İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Rüya tabirleri
 3. Rüyada Biber Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Biber Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Biber Görmek

Rüyada Biber Görmek; birçok anlama gelebilir. Kişinin rüyasında karşısına çıkan biberin büyüklüğü, kalınlığı, tadı, verdiği keyif ya da acı bu rüyanın yorumunu şekillendirir.

Gördüğünüz rüya zahmetle elde edilecek mala ve dünyalığa ya da dedikodu yüzünden mesele yaşayabileceğiniz anlamına gelen bir işarettir. Biber dedikodu ile beraber yapacağınız işte pişmanlık anlama gelir. Düş esnasında iki biçimde oluşabilir; biber (sebze) veyahut baharat olarak tabir edilir.

Biber düş yorumu tabiri için biberle alâkadar ne gördüğünüzü iyi düşünün. Rüyadaki üzüntü biber, bir Aile sorununu çözeceğiniz veyahut tavsiye verecek bir kişiyle karşılaşacağınıza delalet eder.

Arazide yeşil, sarı, al ve değişik renklerde biberlerin bulunduğunu görmek; düş sahibinin yapmış olduğu bir işten karlı çıkacağına, erdem ve diyanet sahibi biri olduğunuza ve ahiret sevabı elde edeceğinize yorumlanmaktadır.

Biber rüyası değişik şekillerde görülebilir. Mesele:
 • Rüyanda yeşil biber.
 • Rüyanda al biber.
 • Rüyanda sarı biber.
 • Rüyanda biber aş.
 • Rüyanda biber gazı.
 • Biberle aş aş.
 • Biberli aş görmek
 • Rüyada karabiber öğütmek.
 • Rüyanda göze çarpan çeşitli biber türleri var: karabiber, al toz biber, üzüntü biber, biber salçası ve karabiber.

1- Rüyada Yeşil Biber Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada görülen biberin rengi yeşil olmasından dolayı İslam dini suretiyle olduğunuza işarettir. Zira rüyada yeşillik, İslam dinine delalet eder. İslami düş tabirlerinde mevsiminde taze yeşil biberler, görmek helal meta elde etmek anlamına gelmektedir.

Kimi de Rüyada yeşilbiber görmek zahmetle beraber elde edilecek mala ve dünyalığa delalet eder. Rüya esnasında yeşil taze bir biber yediğini görmek, bir evladı olacağına işaretle delalet etmektedir.

Rüyada yeşil biber aş, dostluğuna güvenilir bir insan olduğuna, ama yapmış olduğu isten dolayı pişman olacağı anlamına gelir.

Rüyada yeşil biber (bilhassa kendinizi yeşil biber turşusu yerken görürseniz) paranızı iyi bir erek için kullanacağınızın bir işaretidir. Yeşil biber yararı, değişimi, olgunluğu, mutluluğu, iyileşmeyi, üretkenliği, huzuru ve umudu işaret eder.

Başkaca, varsıl olacağınıza ve saygınlık elde edeceğinize işarettir. Koyu yeşil biber ise açgözlülük, tüketim ve bencillik anlama gelir.

Rüyada koyu yeşil veyahut açık yeşil biberleri pişirmek dünyadaki iş mevzusunda verdiğiniz kararlar içinde ortak bir zemin bulmanız icap ettiğini gösterir. Kararlarınızı güvenli bir biçimde vermeniz icap ettiğini gösterir. Rüyadaki karabiber ise sizi rahatsız eden bir şeyi gösterir.

2- Rüyada Karabiber Öğütmek

Bir kimsenin rüya sırasında karabiber öğütmesi, hayatta daha yaratıcı olması icap ettiğini gösterir. Rüyada yemeğinize karabiber koymak, değişimleri gösterir. Biberle aş hazırlamak, bütün yeteneklerinizi geliştirmek için bir araya getirmeniz icap ettiğini tabir edilir.

3- Rüyada Al Biber Görmek

Al biber yorumlarda istek ve dileklerin göstergesidir. Bütün arzularınızı elde edeceğiniz mutlu bir dönem geçireceğinize tabir edilir. Rüyada al biber görmek iyilik sever birinden tavsiye alacağınızı gösterir.

Al biber tatlıysa, negatif vakalarla karşılaşacağınıza sadece sorunların üstesinden geleceğinize tabir edilir. Al toz biberden yemeğine serptiğini görmek, üzüntü bir havadis alacağına işarettir.

Kimi de al biber eğlence düşkünü azca uyumlu bir hiç kimseye işarettir. Rüya esnasında al biber müşahid olan baht açıklığına veyahut dostluğa kavuşur. Rüyada al biber aş rızık anlama gelir. Hem erkekler hem hanımefendiler için hayra yorumlanmaktadır.

4- Rüyada Biber Yemek

Rüyada taze yeşil biber aş, başarıyı artıracak gelişmelere tabir edilir. Biberli bir yemeğin tadına bakmak, paraya dikkat etmeniz icap ettiğini gösterir.

Rüyada yemeğinize karabiber koymak, değişimleri gösterir. Biberle aş hazırlamak, bütün yeteneklerinizi geliştirmek için bir araya getirmekle ilişkilidir. Biberle aş yapmak, yaşama arzusunu gösterir.

5- Rüyada Istırap Biber Görmek

Rüyada üzüntü biber aş, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir. Dedikoduya ilginiz başınıza büyük mesele açacak. Etrafınızdaki insanlara dikkat edin ve olur olmaz her insana güvenmeyin.

Kimi de üzüntü biber aş, yapacağı bir iş sebebiyle pişman olacağına işarettir. Düz biber yemekse, coşku verici havadis anlamına gelir.

6- Rüyada Biber Satmak

Biber satmak hasta iseniz, iyileşeceksiniz, biber almak geçim sıkıntısı çekmeyeceğinize işarettir.

7- Rüyada Biber Toplamak

Biber hem iyi ve hem kötüye tabir edilir. Bir bahçeye biber ektiğini görmek, yeni bir iş için bir daireye kafa vurduğuna tabir edilir. Bir bahçe veya bostanda ekilen biberlerden topladığını görmek, hayatında mutlu günlerin yakın olduğuna işarettir.

Rüyada biber toplamak sevi ve sevgiye de yorumlanmaktadır. Rüya esnasında biber topladığını müşahid olan herhangi bir hedefinize ulaşacağına delalet eder. Biber toplanması meta varlığınızın çoğalması anlama gelir.

8- Rüyada Sarı Biber Görmek

Rüyada sarı biberler pratiklik, iyimserlik, aydınlatma, itimat, mantık, çeviklik, enerji semboliktir ve özgürlük, üst ifade ve mutluluk getirir.

9- Rüyalarda biber gazı…

Bir kişinin rüya sırasında biber gazı yemesi veya sıkması hayatta nefsini güvende hissetmekle ilgilidir. Biber gazı korkuların kaybolmasına yorulur.

10- Rüyada Biber Dolması Görmek

Biber dolması rüyası; devamlı ve verimli rızka, mutluluk ve afiyete işarettir. Rüyada biber dolması görmek düş sahibinin hayır ve berekete kavuşacağına, mutluluk ve esenlikle yaşamını sürdüreceğine işaret eder. Rüyada biber dolması her türlü tasa ve kederden kurtulmaya delalettir.

Rüyada dolma biber görmek toplu mala, güzel rızka, yararlı ortaklığa delalet eder. Dolma biber rüyada görmek, hazmı basit, güzel rızka, geçim vasıtalarına ve el sanatlarına delalettir.

11- Rüyada Branşında Yeşil Biber Görmek

Branşında görülen yeşil biberler rızka işaret etmekle beraber bir yolculuktan elde edilecek kazanca işarettir. Rüyada branşında yeşilbiber görmek tarımla uğraşan kimselerden görülecek menfaate işaret eder. Kişinin rüya sırasında branşında yeşil biber görmesi sevgi ve muhabbete, evlat sahibi olacağına veyahut varsıl, zengin bir kişiden çıkar sağlayacağı anlamına da gelebilir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz