İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Binmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Binmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Binmek

Rüyada Binmek; ile ilgili birçok yorum yapılmıştır. Bu rüyada yorumu etkileten en büyük etken bindiğiniz şeydir. Eğer ki ata, eşeğe ya da deveye biniyorsanız farklı, arabaya, paytona ya da tayyareye biniyorsanız farklı yorumlanır.

Rüyada Binmek

At, eşek vs. benzer biçimde binmenin mutat olduğu hayvanlara eyer ve semereli olarak, dizgin ve yularlarını tutarak binmek izzet ve saltanata, Bu hayvanlara eyer ve semersiz binmek nefse uymaya, Hayvana ters binmek fıtratı yaratılış maksat ve gereklerini zorlamaya, nasihat dinlemeyip kendi bilgini okumaya, gereksinim anında insanlara sırtını dönmeye ya da eşine düz olmayan yerden veyahut hayırlı iken yaklaşmaya delalet eder. Koyun benzer biçimde evcil fakat binit vasıtası olmayan hayvanlara binmek insanlara zulmetmeye, Aslan, kurt vs. benzer biçimde yırtıcı hayvanların sırtına bindiğini görmek nefsin azgınlığına ve maiyete, Yeterli olmadığı halde cet binmek, onu güzel biniyorsa yüceliğe nefse hakimiyete, korku ve ürpertiyle ve onu sevk edemeden biniyorsa nefsin isteklerine uymaya, Ehliyetli ve yeterli olanın hususi otomobile binmesi izzet, saltanat ve hayra alamettir.

Rüyada Binmek İle İlgili Yorumlar

Yeterli olmayanın binmesi ama kurala uygun olarak ve kaza yapmadan olursa bir arzunun yerine gelmesine; ters halde kedere, Mutat olmadığı halde ağır araç ve benzerlerine binmek nefse uymaya; i̇ş gereği biniyorsa kazanç ve hayra, Bir kimsenin omuzuna binmek zorla olursa ona haksızlık etmeye, kendi rızası ile olursa külfet ve sıkıntısının o şahıs tarafınca paylaşılmasına, Buluta binmek yağmura, Yıldız ve aya binmek izzet ve yüceliğe, Güneşe binmek kahırla birlikte iyilik etmeye, Meyveli ağacın dalına binmek zengin birinden istifade etmeye, meyvesiz ağacın dalına binmek pinti ya da fakir birisine yaklaşmaya, Zayıf, ince ağaç dalına binmek çocuk terbiyesinde sert davranmaya delalettir.

Rüyada Binmek Hayır ve Şer Anlamlar mı Taşır?

Rüyada herhangi bir atama vasıtasına bindiğinizi görmek, yeni bir is tutacağına; binmiş olduğu şeyden aşağı inmek, isinden ayrılacağına, bir otomobile bindiğini görmek, başkalarının yardımı ile bir fazla faydalar göreceğine; bir cet bindiğini görmek, muradının olacağına, attan inmek bu rüyanın aksiyle tabir edilir. Bir başka rivayete gore de: Bir şahıs rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada iyi beceremeyerek bir cet bindiğim görse nefsinin isteklerine doğal olarak olur. Otomobile binmenin tabiri de böyledir. Şayet güzel biner, nefsini ve ati iyi tutarsa, o şahıs nefsine hakim olur. Zorla bir insanın boynuna bindiğini müşahid olan kimsenin ölümüne işaret eder. Rızası ile bir insanın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Şayet o kimseyi boynundan düşürüp terk etse, o kimsenin arzu ettiği isi eksik kalır. Hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine. öğüt dinlememesine, işaret eder.

Rüyada Ata Binmek Ne Anlama Gelir?

Bir şahıs rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada iyi beceremeyerek bir cet bindiğini görse nefsinin isteklerine doğal olarak olur. Otomobile binmenin tabiri de böyledir. Şayet güzel biner, nefsini ve ati iyi tutarsa, o şahıs nefsine hakim olur. Zorla bir insanın boynuna bindiğini müşahid olan kimsenin ölümüne işaret eder. Rızası ile bir insanın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Şayet o kimseyi boynundan düşürüp terk etse, o kimsenin arzu ettiği isi eksik kalır. hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine, öğüt dinlememesine, işaret eder.

Bir kişinin rüyada hayvana bindiğini görmesi, nefsi arzularının ardında koşmak ile tabir edilmektedir. Tüm hayvanlara bindiğini görmek ise, izzet ve saltanata
işaret eder.

Rüyada güzel bir cet binmek, büyük onur ve itibara alâmettir. Tekrar cet binmek, binmiş olduğu at uslu ve itaatli ise, ululuk ve mertebesinin artacağına işaret eder. Binmiş olduğu
atın kuyruğunun iki alışkanlık bulunduğunu görmek, arkadaş ve arkadaşlarının çokluğuna alâmettir.

Atama vasıtalarına bindiğini görmek, yeni bir işe, binmiş olduğu vasıtadan indiğini görmek de, işinden ayrılmağa işaret eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz