İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Bakır Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bakır Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bakır Görmek

Rüyada Bakır Görmek; kişiden kişiye farklı yorumlanabilecek bir rüyadır. Bu rüya görülen bakırın işlenmiş ya da işlenmemiş olması ile yorumu da değişebilir.

Rüyada Bakır Görmek

Gördüğünüz rüya mala, bakırı elinde tutmak düşmanından istikbal zarara, bakır kap rızka, bakırcı görmek iftiraya ya da yalan isnat edilmeye delalet eder. Üst pozisyonlarda çalışan kişiler tarafınca korunacaksınız anlama gelir. Rüya esnasında bakır müşahid olan şahıs mutlu bir yuva kuracak veyahut yeni bir yerden gelir sağlayacak anlama gelir. Rüyada bakır hayırlıdır. Rüyada bir madenden bakır çıkardığını görmek, kısmetinin artacağına; madeni izabe edip levha halinde bakır elde ettiğini görmek yapmış olduğu işten hayır göreceğine ve para kazanacağına; bakırı işleyip kap kaçak haline getirdiğini görmek, girişim etmiş olduğu bir işte başarı kazanacağına işarettir.

Rüyada Bakır Görmek İle İlgili İlmi Yorumlar

Rüyada görülen bakır, hayır sahibi ve her insanın yardımına koşan bir kimseyi işaret eder. İlaveten, kısmetin artacağına ya da şansın açılacağına tabir edilir. Kimi da, hayırlı rızkı tanımlar. Bazen ise, düşmandan sakınmayı veyahut bolca kazanç olarak da tanımlanır. İbn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyada bakır görmek, kazanç, para ve güzel kelam ile tabir edilmektedir. Rüyada evinden bakır paraları alıp sokağa atmak, üzüntü ve kederden halâs olmaya işaret eder.

Cabiru’l-Mağribî demiştir ki: “- Rüyada bakır veyahut başka madenden para görmek, kazanca, zenginliğe ve berekete işaret eder. Rüyada bakır para bulduğunu veyahut bu şekilde bir paranın kendisine verildiğini görmesi, biriyle kazançlı bir iş halletmeye işarettir. Rüyada bakırdan yapılmış eşya görmek, hizmetçilere işaret eder. Rüyada bakır, düş sahibinin varlıklı olacağını ve sevdikleriyle bir araya geleceğine işarettir. Bakır müşahid olan kişi iş yapmış olduğu ortağından razı olacağına da işaret eder. Elinde bakırdan bir şey bulunduğunu müşahid olan kişi muvaffakiyetli işler yapacağı anlama gelir.

Bu rüyayı görmek sadelikle tabir edilmektedir. Bir parça bakır bulduğunu müşahid olan hayırlı bir rızk bulur. Bakırı eritmek iyilik etmektir. Bakırdan yapılmış eşya hizmetçilere delalet eder. Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada bakır, düş sahibinin kazançlı çıkacağı bir işe girişeceği ve budan karlı çıkacağına işarettir. Bakır müşahid olan kişi işlerinden kazançlı çıkacağına da işaret eder. Rüyada bakır, talih oyunlarından para kazanmaya ve murada ermeye işarettir.

Rüyada bakırcı görmek, çok çalışkan birisi ile iş yapacağınıza işaret eder. Rüyada bakırcı görmek, fazla kelam söyleyen, ama kendisi dinlemeyen, halka bunları anlatmakla uğraşan bir adamdır, şeklinde yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bakırcı görmek, çok üretken ve çok fazla çalışkan bir kişi ile yapacağınız işe delalet eder.

Rüyada bakır işleriyle uğraşan veya birilerini görmek, yalan söze ve yalancı bir şahsa işarettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz