İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bilezik Görmek

Rüyada Bilezik Görmek; eğer evlilik esnasında takılmış ise köleliğe başlangıç olarak yorumlanır. Genel olarak kadınların köleliği olarak yorumlansa da çoğu zaman erkekler için de köleliğe işaret eder. Ebu Od’in bu konu hakkında “Eğer bilezik sahibi yaşamı boyunca şerefi ve onuru için yaşamaz ise bu dünyayı terk ettiğinde açlık ile sınanacak ve dışlanacaktır.” demiştir.

Rüyada Bilezik Görmek

Gördüğünüz rüya, hayırlı işlerde kazanca, bekâr kızlar için altın bilezik takmak yakın bir zamanda nişanlanıp evlenmelerine işarettir. Rüyada bilezik çocuğa da işaret eder. Bir adamın rüya sırasında altın bilezik görmesi acı ve üzüntüdür. Rüyada bilezik taktığını görmek düş sahibinin eline geçecek yüklü mirasa yorulur.

Rüyada koldaki bileziği kırdığını görmek, hastalık anlamına gelir. Bilezik vermek de, birisine yapılacak iyiliğe işarettir. Kadının kolunda altın bilezik görmek gördüğünüz rüya tabirleri hepimiz için hayra yorulur.

Ebu Saidü’l-Vaaz’e nazaran rüyada kollarında altın bilezik bulunduğunu görmek, bir yerden ati mirasa işaret eder.

Kadının rüya sırasında altın bilezik görmesi gördüğünüz rüya o hanım için hayır ve kısmettir. Rüyada altın işlemeli bir bileziğin bulunduğunu görmek, hanım için görülen altın kıymeti nispetince efendisinin kendisine yapmış olduğu hayır ve iyiliğe delalet eder.

Rüyada altın bilezik taktığını görmek, düş sahibinin eline geçecek bir mirasa yorulur.

Câfer-i Sadık (r.a.) demiştir ki: altın bilezik rüyası beş biçimde yorulur:

  1. Reislik
  2. Hikmet
  3. Kabahat ve hile
  4. Keder ve acı
  5. Evlat ve kardeş

Rüyada görülen bileziğin altın olması adam çocuk ile yorulur. Bir kadının kolunda altın bilezikler bulunduğunu görmesi, o kadının mutluluğunu işaret eder.

Adam kimsenin kolunda altın bilezikler bulunduğunu görmesi ise, hastalığı yahut din de ona erişecek bir hataya işarettir.

Rüyada Altın Bilezik Görmek Anlamı ve Yorumu

Birlikteliği yaklaşmış kimsenin altın bilezik görmesi erken bir evlilik yapacağını bilgi verir.

Rüyanızda görülen altın bilezikler bir miras yahut yüklü bir paraya kavuşacağınıza, bilezik çıkarmak arkadaşlarınızla aranızda çıkacak bir soruna işarettir.

Rüyanızda altın işlemeli bilezik armağan etmek yakınlık kurduğunuz kimselerle aranızda problemler çıkacağına, gümüş bilezik daha fazla para katacağınıza işarettir.

Bir kadının rüya sırasında altın bilezik takması rızkın bolca olduğuna ve mutlu bir bilgi alacağınıza işarettir.

Rüyada altın bilezik görmek; hayırlı işlere ve adam çocuğa da işaret eder. Ölen bir kişide altın bilezik görmek; ölenin ruhunun rahatlık içinde olduğuna işarettir

Rüyada altın bileziği kolda görmek; merak ve sıkıntıya, bileziği kolundan çıkarmak ise dostlarınızla aranızın açılacağına işarettir.

Rüyada altın bilezik kırmak hastalık ve yoksulluk çekmeye işarettir.

Adamın, rüya sırasında elinde bir altın bilezik bulunduğunu görmesi, onun elinin darlığına işaret eder. Şayet elinde altın yahut gümüşten bazı bileziklerin bulunduğunu görse, o kimsenin satıh bir adam olduğuna hayır ve hasenata çalışan ve onlara öncelik yaptığına işaret eder.

Rüyada evinde bilezik bulunduğunu müşahid olan kimsenin eli ulu, kendisi nimetler sahibi bir şahıs olur.

Rüyada altın bilezik görmek, adam çocuğa yahut düş sahibinin akrabalarını ziyaret etmesine işaret eder.

Altın bilezik kimi hizmetçiye de işaret eder. Bayanları için bilezik, haiz olacakları nimet ve sevinçtir. Bir şahıs rüyada altından bir bilezik görse o kimsenin malı çoğalır.

Altın bilezikler, erkeklerden rüyada onu takınan şahıs için tasa ve acı, hanım için ise bezektir. Bu sebeple bilezik hanımefendilere mahsus ziynet eşyasıdır.

Şayet bilezik ölüler üstünde görülse o ölülerin cennette olduklarına işaret eder.

Bazı tabirciler rüyada altın bilezik takmak rüyasını müşahid olan için onu rüyada takınan için mirastır, dediler. Bilezik takılması, bekâr şahıs için eştir, mutluluk ve güzelliktir. Evli kimseler için bilezik takmak, dünyaya ati hayırlı çocukla da tabir edilir. Bazı tabirciler rüyada altın bilezik takmak, takınan şahıs için din ve takvadır, demişlerdir.

Bilezikler şayet altın yahut gümüşten olursa, izzet sahibi kimselere yaklaşmaya meta ve güzelliğe işaret eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz