İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Cennette Melek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cennette Melek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cennette Melek Görmek

Rüyada Cennette Melek Görmek; hayırlı anlamlara gelir. Bu rüya ile meleklerin cennette yanına gelip, onu selamladıklarını görmek, dünyada iken cennete girecek kadar iyi bir sevap islediğine işarettir.

Rüyada Cennette Melek Görmek

Bu rüyada cennet hurmasını yediğini görmek, dünyada rahat bir hayat süreceğine delalet eder. Tüm dünya insanlarının cennete girdiklerini görmek, ucuzluğa, hükümetin adaletine, ekin ve yiyeceklerinin bolluğuna, bereketine işarettir.

Rüyada Cennetten Kovulmak

Cennetten kovulduğunu görmek fakirliğe düşmeğe delildir. Bir başka rivayete nazaran de: Cenneti görüp lakin oraya girmediğini müşahid olan kimsenin rüyası, onun için hayır ameliyle müjdedir. Kimi, Cenneti açıkça müşahid olan insan, istek ve arzu ettiği şeye işarettir ve ondan tasa ve acı gider demişlerdir.

Rüyada Cennette Melek Görmek, cennete girmek isteyip lakin bundan menedildiğini müşahid olan insan niyet ve kast etmiş olduğu hac ve cihattan ya da üstünde ısrar etmiş olduğu ihlal ve kusurdan tövbeyi murat etmiş olduğu halde, bunlardan menedilir. Aden kapılarından birisinin, üstüne kapandığını müşahid olan tövbe etmelidir.

Cennetin tüm kapılarının üstüne kapanıp açılmadığını müşahid olan insan, anne ve babasına asi olduğuna ve ondan razı olmadıklarına işarettir. İstediği kapıdan cennete girdiğini müşahid olan kimsenin anne ve babasının kendi sinden razı ve hoşnut olduklarına işarettir. Cennete girdiğini müşahid olan insan her iki dünyada güvenlik ve sevince erişir.

Rüyada Cennette Meyve Yemek

Aden meyvelerinden yediğini müşahid olan insan, yediği meyve kadar ilimle rızıklanır. Cennetin su, şarap ve sülünden içtiğini müşahid olan, bilim ve zenginliğe işarettir. Cennetin sergilerine yaslandığını görenin rüyası, hanımının iffetli, namuslu ve halinin hoş olduğuna delildir. Cennete ne vakit girdiğini bilmeyen dünyada bulunmuş olduğu müddetçe izzet ve nimete işarettir.

Cennetin meyvelerinden veya birilerini yerden alıp başkasına verdiğini müşahid olan insan, iş etmediği ilmini iş edecek birisine öğretmeye işarettir. Kevser suyundan içtiğini müşahid olan insan bir makarna nail olup, düşmanlarını yener. Kendisini aden köşklerinden birinde görse, güzel bir hanımla evlenir.

Cennetin kapıcısını görmek mutluluk ve nimete, yaşamış olduğu müddetçe temiz yaşayışa ve belalardan güvenilir olmaya işarettir. Meleklerin onun yanına girip kendisine cennette selam verdiğini müşahid olan insan, onu cennete götürecek bir iş işlemiş olmasına ve iyi bir sonla öleceğine işarettir.

Rüyada Cennete Girmeye Çalışmak

Bu rüyada cennete girmeye vesile olacak iş islemeye delildir. Cennete girmek kimi güçlüklerden, tasa ve kederden kurtuluşa işarettir. Hasta bir insan cennete girildiğini görse hastalığından iyileşir. Bazı defa de cennete girmek, helal mala, Ailesi için iyilik etmeye ve Tanrı tan korkmaya işarettir.

Rüyada Cennette Melek Görmek, bağ ve bahçeye haiz olmaya yararlı ve menfaatle şeylerin eline geçmesine ve rızka işarettir. Rüyada insanların hepsinin cennete girdiklerini görmek, senenin bolluk ve ucuzluğuna, meyve hububat ve ziraata ati berekete delildir. Cennete girmek, şehitlik mertebesine ermekle de tabir edilir. Cenk veya muharebe aletleri ile cennete giren şehit olarak ölür.

Rüyada Cennette Melek Görmek, bilim ve güzel amele işarettir. Cennete meta ve yürüyen hayvanlarla girdiğini müşahid olan insan, malının zekâtını vermek yardımıyla cennete girer.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz