İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Bahşiş Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bahşiş Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bahşiş Vermek

Rüyada Bahşiş Vermek; kişinin görebileceği değişik bir rüyadır. Bu rüya birden fazla anlama gelebilir. Rüya sahibi verdiği bahşişi bir lokantada mı, barda ya da meyhanede mi verdiği bu rüyanın tabirinde etkili olacaktır. Fakat rüya sahibinin gördüğü bahşiş genel anlamı ile eli bolluğu, paylaşımı ve kültürlü bir kişi olduğunu gösterir. Bahşişin gerçek anlamı sadaka gibi gözükse de, aslında hizmet sektöründe çalışan bireyin kazancıdır. Zor ve uzun saatler çalışan kişiler çoğu zaman asgari ücrete denk gelmeyen maaşlar alırlar. Bunun temel sebebi ise bahşiş geliridir.

Rüyada Bahşiş Vermek

Bir vesileyle bahşiş almak fakir kimseler için hayır ve menfaate, zengin kimseler için rezillik ve rüşvete delalet eder.

Rüyada bahşiş vermek kaybolan bir şeyin olmasına, ufak veya minik oranda bahşiş vermek büyük bir sıkıntıyı sorunsuz atlatacağınıza; büyük oranda bahşiş vermek ise, saygınlığın artırmasına ve meydana getirilen işte ilerlemeye işarettir. Her insana bahşiş dağıtmak ticarette başarı kazanacağınıza işarettir.

Rüyada Bahşiş Vermek ve Bahşiş Almak

Rüya sırasında bahşiş veren şahıs, dedikoduya karışır. Bahşiş alan da kendi sözleri yüzünden zor durumda kalabilir.

Rüyada bahşiş vermek, çoğu zaman hasislik ve tembelliği anlatır. Bahşiş verilen bir kadın ise, bahşişi veren önemsiz bir hasta olmaya yakalanacak anlama gelir. Rüyada bir garsona veyahut herhangi bir hiç kimseye bahşiş vermek, gönül zenginliğine ve sevince işarettir. Bir rivayete göre, rüyada bahşiş vermek, malinin zekâtını vermediğine delalet eder.

Rüyada birisine bahşiş verdiğini görmek, gaip bir şeyi bulmaya işaret eder.

Bahşiş verilen bir kadın ise, bahşişi verenin hasta olacağına işarettir.

Bahşiş verilen bir hizmetçi veyahut garson ise kazancının meşru bir yoldan olmadığına, bahşişi kendisi alıyorsa haram bir mali satın almış olduğuna işarettir.

Rüyada Bahşiş ve Ticaret İlişkisi

Her insana bahşiş dağıtmak ticarette başarı kazanacağınıza işarettir.

Bir kimsenin rüya sırasında bir hanıma bahşiş verdiğini görmesi; bahşişi veren kimsenin o şekilde fazla mühim olmayan bir hasta olmaya yakalanacağına, bir garsona veyahut herhangi bir hiç kimseye bahşiş verdiğini görmesi; o kimsenin gönlünün zenginliğine yorulur.

Başka bir tabire göre de: Rüyada bahşiş verilmesi; bahşiş veren kimsenin malının zekâtını vermediğine, bahşiş verilen kişi ama bir hizmetçi veyahut garson ise; malını helâl yollardan kazanmadığına, kişinin rüya sırasında bahşişi şahsının aldığını görürse; başkasına ilişkin haram bir malı satın aldığına delalet eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz