İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Bülbül Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bülbül Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bülbül Görmek

Rüyada Bülbül Görmek; kişinin bülbül ile bağdaştırdığı benliğine delalettir. Yani, bülbül gibi güzel sesli ya da bülbül gibi hür ve bir o kadar da güçsüzdür.

Rüyada Bülbül Görmek

Görülen bu rüyada bülbül, bazı rüyalar şeklinde çeşitli manalara çağrışımlar yapar. Bülbül kuşu kimi varsıl bir hanıma işaret eder. Bazen da bülbül rüyası, fazla malı olan bir adam olarak tanımlanır. Rüyada görülen bülbül kuşu, yakınlık gösteren lakin surat vermeyen genç bir kız anlamına da gelir. Başkaca Kuran okuyan bir çocuk olarak anlatılır. Bazen bir sevgiliye, bazı zamanlarda da çile çeken, surat bulmayan aşığa işaret sayılır. Rüyada bülbül görmek, muntazam konuşan, doğru sözlü, isabetli görüşleri olan bir arkadaşa anlamına gelir. Kişinin rüya sırasında bülbül görmesi, güzel sesli, akıllı, ileride hafız olacak bir evlada haiz olacağına da işarettir.

Rüyada Hint Bülbülü Görmek

İslami düş tabirlerinde rüyada Hint bülbül görmek, varsıl bir hiç kimseye veyahut nüktedan ve güzel konuşan bir hanıma işaret eder. Kimi Hint bülbülü görmek, türkü ve şarkı söyleyen, müzik aleti çalan bir hiç kimseye işaret eder.

Rüyada Ak Bülbül Görmek

Ak renkli bülbül görmek, meta sahibi varsıl bir adama veya neşeli varsıl bir hanıma işaret eder. Bazı tabirciler, bülbülü, Kur an okuyan bir çocuk veyahut bir oğlan evladı ile tabir etmişlerdir.

Rüyada Bülbül Yakalamak

Yetki ve makam sahibi bir kimsenin, kendi kafesinde güzel sesli bir bülbül bulunduğunu görmesi, akıllı ve önlem sahibi bir danışman veyahut yardımcıya işarettir.

Rüyada Bülbül Almak

Rüyada bülbül almak veyahut kendisine bülbül armağan edildiğini görmek, güzel sesli, akıllı, etkili konuşan bir evlat ve arkadaşla tabir edilir. Güzel, mutluluk, mutluluk verecek bir haberdir. Bülbülün bulunmuş olduğu yer ile tabir edilir.

Rüyada Bülbül Ölmesi

Evindeki bülbülün hakkın rahmetine kavuştuğunu veyahut uçup gittiğini görmek, evlat veyahut arkadaşından ayrılmaya işarettir. Ölü görülen bülbül müzisyen hanım ve erkeklere, bülbülün ölmesi, dili yüzünden sıkıntıya düşen insana delalet eder.

Rüyada Kafeste Bülbül Görmek

Bülbülü kafesinden çıkarıp azat ettiğini görmek, yüreğinde sorun var ise geçeceğine; bir hastası var ise iyileşeceğine; bir sevdiğinden bilgi alacağına işarettir. Bir bülbülü kafeste görmek, evinde mutlu bir yaşamı olduğu anlamına gelir. Kimi kafeste bülbül görmek, dili yüzünden sıkıntıya düşmüş bir insana işaret eder. Zengin, yaşam dolu hanıma, varsıl adama; hitabeti muntazam insana; güzel Kuran okuyan hiç kimseye işaret eder. Kafeste bülbül beslemek Aile içinde kavgaya ve huzursuzluğa işarettir.

Rüyada Bülbül Yavrusu Görmek

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bülbül yavrusu görmeniz, türkü ve şarkı söyleyen veyahut çalgı çalan kişiye ya da nüktedan ve güzel konuşan bir hanıma işaret eder. Kimi tabircilere göre bülbül yavrusu görmek, muntazam konuşan parlak zeka veyahut okulda okuyan bir çocuğa işaret eder. Evlilikte ve aşkta mutluluk işaretidir. Rüyada bülbül güzel, mutluluk, verecek haberdir. Evlilikte ve aşkta mutluluk emaresidir.

Rüyada Bülbül Sesi Duymak

Bülbül ötüyorsa sevdiğinizle alakalı bir bilgi alacaksınız. Rüyada bülbül güzel, mutluluk, mutluluk, verecek haberdir. Bülbül şakıyorsa, sevgiliyle alakalı bir haberdir. Rüyada bülbül görmek iyi konuşan, güzel sesli, güzel sözlü bir evladı, bir rivayete göre de bu şekilde bir arkadaşı olacağına delalet eder. Bülbülü öterken dinlemediğini görmek, müjdeli bir bilgi alacağına alamettir.

Rüyada Bülbül Yemek ve Anlamı

Bülbül eti yemek, kişinin sevdiği birini kaybedip üzüldüğü bu kayıptan miras geleceğine işaret eder. Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada bülbül etini aş yapmak, varsıl bir adam veyahut varsıl bir karı veyahut Kuranı ezberlemiş bir evlat olarak tabir edilmektedir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz