1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Bıyık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bıyık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bıyık Görmek

Rüyada Bıyık Görmek; farkı kesimler tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır. Fakat bıyık normal yaşamda da rüyada da bir kıl türüdür. Dudak ile burun arasında kalan bölgede çıkar. Sağlık ile ilgili bir problem teşkil etmiyor ise bu bıyığa siyasi, kültürel ya da temizlik ile ilgili anlamlar yüklemek reel hayatta da rüyada da manasız ve aptalcadır. Kişi eğer kendini bıyıklı beğeniyor ise bıyık bırakır, beğenmiyorsa bırakmaz. Aslında oldukça basit bir denklemdir. Bu yüzden bıyığa ya da sakala bir anlam yüklenmemelidir. Pantolon seçimi, saç şekli ya da telefon tercihinden hiçbir farkı yoktur. Bir kıl topluluğuna kişilerin kendilerinin de anlam yüklemesi saçma ve şekilci bir davranıştır. Kendini ya da yüklediği anlamı sorgulaması gerekebilir.

Rüyada Bıyık Görmek

Rüyada bıyık görmek; Mala, bıyığı büyümüş görmek; iyi olmayan habere, bıyık ve sakalığını yolduğunu görmek; yoksul düşmeye, bıyığını beyazlamış görmek; girişilen işten vazgeçileceğine, bıyık çıktığını görmek; güçlü olmaya işarettir.

Rüyada Bıyık Görmek, Mal ve Servete Delalet Midir?

Bir insanın rüyada bıyığının kısalmış bulunduğunu görmesi, Sünnet-i Seniyye suretiyle kinetik ettiğine
işarettir.

Rüyada bıyığın tıraş bulunduğunu yahut kesilip azaldığını görmek, hayır ile tabir edilmektedir. Bu şekilde birinin borcu var ise, borcunu ödeyecek imkâna kavuşur.

Rüyada bıyığının tekrardan bittiğini görmek, güç kazanmaya işarettir.

Rüyada ufak veya minik bir çocuğun bıyığının büyümüş bulunduğunu görmek yahut rüyada bıyıklı çocuk görmek, o çocuğun sevinç ve süruruna ve büyümesine işaret eder.

Bıyık ve sakalını kesmeyi töre edinen şahıs, rüyada bıyık ve sakalını kestiğini görse; ferahlığa, tasa ve sıkıntıdan kurtulmağa işaret eder.

Hamile bir kadının rüyada kendisini bıyıklı görmesi, bir adam evladı doğuracağına, hamile olmayan kadının bu rüyayı görmesi ise, asla evladı olmayacağına işaret eder.

Bıyık Heybet Anlamına mı Gelir?

Hoş rızıktır. Düz ve şekilsiz büyüklükteki bıyık sünnet ebatlarında yaşamaya, Aşırı uzun bıyık sapkınlığa, haram meta yemeye veya kedere, Bıyığa güzel koku veya yağ sürmek işlerin güzellik ve albenisine, Bıyığı tamamen kesmek yadırganmıyorsa sıkıntıdan kurtulmaya, ters halde iyi olmayan şöhrete veya fakirliğe delalet eder.

Rüyada bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir yaşam yaşadığına işarettir. Ama evli ise gayrimeşru bir münasebet yaşadığını da belirtebilir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu egoist olduğunuzun işaretidir. Sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir. Koparılması yoksulluğa işarettir. Bıyığın uzaması üzücü, kesilmesi iyi olmayan bir salık anlamına gelir. Birinin bıyığını çekmek o kişiye ziyan vereceğiniz anlamına gelir. Siyah, uzun bıyık kazancın artmasıyla para bakımdan ferahlayacağınız anlamına gelir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, egoist bir insan olduğunuzun işaretidir. Gördüğünüz rüya, sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir.

Rüyayı müşahid olan adam bıyıksız ise bir iş için uğraşmak zorunda kalır. Bıyıklı bir adam için ise aşkta başarıdır. Rüya sırasında bıyıklandığını müşahid olan hanım ise sıkıntılı bir döneme girecek anlama gelir.

Rüyada bıyık müşahid olan bir insan, yaşamını keyif ile sürdürür. Bıyığı çok uzun, kalınca ya da aşağı doğru sarkık ise, bu bıyığını başka insanların baskılarından kaynaklı kesmiş ise dost çevresini gözden geçirmesini ya da nefsini olduğu benzer biçimde kabul ettirme yolunu araması icap ettiğini gösterir. Aynı vaziyet bıyığını kestiğinde çevresinin baskılarına maruz kalması ile de yürürlüğe girer.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz