İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bit Görmek

Rüyada Bit Görmek; kişinin görebileceği en garip rüyalardandır. Bilinçaltı kişilere rüyada değişik figürler gösterebilir ve değişik durumlara kişiyi sokabilir.

Nefis mertebesinde bit görmek çirkin, antipatik bir şeye haiz olmaya işaret eder. Kirmanî demiştir ki: rüyada bitlenmek, malından birçok kişinin yararlanacağına işarettir. Tekrar rüyada üstünden bitlerin yere döküldüğünü görmek, kazancın ziyade olacağına işarettir.

Rüyada Bit Görmek

Yeni ve temiz elbisede görülen bit meta ve dünyalığa, eski ve pis elbisede görülen bit borç ve zillete işarettir. Yerde görülen bitler zayıf ve güçsüz insanlara, onların insanı ısırması bu tür insanların kötülemesine, Fazla bit kedere, dedikoducu insanlara; elbisede olursa dünyalığa ya da müzmin hasta olmaya yorulur.

Biti diri olarak yere atmak sünnete aykırı bir iş işlemeye, hayatına son vermek üzüntülerin gitmesine yorulur. Bitleri üstünden tek tek toplamak abartılı yalana, Biti aş birinin gıybetini hayata geçirmeye ya da düşmanı kahretmeye işarettir. İnsanı olağanüstü rahatsız eden bitler tasa, hapis ya da üzüntüye işarettir.

Rüyada bit yumurtası ya da yavrusu görmek fesatçı topluluğa, namus ve onur simsarı aşağılık insanlara yorulur. Tahıl biti görmek, birinin varsıl bir kimselerle arasını açmak isteyen hasetçiye yorulur. Tahıl biti hasta olmaya, fazla çocuk ve azca dünyalığa, Aile fertlerinden olan düşmana tabir edilir. Buğday biti kimi azabı gerektiren amele ya da dünyada görülecek bir cezaya delalet eder.

Rüyada bit hayatına son vermek, bir yakınınıza karşı acımasızca davranacağınıza işarettir. Bit sirkesi ise fesatlık ve fenalık anlamına gelir.

Bitlenmek bolca paraya kavuşacağınıza ve dostlarınızın ani artacağına işarettir. Bitler tarafınca sarılmak sermayenizin devamlı artacağına ve her geçen gün daha iyi duruma geleceğine yorulur. Üstünden bit dökülmesi paranızın bolca olduğundan birçok dostunuz olacağına işarettir.

Rüyada bit hayatına son vermek, bir yakınınıza karşı acımasızca davranacağınıza işarettir. Bit sirkesi ise fesatlık ve fenalık anlamına gelir.

Rüyada Bit Görmek ile alâkadar Başka Tabirler

Bitlenmek bolca paraya kavuşacağınıza ve dostlarınızın ani artacağına işarettir. Bitler tarafınca sarılmak sermayenizin devamlı artacağına ve her geçen gün daha iyi duruma geleceğine yorulur.

Üstünden bit dökülmesi paranızın bolca olduğundan birçok dostunuz olacağına işarettir. Rüyada bit görmek direkt doğruya para olarak yorulur. Sayısız bit, büyük servettir.

Rüyada bit görmek meta ve konut halkı ile tabir edilmektedir. Üstünde bitlerin gezindiğini görenin eline fazla meta geçer veyahut konut halkı çoğalır.

Üstüne bit düştüğünü görmek, birçok kimselerin ondan yarar göreceğine delalet eder. Üstünden bitlerin yere döküldüğünü görenin kazancı artar. Birçok bitlerin dolaştığını görmek, hayırlı değildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bit görmek, mala işaret ederken yeni elbisesinde bit bulunduğunu görmek, rüyayı gören kişi için artması umut edilen mala işaret eder.

Şayet bit, eski elbisede olursa, düş sahibinin çok borçlanacağından korkulur. Yerde görülen bitler zayıf bir topluluk ile yorulur.

Rüyada bir biti öldürdüğünü müşahid olan insan, sünnete aykin bir şey ister. Elbisesinde veyahut vücudunda fazla bit bulunduğunu görmek hayra, nimete, berekete tasa ve kederlerden kurtulmaya işaret eder.

Bir insan rüya sırasında azca bit görse ve onları öldürse o kimsenin tüm üzüntülerden kurtulmasına işaret eder. Rüyada fazla bit görmek, uzun bir hasta olmaya, ziyan, yoksulluk ve ihtiyaca işaret eder.

Fazla bit hayatına son vermek, tasa, acı ve sıkıntılı bulunan kimsenin düşmüş olduğu tasa, acı ve sıkıntılardan kurtulmasına işaret eder. Bit aş, düşmanı kahretmeye işaret eder.

Uykudan uyanırken bitin üstünde gezdiğini zanneden insan, tasa ve kederden kurtulamaz. Rüyada kendi elbisesinden bit topladığını müşahid olan hiç kimseye, abartılı bir yalan söylenir.

Bir kimseyi rüyada bit ısırsa, zayıf bir topluluk ona kelam atar ve ona kara çalma ederler. Rüyada kendisini bitin kaşındırdığını müşahid olan insan borçlu olduğundan aranır. Rüyada buğday biti görmek, azap çekmeye işaret eder.

Rüyada bit görmek; bir hastalıktan sonrasında sağlığa kavuşmaya, bit hayatına son vermek; yakınlarından veya birilerini üzmeye, bitlendiğini görmek; dostlar edinmeye ve varsıl olmaya, bitleri üzerinizden atmak; malınızı har vurup harman savuracağınıza işarettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz