İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Ayetel Kursi Okumak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ayetel Kursi Okumak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ayetel Kursi Okumak

Rüyada Ayetel Kursi Okumak; hemen herkesin gece rüyasında görebileceği en hayırlı rüyadan biridir. Bu rüyalar hayırlı olmakla beraber bazı derin anlamlar taşımaktadır.

Rüyada Ayetel Kursi Okumak

Bunlardan biri de rüyada Ayetel Kürsi okunması ve dinlemektir. Gördüğünüz rüya mutluluk kapılarını açar ve müşahid olan şahıs için oldukça hayra alamet eder.

Rüyada Ayetel Kursi ve Hastalık

Şansların büyüğünü bulacağına işaret ederken, hastalıklarına çare, dertlerine derman olunacağının anlamını taşır. Peki; rüyada Ayetel Kürsi görmek nedir? Rüyada Ayetel Kürsi okumak ne anlama gelir?

Rüyada Ayetel Kürsi Okumak, okuduğunu ya da okunulduğunu görmek belalardan güvenli olup kurtulmaya, maksadına ermeye işarettir. Rüyada Ayetel Kürsi görmek evde hasta olan var ise iyileşmesi anlamına gelir. Rüyada Ayetel Kürsi hem de, rüyayı müşahid olan için onur ve saygınlık sahibi almak anlama gelir. Rüyada Ayetel Kürsi kuvvetli hafızaya ve parlak zeka olmaya delalet eder.

Rüyada Korku Ayetel Kursi Okumak

Rüya sırasında Ayetel Kürsi’yi okuduğunu veyahut okuyanı dinlediğini görmek, dünya afetlerinden güvenli ve muhafazalı olmaya, muradının hâsıl olacağına, ömrünün uzunluğuna delalet eder. Hasta ise veyahut hastası var ise iyileşir. Rüyada korkmuş olduğu için Ayetel Kursi okumak, rüyayı müşahid olan kişinin hafızası ve zekâsına delalet eder. Düş müşahid olan kişinin dualarının kabul edileceği anlamana gelir.

Gördüğünüz rüya hayırlara, güzelliklere yorulmaktadır. Rüyada sure okuduğunu müşahid olan kişinin yaşamının müspet biçimde değişeceğine ve çıkacağı hayırlı bir yolculuğa işaret edilir. Bu seyahat hac ya da umre olabilir.

Ayetel Kursi ile İlgili İlmi Yorumlar

İslam alimlerinden Kirmani’ye gore rüyada Ayetel Kürsi Okumak, halk nazarında kadir ve kıymetinin artacağına, onlar içinde saygı göreceğine delalet eder. Caferi Sadık ise; Dini tüm ve zekâ sahibi olacağına delalet eder, buyuruyor. Ayetel-Kürsi okumak veyahut okunduğunu işitmek, düş sahibinin gönül nuruna, bilim, hikmet, takva ve verâ ehli biri olduğuna işaret eder. Zira Ayetü’l-Kürsî ism-i â’zamdır.

Rüya sırasında birinin rüyayı müşahid olan kişiye Ayetel Kürsi okuduğunu görmek, düş sahibinin tövbesinin kabul olacağına, yaşam boyu arzu ettiği işlerin gerçekleşeceğine tabir edilir. Sıkıntılarından kurulacağına işaret edilmektedir. Rüyayı müşahid olan kişinin iş hayatındaki başarıları yardımıyla gelirinin yükseleceğine yorumlanmaktadır.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz