İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Rüya tabirleri
 3. Rüyada Boncuk Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Boncuk Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Boncuk Görmek

Rüyada Boncuk Görmek; ile ilgili birçok yorum yapılmış olsa da asıl yorumlar aşağıdaki gibidir. Bu yorumları değiştiren yegane şey rüyada görülen boncuğun şeklidir. Rüyada Bokunda Boncuk aramak ise oldukça farkı anlamlar taşır.

Rüyada her ne biçimde görülürse görülsün boncuk görmek ele geçecek meta anlamına gelir. Boncuk rüyası, zevceye, Ailenin mutluluğuna, malın bereketine ve çocuğa işarettir.

Rüyada Boncuk Görmek

Meta, makam, zenginlik, mevki, bolluk ve berekete işaret etmiş olduğu söylenen rüyada yeşil boncuk görülmesi, rüyayı müşahid olan kimsenin mevkiinin yükseleceği, halk içinde saygı göreceği, yakın çevresi tarafınca sevilip sayılacağı anlamına gelir.
 1. Her tür boncuk kıymetli insanlara,
 2. Bolca oranda boncuk helal mala,
 3. Güzel boncuk soylu hanıma,
 4. Boncukçu görmekse bayanların ilgilenilmiş olduğu işlerle uğraşan hiç kimseye delalet eder.

Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin güzel bir vakayla karşılaşacağına işarettir. İstek edilen bir durumun gerçekleşmesinin habercisidir.

Rüya esnasında bir yerden boncuk alan genç bir kız sevgi duymaya başlar. Evli hanım içinse eşinden duyacağı tatlı sözlerdir. Adam için ise gördüğünüz rüya saklı bir ilişkiye işarettir.

Rüyada Boncuk Görmek Nedir? Boncuk Görmenin Anlamı ve Yorumu

 1. Rüyada yeşil boncuk görmek muvaffakiyetli olunacağına,
 2. sarı olayların planlandığı benzer biçimde gitmemesine,
 3. mavi boncuk iyi bir habere,
 4. pembe birinden yardım istemeye,
 5. al boşa para harcamaya, kara bir hasta olmaya anlamındadır.

Rüyanızda görülen boncuklar ekseriyetle mutluluk ve rahatlık anlamındadır. Rüya esnasında renk, renk boncuk dizdiğini görmek, düş kurduğuna ve bu hayalin yakında hakikat olacağına alamettir. Rüyanızda görmüş olduğunuz boncuktan bir şey işlediğinizi görmek, başına neşeli bir olayın geleceğine işarettir.

Salimi ye nazaran; rüyada bir boncuk bulduğunu müşahid olan fazla mala ve nimete ulaşır ya da bir seyahat sonunda eline meta geçer.

Cabir ül Magribî ye nazaran: rüya sırasında bir boncuk bulduğunu veyahut satın aldığını müşahid olan, meta elde eder. Şayet boncuk beyazsa, meta verimli bir maldır. Şayet yeşil ise malı tekrar verimli ve çoktur.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada boncuk görmek, hizmetçi, eşe veyahut bir mala kavuşmaya işaret eder. Bazı tabirciler boncuk, sadık ve iyi bir dosttur, demişlerdir.

Bazıları demiştir ki: Rüyada dizili olmayıp dökme olmasına rağmen renkli boncuklar görmek, fikir ve zihnin önemsiz şeylerle uğraştığına delalet eder. Renkli ve sıra halinde boncuklar görmek, meta ve mülke delalet eder.

Rüyada bir ekip boncukları delmekle geçimini sağlayan bulunduğunu müşahid olan evlenir. Boncukları bulduğunu müşahid olan, önemsiz bazı bilgiler öğrenir.

Cafer-i Sadık’a nazaran: rüyada görülen boncuklar şu biçimde de tabir edilmektedir: Sadık eş, iyi hizmetçi, mühim kapital, adap, terbiye, evlat, uysallık.

Rüya esnasında bir yerden boncuk alan genç bir kız sevgi duymaya başlar. Bu erkekler içinde aynıdır. Evli hanım içinse eşinden duyacağı tatlı sözlerdir. Adam içi ise gördüğünüz rüya saklı bir ilişkiye işarettir.

Rüyada Boncuk Görmek, hizmetçi veyahut meta ile tabir edilmektedir. Boncuk, bununla beraber hanıma da işarettir. Bir adam boncuğa rast geldiğini görse, meta veyahut hizmetçiye kavuşacağına işarettir.

Rüyada boncukçuyu görmek, bayanların isleri ile uğrasan ve onların islerim düzenlemeye çaba gösteren bir hiç kimseye işaret eder. Bir kimsenin rüyada boncukçuyu görmesi, bayanların işleriyle uğraşan ve onların bazı işlerini düzenlemeye çaba gösteren şahısa işaret eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz