İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Boğazlamak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Boğazlamak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Boğazlamak Görmek

Rüyada Boğazlamak Görmek; ile ilgili birçok yorum yapılmıştır. Fakat boğazlamak ya da boğazlanmak ile ilgili görülen rüyalarda, rüya sahibi tüm düşmanları ile aralarındaki kini bitirmeli, barışamıyor ise bile kötü düşünceleri aklından çıkarıp, “Allah ıslah eylesin” demeli ve çocuk sevindirmelidir.

Rüyada Boğazlamak Görmek

İnsanın insanı ve kesilmesi helal olmayan sair hayvanları boğazlaması onlara haksızlık hayata geçirmeye, Bir hanımı ensesinden boğazlamak meşru olmayan ilişkiye, Bir evladı boğazlamak onun rüştünü kanıtlama etmiş olmasına, Kişinin kendi nefsini boğazlaması kan çıkarsa zulmetmeye, çıkmaz ise yakın akrabaya iyilik etmeye delalet eder.

Rüyada Boğazlamak ya da Öldürmek

Rüya esnasında bir kimseyi boğazladığını görmek, o hiç kimseye zulüm etmektir. Ama akrabasından veya birilerini boğazladığını, lakin kan çıkmadığını görmek, aralarında akrabalık bağının kesilmesine delalet eder. Ama kan çıkarsa, aralarında bir birlerine yârdim ve iyilik etmeğe işarettir. Boğazlanmış bir adam yahut boğazlanmış bir fazla adam görmek, onların iyi olmayan kişiler olduklarına delildir. Kendisini boğazladığını görenin isleri ters gider. Annesini, babasını, yahut çocuklarını boğazladığını müşahid olan, ama kan çıkarsa anne ve babasına karşı gelir; ya da evladı kendisine asi olur. Ama kan görülmezse, aralarındaki sevgi bağının güçlü oluşuna işarettir.

Rüyada Kestiğini Yemek

Rüyada Boğazlamak Görmek kesilerek kızartıldığını müşahid olan ona zulüm eder. Rüyada kesmek ve kesilmek bir fazla yorumculara bakılırsa hayırlı değildir. Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada bir şeyi boğazlamak, ebeveyne asi olmaya işarettir. Rüyada veya birilerini kestiğini görmek, düş sahibinin kestiği hiç kimseye zulmetmesine işaret eder. Tasa ve kederli bir kimsenin şahsının rüyada boğazlandığını görmesi, tasa ve kederden kurtulmasına işaret eder. Bir kişi rüyada güvercin ve koyun benzer biçimde şeyleri boğazladığını görse, o kişi evlenir.

Rüyada Bir Kavmi Boğazlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kavmi boğazlanmış olarak görmek, şu demek oluyor ki kırım hatta soykırım yapmak kişinin bu şekilde bir düşünceyi aklından geçirerek hem Allah’ın verdiği cana kıyarak ulu yaradan Allah’a şirk koşmuş hem de büyük bir ihlal işlemiş olur. Ama rüya sırasında görmüş olduğu kavime ya da ırka yardım yapmaz, çocuklarını yoksullarını sevindirmez ise ömrü süresince iki yakası bir araya gelmez, borç içinde yatalak hasta olarak yalnız ve açlıktan ölür.

Bir adam rüyada, birisini bir başka kişinin kestiğini görse, kesilenin kesenden hayra nail olacağına delildir.

Rüyada Boğazlamak ile İlgili İlmi Yorumlar Nedir?

Nablusî (rh.a.) demiştir ki:
– Rüyada bir şeyi boğazlamak, anne babaya âsi olmak ve zulümdür. Rüyada şahsının boğazlandığını müşahid olan şahıs Tanrı’ya sığınsın (şundan dolayı bu felâket haberidir).

Tasalı ve kederli birinin rüyada boğazlandığını görmesi, keder ve kasavetten halâs olacağının alâmetidir .

Rüyada güvercin ve koyun benzer biçimde bir hayvanı boğazladığını görmek, evlenmek ile de tabir edilmektedir.

Rüyada baba yahut annesini boğazladığını görmek, ebeveyne âsi olmakla tabir edilir. Rüyada bir evladı boğazlanmış olarak görmek, o çocuğun kemâl çağına erişeceğine işaret eder.

Tekrar rüyada en yakınlarının kendi etinden yediklerini görmek, onların düş sahibinden hayır ve menfaate kavuşacaklarına işaret eder.

Bazıları da demişlerdir ki: Rüyada bir insanın yahut bir kavmin boğazlanmış olarak görülmesi, onların sapık ve değişim sahibi olduklarının alâmetidir.

Bekâr bir kadının rüyada kendisini devlet reisinin boğazladığını görmesi, bir erkekle evleneceğine alâmettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz