İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Çanak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Çanak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Çanak Görmek

Rüyada Çanak Görmek; oldukça farklı anlamlar taşıyan bir rüya olarak bilinmektedir. Çanak normal yaşamda çok farklı alanlarda kullanılan bir cisim olduğundan, rüyada da çanağın kullanım alanı rüyanın anlamını değiştirir. Aynı zamanda çanağın rengi, boyutu ve görüldüğü yer de oldukça önemlidir.

Rüyada Çanak Görmek

İnsanın rızkına, çanakta görülen tatlı sevilen hiç kimseye, bir çanaktan birçok kişinin aş yediğini görmek bir işte meydana istikbal beraberliğe. Çanaktaki aş artıklarını ekmekle sıyırmak berekete, Çanağı yalamak rızkın kesilmesine dalalet eder.

Rüyada Boş Çanak Görmek

Rüyada boş çanak hemen hemen kavuşulmamış isteklerdir. Rüyada çanak kısmetle tabir edilir. Rüya esnasında bir çanak içinde kendisine bir şey ikram edildiğini görmek, büyük bir kısmete konacağına; elinde bos bir çanak bulunduğunu görmek, para kazanmak için yeni bir teşebbüse geçeceğine işarettir.

Rüya sahibinin çanağının elinden düşerek girildiğini görmek, başladığı bir isi başaramayacağına delalet eder. Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada görülen çanak, temiz bir hizmetçidir. Ama bu çanak çamdan ise hanım yahut kendisiyle öğünülen arkadaşa işaret edilmiştir. Büyük çanak, sırrı saklamayan, yasayışı güzel olmayan yahut evladı olmayan adam ve hanıma da işaret eder.

Rüyada Çanak ve Kazanç

Rüyada görülen çanak, insanoğlunun rızkıdır. Bunun için bir şahıs rüyada bir çanak yaladığını görse, rızkı tükenir ve eceli yaklaşır.

Bir şahıs rüyada bir fazla adamların büyük bir çanağın başlangıcında toplandıklarım görse, gördüğünüz rüya onların toplanacakla yere yahut çadırlarına veya üzüm sıkmak yahut yağ çıkarmak için koyacakları aletin yerine işarettir.

O kimseler savaşçı iseler, savaşmak için toplanmalarına, ziraatçı ve isçi iseler is üze rinde toplanmalarına işarettir. Rüyada görülen çanak dosta, içinde takdim edilen tatlı da sevgiliye kanıt olur.

Rüyada Ağaçtan Yapılmış Çanak Görmek

Bu rüyanın doğru anlamı için rüya sahibinin elinde içinde tatlı bulunan bir çanak müşahid olması şahsın, bir dostu ile bir araya gelmesi anlamındadır.

Rüyada görülen çanağın ağaçtan yapılmış olması ise, dinden elini etiğini çekmiş ve buna rağmen fazla hayır gelen bir hizmetçi ile tabir edilir.

 

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz