İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Rüya tabirleri
 3. Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek; kişinin nasibi ya da bekleyen bir muradı olarak adlandırılır. Balık geçen bu rüya genel olarak hayır olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Balık Görmek

Bu rüyayı görmek meta, ganimetle, büyük balık, Salih kimselerin mescidi, abidelerin meclisi, ufak veya minik balık tasa, bir arada balık görülmesi, meta, parayla tabir edilir. Rüyada balık rızık anlamına gelir. Rüyada tuzlu “balık” görmek acı, gamdır. Rüyada tuzlu balığın pişirilmiş yada kızartılmış biçimde görmek, o pişirilmiş balıklardan aş, para kazanma, rızık, eğitim için sefere çıkmaya işaret eder.

Rüyada Balık Yemek

Balık yemek zenginlik, mutluluk, meta, para, mülk, çocuk sahibi olunacağına yorulur. Balığı diri diri yemek mülk edinmeye tabir, diri balık yediğini görmek, mülke nail olacağı anlamını taşır.

Balığı rüya sırasında diri yediğini görenin kişinin mülk sahibi olacağına, deniz yahut nehirde toplanmış büyük balıkları yediğini müşahid olan, yediği miktarca menfaate, ganimet malına kavuşacağına, avladığı balığı yediğini müşahid olan kişinin sevineceğine delalettir.

Rüyada Balık Pişirmek

Rüyada balık pişirmek rüyayı müşahid olan kişinin kısa sürede kendisine yüklü oranda para kazandıracak, sıkıntılarını giderecek, uğramış olduğu ziyanı karşılayacak ve fazla daha çok mesele yaşamasının önüne geçecek bir işe gireceğine ve bu iş yardımıyla fazla daha güzel bölgelere gelmiş olarak fazla büyük bir ferahlığa kavuşacağına işaret eder.

Büyük Balık Görmek Neye Yorulur?

Salih kimselerin mescidi olarak yorulur. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Balık rüyası altı vecih ile tabir edilmektedir:

 1. Vezir (bakan),
 2. Asker,
 3. Bakire kız,
 4. Ganimet,
 5. Üzüntü,
 6. Hizmetçi.

Havadan Kızartılmış Balık Düşmesi

Rüyada gökten kendisine kızartılmış balık indiğini görmek, duasının kabulüne, düşmanlarına karşı zafere, kadir ve kıymeti ile şanının büyüyeceğine işarettir.

Büyük Balık Tutmak

Balık tuttuğunu müşahid olan kimsenin eline toplu para geçer. Fazla sayıda balık tutmak büyük servet anlamına gelir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir. İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: “Rüya sırasında oldukça büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin varlıklı kızı ile evlenmeye işaret eder.”

Rüyada balık tutmak, büyük kısmet olarak tabir edilir. Düş sahibinin uzun seneler çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak maddi anlamda eline rahat edeceği oranda meta ve kazanç geçeceği şeklinde anlatılır. bazı düş tabirleri, rüyada balık tutmayı, düş sahibinin emek vermeden elde edeceği fakat hak etmiş olduğu kazanç olarak tabir eder. Rüyada hamile kadının karnından balık çıkması, bir kız evladı doğuracağına işarettir.

Balık Satmak

İsmail el-Eş’yemek der ki: Rüya sırasında balık sattığını müşahid olan, kendisi, çoluk evladı ve ailesi için çıkar ve hayra yorulur. Tekrar rüyada balık satmak, düş müşahid olan ile Ailesi için hayır, rızık, yarar ve menfaatte işaret eder.

Balık Satın Almak

Rüyada bir balıkçıdan yahut herhangi bir yerden balık satın aldığını müşahid olan bekarsa evleneceğine işarettir. Rüyayı müşahid olan şahıs evliyse rızkının artacağına delalet eder. Bir su yolundan balık tuttuğunu müşahid olan kişi mekruh ve hile ile toplumun malını elinden alır. Rüyada balık satın almak, balığı satın alan kişinin kısa sürede evleneceği anlamına gelmektedir.

İmam Nablusi demiştir ki: Rüyada sayısı malum balık görmek, hanımefendilere, sayısı bilinmeyip fazla olanlar, ise ganimetten elde edilmiş mala işarettir.” Rüyada fazla sayıda balık görmek rüyayı müşahid olan kişinin kısmetinin açılacağı ve eline bolca oranda rızık geçeceği şeklinde yorulmaktadır.

Balık Ticareti Yapmak

Rüyanızda taze balıklar satmak yasal para, enformasyon, giz, iftiraların yahut hilelerin açığa çıkması şeklinde anlamlara gelmektedir. Rüyanızda balık satın almak başkaca evlilik anlamın da gelmektedir.

Rüyada Balık Avlamak

Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, yarar ve hayra, ufak veya minik balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine işaret eder. Rüyada suda balık avlamak neşeli haberlere, Irmak yada derede taze balık avlamak ise hayır ve faydaya işaret eder. Rüyada büyük balık avladığını germek tekrar çıkar ve hayır göreceğine yorulur. tekrar Suda balık avladığını müşahid olan şahıs, ferahlanacağı bir sözü işiteceğine delalettir. Rüyada derede, nehirde yada her hangi bir suda balık avlamak dahil açıcı, güzel bir havadis duyacağına menfaat.

Seyyid Süleyman Demiştir ki : Balık avladığını müşahid olan, helalinden kazanır. tekrar balığı avlayıp yediğini görenin fazla sevineceğine işaret eder. Sürekli ve hayırlı mala işarettir. Bundan dolayı tuz, balığı kokmaktan beri kılar. Rüyada balıktan bir şey aldığını görmek, devletin askerinden bir nesneye nail olmaya işarettir.

Yunus Balığı Görmek

Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan güvenilir olmaya, fakirlikten zenginliğe, sertlik halinden selamete ve hayırlı bir mülke işaret eder. Rüyada adaya benzeyen büyük bir balık görmek, Salih bir kumandanın nezdinde cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye alâmettir.

Sazan Balığı Görmek

Bekâr ve evlenmeyi murat eden biri için hayra alâmettir. Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir. Rüyada temiz ve güzel yemeği bırakıp kokmuş balık aş, kendi hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir. Kişinin rüyada balığın karnında mühür bulması, devlet, onur ve izzete işaret eder.

Diri Balık Görmek

Her vakit kısmet olarak yorulur. Rüyada diri balık görmek, aşkta, ticarette, aile hayatında, kazancında ve işte şansının açıldığına yorulur.

Rüyada Balık Görmek ile Alâkadar Başka Tabirler

 1. Kuyudan balık avlamak ve çıkarmak; liyakate ve yakınlarından birisine liyakat etmek istediğine işaret eder.
 2. Kay­nak sularında görülen balık, basit olan hayra işaret eder.
 3. Bir ba­lık avladığını müşahid olan kimsenin eline helalinden meta geçer.
 4. Uçan balık, kısmetlerinin kıymetini bilmeden art çevirmeye işaret eder.
 5. Balık olmak, talihli ve kariyerli bir kişi olacağına ve iddia ve kurmadan ırak durmaya işaret eder.
 6. Ölü balık, nasip ve kısmetinin azalmasına yorulur.
 7. Balık Kesmek, hasta için çare bulacak bir kimseden yardım almaya delalet eder.
 8. Islak balık, elinde bir miktar paranın eriyip gitmesine işarettir.
 9. Yüzen balıklar, i̇stikbal bir miktar paraya ve harcama, borç ödemeye işarettir.
 10. Rüyada Balık kızartmak: şenlik ve eğlenceye yahut düğüne delalet eder.
 11. Balık Vermek, borç vermek yahut elindeki bir işi başkasına vermek ile tabir edilmektedir.
 12. Balık Yetiştirme tesisi, bolluk ve genişlik ve büyük bir iş yeri kurmaya işaret eder.
 13. Rüyada Al Balık Görmek:, bir öneri almaya işaret eder.
 14. Rüyada ağzında Balık görmek, ömür standartlarının iyileşeceğine, geçimini rahatça yapacağına işlerinin yoluna gireceğine işaret eder.
 15. Rüyada Balıkla Konuşmak, dertli bir kimsenin derdine derman olacağına, borç isteye borç vermeye,
 16. Rüyada Balık Yutmak, kısa zamanda meta sahibi olacağına, miras yahut mülk israfına delalet eder.
 17. Rüyada taze Balık görmek, tanınmış meşhur bir şahıs tarafınca yardım yapılacağına, bu kişiden yardım görmeye yorulur.

Rüyada Tuzlu Su Balığı Görmek

Rüyada tuzlu su balığı görmek yahut tuza bulanmış balık görmek kalıcı zenginlik anlamına gelmektedir bundan dolayı balıklar tuz içinde korunur ve saklanır. Balık büyük yahut ufak veya minik olsun, tuzlu içinde bir balık görmek yakınızdaki kardeşiniz şeklinde insanoğlu yüzünden acı ve tasa duyacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Cinsel Organdan Balık Çıkması

Ama hamile iseniz ve rüyanızda eşinizin erkeklik organından balık çıktığını görüyorsanız dünyaya bir adam çocuk getireceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Kızarmış Balık Görmek

Ama rüyanızda kızarmış bir balık gördüyseniz yahut birinin balık kızarttığını gördüyseniz bu balık kızartan kişinin dualarının kabul olacağı anlamına gelmektedir. Hem de rüyada kızarmış balık görmek kısa sürede seyahate çıkılacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Büyük Yahut Minik Balık Görmek

Rüyada büyük balık görmek para anlamına gelmekte iken ufak veya minik balık görmek yahut ufak veya minik balık tutmak zorluklar ve stres ile yüzleşeceğiniz anlamına gelmektedir bundan dolayı ufak veya minik balıkların etten fazla kılçıkları vardır bununla birlikte yemesi büyük balıklara kıyasla daha zor olsa gerek.

Rüyanızda çeşitli büyüklükte birçok balık görmek ise para ve belayı bununla birlikte bulacağınız ve bununla birlikte iyi ve iyi olmayan insanoğlu ile uğraşacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada çürümüş, kokmuş balık görmek

Rüyanızda çürük balık yemeniz zinadan ve yasal olmayan ilişkilerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Rüyada Tatlı Su Balığı Görmek

Rüyada tatlı su yahut havuz balığı görmek evlilik isteyen biri için pozitif bir anlama haizdir yahut kişinin kısa sürede muvaffakiyetli bir iş ortaklığına adım atacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Yılan Balığı yahut Benzeri Balık Görmek

Rüyanızda yılan balığı yahut yılana eş balık görmek işlerinize niyeti bozuk insanların karışacağı yahut fazla pişman olacağınız bir eylemde bulunacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Gölde Balık Görmek

Rüyanızda göl içinde balık görmeniz yakın vakit içinde fazla büyük olmasa da bazı ufak veya minik faydalar deney edeceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Ölü Balık Görmek

Rüyada ölü balık görmek yahut su üstünde ölü balıklar görmenin uğursuz bir çağrışımı bulunmaktadır ve yaşacağınız bazı olaylardan dolayı umutsuzluğa kapılacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Sudan Balık Almak

Rüyanızda su içinden balık almak ve bu tarz şeyleri diri bir biçimde aş karlı bir işe girişeceğiniz yahut kariyerinizde terfi edebilmeniz için uyanık olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Rüyada Yatakta Balık Görmek

Rüyanızda hasta bir adam yahut bir seyyah ile beraber yatağınızda balık bulursanız bu mafsal ağrısı şeklinde bazı iyi olmayan hastalıkların habercisidir.

İnsana Eş Balık Görmek

Rüyanızda insan görünümünde bir balık görmek bir iş yahut tecim yapacağınız yahut bir girişimci ile toplantı yapacağınız anlamına gelmektedir. Hem de iyi huylu insanlarla tanışacağınız anlamına da gelebilmektedir.

Ama gördüğünüz balığın insan yüzü güzel ise şahıs, iyi dostlar edinecektir. sadece kişinin görmüş olduğu surat çirkin ise bu durumda niyeti bozuk insanlarla tanışacağı ve bilincinde olmadan arkadaşlık edeceği anlamına gelmektedir.

Balık Dolu Akvaryum Görmek

Ama rüyanızda evinizde bir akvaryum var ise ve bu akvaryum kedi balığı, melek balığı yahut eş tipli balıklarla dolu ise hayırsever olmanız gerektiği yahut yetimlere muavin olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Denizden Balık Tutmak

Ama biri rüya sırasında kendisini denizden eli ile balık tutarken görürse mesleğinde geniş bir bilgiye haiz olacağı ve işlerinde başarıya ulaşacağı anlamına gelmektedir. Balık tutmaya çalışırken, balığı kaçırırsa bu kişinin çevresinde onun işlerini bozan kimseler olduğu anlamına gelmektedir.

Gölde Balina Yakalamak

Ama rüyanızda ufak veya minik bir gölette özenle balina yakalamaya çalışırsanız bu para için savaşım edeceğiniz anlamına gelmektedir fakat büyük engeller ve zorluklar ile karşılaşacaksınız ve bu tarz şeyleri aşamadığınız sürece bu parayı elinizde tutamayacaksınızdır.

Balığın Karnında bir Şey Bulmak

Ama rüyanızda balığın karnından bir inci bulursanız varlıklı biri ile evleneceğiniz ve bulduğunuz inci miktarı kadar evladınız olacağı anlamına gelmektedir.

Ama rüyanızda balığın karnında bir yüzük bulursanız kuvvet ve otorite sahibi olacağınız anlamına gelmektedir. Rüyada balığın karnında yağ bulursanız birinden para alacağınız anlamına gelmektedir.

Karada Balık Tutmak

Rüyanızda karada balık tutmak, tutmaya çalışmak evlilik dışı ilişki, ma\’siyyet işleyeceğiniz yahut güzel haberler alacağınız anlamına gelmektedir. Ama rüyanızda bolca kılçıklı bir balık tutarsanız ödemeniz ihtiyaç duyulan borçları ödeyeceğiniz yahut haiz olduğunuz varlıklar için sadaka vermeniz gerektiği anlamına gelmektedir bundan dolayı balığınızın keyfini çıkarabilmek için onu tamamen temizlemeniz gerekmektedir.

Balığın Yüzmesi

Ama rüyanızda bir tatlı su balığı denizde yüzüyorsa yahut bir tuzlu su balığı tatlı suda yüzüyorsa bu ikiyüzlü, yalancı, sahtekâr ve riyakâr insanlarla uğraşmak zorunda kalacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyanızda suyun yüzünde balığın yüzdüğünü görürseniz sırlarınızın açığa çıkacağı, saklı geçmişinizin birileri tarafınca öğrenileceği yahut eski bir mirası dağıtacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Denizde Balık Tutmak

Ama rüyanızda denizde balık tutuyorsanız ve deniz kendi hazinelerini size sunuyorsa bu Ulu Tanrı’ın size yeni ruhani detayları sunmuş olacağı ve dinimizi anlamanız ve size rehberlik etmesi için size yardım edeceği anlamına gelmektedir.

Ama tutacağınız balık elinizden kaçıp, denize art dönerse doğru insanlarla arkadaşlık edeceğiniz ve içsel ruhani bilgiler öğreneceğiniz yahut çıkmaya hazırlandığınız bir seyahat için iyi bir yol arkadaşı bulacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Balık Yemek

Ama rüyanızda pişirmeden yahut temizlemeden balık yerseniz kendi arkadaşlarınız için iyi olmayan konuşacağınız, ortaklarınıza kara çalma atacağınız, evlilik dışı ilişki yapacağınız, hile ve haksız kazanç ile para kazanacağınız yahut tehlikeli bir hasta olmaya yakalayacağınız ya da bir inme yaşayacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada balık aş bununla birlikte basit, yasal ve keyifli bir kazanç elde edebileceğiniz anlamına da gelmektedir.

Rüyada Kıyıda Balık Görmek

Rüyanızda suda değil de kıyıda yahut karada balık görmek mesleğinizi değiştireceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyanızda göreceğiniz değişik türdeki balıklar değişik insanları ve meslekleri temsil etmektedir.

Rüyada Kokan Balık Görmek

Rüyanızda kokan, ağır bir balık görmek kısa sürede sorumluluğun altındaki birisini kaybedebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Balık Sayısı, Miktarı

Rüyada gördüğünüz balıkların sayısını biliyorsanız, balıklar bayanları temsil etmektedir. başkaca miktarı malum balık sayısı bir bayan ile iletişime geçeceğiniz ve bir hanımla evleneceğiniz anlamına gelmektedir. Fakat şayet miktarını bilmiyorsanız şüpheli bir kaynaktan i̇stikbal parayı yahut zenginlik ya da ganimet elde etmeyi temsil etmektedir.

Rüyada Balık Sürüsü Görmek

Rüyada balık sürüsü görmek ise yönetici ve amir konumuna geleceğine yorulur. Rüyanızda balık tuttuğunuz denizin dibinde bir balık sürüsü görürseniz ve onları su yüzeyine getirip pişmemiş pişmemiş yerseniz yahut bir sepette toplarsanız bu değişik girişimler ve tutum planları ile servetinize yatırım yapacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Yumuşak Derili Balık Görmek

Rüyanızda yumuşak derili bir balık görmek sizi kandırmaya çalışan yahut insanların parasını çalmaya çalışan birinden yarar göreceğiniz anlamına gelmektedir.

Taze Balık Görmek

Ama rüyanızda gördüğünüz taze balıklar büyük ve sayısı fazla ise balıklar sizin zenginliğinizi ve varlıklarınızı sembolize etmektedir. şayet balıklar ufak veya minik ve sayısı azca ise acı ve üzüntüye kapılacağınız anlamına gelmektedir. şayet balıkların sayısı bir yahut iki ise, o denli oranda hanımdan yarar göreceğinizi temsil etmektedir.

Balık Filetosu Görmek

Rüyanızda balık filetosu görmek, aş yahut şahıs tarafınca satın alınması birinin yardımıyla zenginlik ve varlığa kavuşacağınız anlamına gelmektedir. bu şahıs büyük olasılıkla yetkili bir makam yahut bir hanımdır.

Rüyada Köpekbalığı Görmek

Rüyada köpekbalığı görmek yüce bir ruhu temsil etmektedir yahut işinizde terfi edeceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Balıkçı Görmek

Rüyanızda balıkçı, balık lokantası görmek zorluklardan, olumsuzluklardan, kavgalardan, iyi olmayan duygulardan, stres ve depresyondan kurtulma anlamına gelmektedir.

Rüyada Balık ile İlgili Tecim Görmek

Rüyanızda balık ticareti cami yahut tam tersi anlamına gelmektedir bundan dolayı insanoğlu tecim yapar ve kazanır. başkaca kimilerinin kazanılmış olduğu ve kimilerinin kaybetmiş olduğu bir cenk veya muharebe anlamına gelir.

Kur’an-ı Kerim’de tecim Cihat (mukaddes savaşım) ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. “Ey inanç edenler! Size bu üzüntü azaptan kurtaracak bir tecim göstermeli miyim?” tekrar aynı biçimde pazaryeri, pazaryerinin büyüklüğüyle doğru orantılı olarak kişinin şansını; öğrenme durumunu; sığınması icap ettiğini yahut haccı ima edebilir.

Çoğu zaman et pazarları cenk veya muharebe bölgesini simgelemektedir. Mücevher ve kumaş pazarları anma törenlerini ve eğitim kurumlarını temsil etmektedir. kimi zamanlar pazar bölgeleri yalanları, adaletsizlikleri, endişeleri ve sefaleti temsil eder.

Hem de büyük balığın, ufak veya minik balığı yuttuğu denizleri de ima etmektedir ve çoğu zaman eşlerin sebep olduğu mecburi harcamalara yahut evliliklere ya da yeni evlatların doğumuna delalettir.

Nitekim her türlü pazar yerinin değişik yorumu vardır. Şunu belirtmek gerekir ki Peygamberimizin pazaryerini şeytanların meskeni olarak adlandırdığını da unutmamak gerekir. Hz. Muhammed Müslümanlara her vakit pazar yerine ilk giden ve nihayet ayrılan şahıs olmamalarını öğütlemiştir.

 

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz