1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Büyük Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Büyük Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Büyük Balık Görmek

Rüyada Büyük Balık Görmek; kişinin şanslı olduğuna işaret eder. Kişiyi balığın büyüklüğü kadar nasibinin bir yerlerde beklediğini delalet eder.

Rüyada Büyük Balık Görmek

Ibn-i Sîrîn demiştir ki: Rüya sırasında büyük bir balık görmek, yakarma eden kişilerin meclisi ve Salih kimselerin mescidi olarak tabir edilir. Cafer-i Sâdık ise rüyada büyük balığı: Vezir (bakan), Asker, Bakire kız, Ganimet, Keder ve Hizmetçi olarak tabir etmiştir. İbn-i Kesir ise, Rüya sırasında oldukça büyük ve iri bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir Ailenin varlıklı kızı ile evlenmeye işaret eder demiştir.

İsmail el-Eş’el Haş demiştir ki: Rüyada büyük balık satmak, kendi ve çoluk evladı için hayır ve menfaate işaret eder demiştir.

İmam Nablusi demiştir ki: Rüyada balık, hanım ve hanımefendilere, bol miktarda büyük balık görmek ise ticaretten elde edilecek mala işarettir.

Rüyada Büyük Balık Avlamak

Rüya sırasında iri ve büyük bir balık avladığını görmekte, yarar ve hayra tabir edilir.

Tekrar büyük balık rüyası, zenginliğe, selamete ve hayırlı bir mülke işaret eder. Rüyada görülen büyük ve iri balı, bekâr ve evlenmeyi murat eden şahıs için mutluluk ve hayra alâmettir.

Rüyada büyük balık tutmak Rüya sırasında büyük ve iri bir balığı tutuğunu müşahid olan hayırlı bir işe ve helâl kazanç için bir iş tutmaya yorulur. Tekrar deniz, dere, göl yahut nehirde büyük bir balık tuttuğunu görmek te ele geçecek helâl mala işaret eder.

Tekrar rüyada büyük balıkların ağlara ve oltaya takıldığını görmek ise, kazancın artması ile tabir edilir. Bekar birinin rüyada büyük ve iri balık görmesi yakında evleneceğine işaret eder. Tekrar rüya esnasında i̇ri bir balık görülmesi, kazanılan meta ile paraya ve tecim için hazırlığa işaret eder.

Rüyada Büyük Balık Görmek Kötü Müdür?

Rüyada büyük balık, hanımefendilere karşı fenalık ve hile düşünen iyi olmayan insanlara işarettir. Denizde taze ve tatlı büyük balık avlamak, helal rızka, meşru yolda çalışmaya ve hayra işaret eder. Denizde balıkçıların benzer biçimde büyük balıkları avladığını görmek, bazı kimselerin yardımı ile işlerin yola gireceğine işarettir. Rüyada büyük balık, meta ve ganimet anlamına gelir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz