İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Cennet Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cennet Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cennet Görmek

Rüyada Cennet Görmek; kişinin din işlerine yani, camiye, zikir meclisine, hacca ve güzel amellere erişeceğine işarettir. Bu kişi gerçek ilme meyil edecek ve çarşı pazar giden işlerden uzaklaşacaktır.

Rüyada Cennet Görmek

Rüyada elinde cennetin anahtarı bulunduğunu görmek, yakarma, bilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye işaret eder. Aden ya da cennet, ulu Tanrı’nın mümin kulları için hazırladığı mutluluk yurdudur ve onun rahmetinin bir eseridir.

Rüyada Cennet Görmek ve Mutluluk

Rüyada Cennete girdiğini görmek mutluluk ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya yorulur. Rüyada cennetin içine girdiğini görmek, her iki âlemde de güvenlik ve mutluluk işaretidir. Bir kimsenin rüyada cennetin hazinedarını görmesi, mutluluk ve nimete, yaşamış olduğu müddetçe temiz bir hayata ve belâlardan güvenilir olmaya işaret eder.

Bu sebeple Rüyada Cennet Görmek hayır ve müjde ile tabir edilmektedir. Bir kimsenin rüyada cenneti açıkça görmesi, istek etmiş olduğu ve arzu ettiği her şeye nail olacağına işaret eder.

Cennette bulunduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini görmek, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek güzel amellerin güzel neticelerini almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evlatlara nail olmaya; Cennette gezindiğini görmek hayırlı ve devamlı rızka, onur ve saygınlık kazanmaya ve korkudan güvenilir bulunmaya,

Rüyada Cennete Olmak

Cennete girmiş olduğu halde oranın nimetlerinden yiyip, sularından içemediğini görmek, alim olduğu, imkânı bulunmuş olduğu halde bu bilim ve olanaktan hayırlı yönde istifade etmemeye,

Cennetten kovulduğunu görmek yoksulluk ve zillete düşmeye, imtihanlara doğal olarak tutulmaya;

Cennetin haznedarını görmek devamlı sevince; onun iltifat ve ihsanına nail olmak Tanrı Teâlâ’nın rızasını kazanmaya, bu meleğin kendine iltifat etmediğini görmek, Cenneti hak ettirecek durum ve davranışları hemen hemen göstermediğine delalet eder.

Rüyada Cennet ile İlgili Diğer Yorumlar

Aden görmek demek, sizi seven desteğinize koşan iyi dostlara sahipsiniz anlama gelir. Şayet sağlığınız bozuksa ya da sorun çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir.

Rüyada Cennete girmek mutlu ve rahat bir yaşam, cennetten kovulmaksa hastalık anlama gelir.

Aden melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere haiz olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir. Sizi seven desteğinize koşan iyi dostlara sahipsiniz anlama gelir. Şayet sağlığınız bozuksa ya da sorun çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir. Cennete girmek mutlu ve rahat bir yaşam, cennetten kovulmaksa hastalık anlama gelir. Aden melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere haiz olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir. Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var.

Rüyada Cennet Görmek, umduğuna kavuşur, düşlediğinden, umduğundan kat kat yeğin duruma gelir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz