İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Beyin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Beyin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Beyin Görmek

Rüyada Beyin Görmek; kişinin bilinç altının değişik bir yansımasıdır. Bir çok yorumcu tarafından yorumlanmış ve bu yorumlar hayırlara da şerlere de yorulmuştur.

Rüyada her nevi beyin görmek nimete, hayra, akla, zekâya, namaz ve takvaya, Beynin büyüklüğü akıllığa, küçüğü ahmaklığa, Akla gereğinden ziyade ehemmiyet vermeye ve her şeyi akılla çözmeye kalkmaya yorulur. Beyin aş kimi akılsızlık etmeye, kimi de gömü ya da saklı maldan geçinmeye delalet eder. Beyin yiyorsanız, bazı bilgiler edinip bundan karlı çıkacaksınız.

Rüyada Beyin Görmek

Bu rüyayı görmek, kişinin sermayesini gösterir. Hassaten, ne iyi ne de iyi olmayan fakat, fazla güçlü bir kimseyi çağrıştırır. Kimi saklı bir meta olarak yorulur. Bazı zamanlarda ise, verilecek bir zekata işaret eder. Bazı zamanlarda da anneyi, babayı yahut yuvayı tanımlar.

Rüyada Hayvan beyni görmek, ruhsal durumunuzun yakında bozulabileceğine işarettir. Ama kendi beyninizi gördüyseniz, durumunuzdan ve çevrenizden memnun olmadığınızın işaretidir. Rüyada kendi beynini görmek, Rüya esnasında kendi beynini müşahid olan kişi, almış olduğu kararlar yüzünden sıkıntıya uğrayacaktır.

Rüyada beyin görmek. Uç biçimde yorulur, Saklı meta sahibi olmaya, Keskin ve güçlü akla, Tanrı nezdinde makbul hayır halletmeye. Rüyada görülen beyin görülmeyen biriktirilmiş maldır. Kendi beyninin büyük bulunduğunu müşahid olan kimsenin, akıllı olduğuna işaret eder. Beynin yok bulunduğunu müşahid olan kimsenin ise bilgisiz olduğuna işaret eder.

Rüyada beyin görmek, birikmiş saklı mala, güçlü akla, keskin zekâya ve makbul hayra işaret eder.

Bir kişi rüyada beynini yediğini görse, o kişi kendi malini yer. Başkasının beynini yediğini görse, o kişi acilen vefat eder ya da hakir bir kimsenin malini yer. Kimi de, beyin dine ve ibadetleri saklı halletmeye işaret eder.

İbn-i Sîrîn (rh.a) Demiştir ki: Rüyada beyninin burnundan akıp yere düştüğünü görmek, eldeki malın zayi olacağını işaret eder. Beyninin rayihası kötü ve iyi olmayan koktuğunu görmek, zekâtı verilmemiş mala işarettir.

Rüyada bir ölünün beynini yediğini görmek, ondan ati mirasa işaret eder.

Rüyada Beyin Görmenin Anlamı ve Yorumu

Cafer-i Sâdık hazretleri buyururlar ki: Rüyada beyin görmek üç vecih ile tabir edilmektedir:

  1. Saklı meta,
  2. Keskin ve güçlü zekâ,
  3. Makbul olan hayır.

İbn-i Kesir de demiştir ki: Rüyada kafası yarılıp içindeki beyninin aktığını görmek, toplamış olduğu ve gizlediği malın elden çıkacağına işarettir.

Bazı düş tabircileri demişlerdir ki: Her ne tür beyin olursa olsun rüyada beyin görmek, mala işaret eder.

Rüyada herhangi bir insanoğlunun kemiğini kırarak içinden iliğini emdiğini görmek, onun malından zorla yemeye işarettir. Ama o şahıs bilinmiyorsa, insanların malından haksız olarak almak ile tabir edilmektedir.

Tekrar rüyada bir insanın beynini çıkardığını görmek, onun mala ilişkin esrarını ifşaya, çıkardığı beyni kendi cebine koymak yahut aş, onun malını almaya ve yemeğe işarettir. Rüyada kendi beyninden bir miktarını yahut tamamını birisine verdiğini görmek, eldeki malı infak ve israfa işaret eder.

Danyal (a.s.) Demiştir ki: Baştaki beyin ve kemikler içindeki ilik saklı mala işaret eder.

Rüyada beyin görmek saklı meta ile yorulur. Rüyada beynin burnundan akıp yere düştüğünü görmek, sermayenin yok oluşuna; beyninin kokusunun fazla iyi olmayan bulunduğunu görmek, zekât vermekte geciktiğine yorulur.

Beyninin güzel koktuğunu görmek zekâtını vaktinde verdiğine işarettir.

Rüyada kafası yarılıp beyninin dışarı aktığını görmek, gizlediği malının çalındığına; kafası yarılıp beyninin göründüğünü görmek, saklı malinin meydana çıkmasına işarettir.

Bir insanoğlunun kendi beynini çıkardığını görmesi, onun kendi eliyle gözlediği mali çıkardığına; bir insanoğlunun kendi kemiğini kırarak içinden iliğini çıkardığını görmesi, başka birinin malinin üzerine oturduğuna yorulur. Kemik kırılıp içinden iliğin aktığını görmek, malinin zayi olduğuna; akmadığını, yalnız göründüğünü görmek, malinin meydana çıkmasına ve malından başkalarına da dağıtmasına işarettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz