarettir. Ceylan vurmak: bir kadının avucuna düşmek, ormanda ceylan görmek: sonu hüsran olan karşılıksız aska yorulur. Ceylan sürüsü görmek: yeni bir ise atılacağınıza işarettir.

Rüyada Ceylan ve Haksızlık

Rüyada ceylan görmek bir yakınınızla tartışacağınıza, onu suçlayacağınıza, sonrasında haksız olduğunuzu anlayarak özür dileyeceğinize ve ondan büyük bir iyilik göreceğinize işarettir. Ceylanı avcılar tarafınca vurulmuş olarak görmek bir yakınınızın tehlikeli bir hastalık geçireceğine delildir. Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada ceylan, düş sahibinin asla ummadığı bir kimselerle evleneceğine işarettir.

Cafer i Sadik a bakılırsa: rüyada ceylan görmek dört biçimde tabir edilmektedir Es, hizmetçi, evlat ve hanım yüzünden çıkar. Bazı tabircilere bakılırsa, ceylan sevgiliye yorulur.

Kirmani ye bakılırsa: Rüya esnasında bir ceylan tuttuğunu müşahid olan, oldukça güzel bir hizmetçiye haiz olur. Bir ceylan kestiğini müşahid olan, bir genç kızla evlenir. Ceylanın derisini yüzdüğünü müşahid olan, güzel bir hanımla evlilik dışı ilişki eder.

Rüyada Ceylan Görmek ile İlgili Diğer Yorumlar

Rüyada ceylan eti yediğini müşahid olan, güzel bir bayan yüzünden meta sahibi olur. Ceylanı öldürdüğünü müşahid olan, bir bayan yüzünden kederlenir. Bir ceylan yavrusu tuttuğunu müşahid olan güzel bir çocuk sahibi olur.

Ebu Sait El Vaiz e bakılırsa: rüyada ceylan, güzel bir hizmetçi ile tabir edilmektedir. Ceylan avında bulunduğunu müşahid olan, hizmetçisini aldatır ve onunla evlenir. Ceylana tas attığını müşahid olan, eşiyle arası bozulur.

Rüyada ceylan; ticarette başarıya, umut edilmeyen biri ile evlenmeye, ceylanı avlamak; üzüntüye, ceylanın koştuğunu görmek; karşılıksız aşka yakalanmaya işarettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz