İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Bakkal Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bakkal Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bakkal Görmek

Rüyada Bakkal Görmek; kişinin yaşamında eksik ya da yarım kalan bir durumun olduğunu gösterir. Fakat bu kesin olarak her rüyada aynı anlamı taşımaz.

Sırlara vakıf, kişinin maddi durumunu bilen hiç kimseye, Bakkalın verdiklerine karşılık para almaması iyilik görmeye, Bakkalın insanı dikkatle dinlemesi ya da söylenenleri not olması devlet adına enformasyon toplayan birisine, Bakkal kimi peşin para ile yapılacak karlı ticarete ya da satın alınacak mala delalet eder.

Rüyada Bakkal Görmek

Fazla dürüst bir kişiliğe haiz olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir.

Rüyada Karanlık Bakkal Görmek

Bakkal loş, karanlık ve içi pek seçilmiyorsa kişinin adı dedikoduya karışır. Bakkal aydınlık ve temizse insan iyi sözler işitir. Bakkaldan alışveriş yapmak, kısmet geleceğine işarettir.

Bakkal görmek kısmet ve sağlığa işarettir. Rüya esnasında bir bakkal dükkânına girdiğini görmek, evine yeni bir şeyler satın alacağına; bakkaldan bazı yiyecek maddeleri alıp evine getirdiğini görmek, beklediği bir isinin olacağına ve eline fazlaca para geçeceğine; bakkaldan seker ve ona eş tatlı şeyler aldığını görmek, beklemediği misafirleri ağırlamak zorunda kalacağına bir bakkalla dükkan içinde el sıkıştığını görmek, yiyecek bakımından sıkıntıya düşeceğine; bakkal dükkânının kapalı bulunduğunu görmek, rızk yüzünden darlık çekeceğine işarettir. Cafer Sadık’ın söylediğine nazaran, rüyada bakkal görmek, üç biçimde tabir edilmektedir: Dünya islerinde kazanca, çalışmaya, hayır ve menfaate Bazılarına nazaran; Rüyada bir bakkal görmek, din islerine, dünya islerinden daha çok vakit ayırmanız yüzünden, maddî bakımdan sıkıntıya düşeceğinize delalet eder. Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada görülen bakkalın veresiye ve alışveriş etmiş olduğu kişilerin hakkında her bilgiyi bildiğini gösterir. Rüyada bakkal müşahid olan şahıs, almış olduğu  ürünler için para ödemez ise gördüğünüz rüya hayırdır. Kimi de bakkalı görmek, evlat, es, pesin meta ve gelecekte meydana ati kazanca işaret eder.

Rüyada Görülen Bakkalın Dedikodu ile İlgisi

Bu rüyayı görmek, Yansız biri olduğunuza ve hepimiz tarafınca sevildiğinize işarettir.

Rüyada görülen bakkal, toplumun meta ve sırlarına güvenli olan bir kimsedir. Rüyada bakkalı görmek, verdiği meyveler için para almadığı takdirde makbuldür. Kimi de bakkalı görmek, evlat, es, pesin meta ve gelecekte meydana ati kazanca işaret eder.

Rüyada bakkal görmek, kısmet ve rızka işaret eder ve her insana iyiliğe ve adalete işarettir.

Bakkal dükkanının kapalı bulunduğunu görmek, maişet yüzünden darlık çekmeye işaret eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.)
demiştir ki: Rüyada bakkal görmek üç biçimde tabir edilmektedir:
a) Dünya işlerinde kazanca,
c) Emek harcama ve gayrete,
b) Hayır ve menfaate.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz