1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Çamur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Çamur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Çamur Görmek

Rüyada Çamur Görmek; farklı anlamlar barındırabilen bir rüya olarak literatürde yer alır. Fakat çamur ya da balçık genel olarak hayırdır.

Rüyada Çamur Görmek

Bu rüyada kişinin din ve mala, işi Toprakla alâkadar olan şahıs için kazanca işarettir. Çamur yemek meta biriktirmeye yorulur. Cıvık çamurla evini sıvadığını görmek salim kul olmaya tabir edilir. Çamurla Kâbe duvarını sıvamak hacca gitmeye işarettir.

Rüyada Çamur Görmenin İlmi Değeri

Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini sıvadığını görmek O’nu ziyaretle beraber haccetmeye, cami sıvamak İslamiyet’e hizmetle onur ve ecir kazanmaya yorulur. Sulu çamurda yürümek tasa ve kedere düşmeye, Sulu balçık iyi olmayan ahlaklı kişiye, hasımlık ve sıkıntıya, borca ırz ve namus hakkında kelam anlatmaya delalettir. Rüyada kuru balçık görmek rızka, Hastanın balçık görmesi hastalığının artmasına, Balçık karıştıran veya birilerini görmek üzüntüye delalet eder.

Rüyada çamur görmek bir uyarı işaretidir ve dikkatli olarak davranılması ihtiyaç duyulan olayların yaşanacağına ve hâlihazırda da bazı hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir.

Rüyada Çamur Görmek ve Kötü Yorumu

Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini müşahid olan şahıs kesinlikle bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması ihtiyaç duyulan olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza tabir edilir. Bu çamur balçıksa sorun artacaktır. Sadece çamurları temizleyen bir süre sonrasında sıkıntılarından kurtulacak anlama gelir.

Rüyada yerden çamur aldığınızı gördüyseniz düşmanınıza boyun eğeceğiniz anlamına gelir. Çamur, Aile hayatında da gerilmiş günler geçireceğiniz anlamındadır. Derhal her türlü sıkıntıyı simgeler.

Rüyada Çamur ve Bol Kazanç

Rüyada çamur görmek para ve servetle tabir edilir. Sokakta giderken üstüne çamur sıçradığını görmek, yeni bir iş sahibi olacağına; bir çamura düştüğünü görmek, beklemediği bir mirasa konacağına; balçık içinde bir şey bulduğunu görmek, piyango yahut benzeri bir yerden eline para geçeceğine işarettir.

Rüyada yağmur suyundan dolayı meydana gelen balçık görmek hayırlı değildir. Bir rivayete göre çamura basmak, dünya işlerinde uğraşmaya ve düşünmeye delalet eder. Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada görülen çamur, hastalık ve zillettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz