İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Avuç İçi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Avuç İçi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Avuç İçi Görmek

Rüyada Avuç İçi Görmek; rüya sahibinin geçim sıkıntısına düşeceğine ve cimri bir kişiliğe açık olduğuna işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya, açık avuç içi rahat yaşamaya ve cömertliği de simgeler.

Rüyada Avuç İçi Görmek

Elin içinde kıl görmek elden çıkacak dünyalığa, Avuçları göğe doğru kaldırmak menfaatle bir işe, Ufak veya minik avuç içi zayıf karaktere, Elin ayasında görülen güzellik duanın kabulüne, kişinin kendine ve başkasına ati nimete delalet eder.

Rüyada Avuç İçi Görmenin İlmi Yorumu

Ibn i Kesir de söyle diyor: Rüyada avcunun geniş bulunduğunu müşahid olan kişinin rızkı bolca olur. Mali ve parası çoğalır. Zenginliği yanında cömertliği ile de ün yapar.

Avcunun dar bulunduğunu görmek de bunun zıttı ile yorulur. Bir kişi, avucunda abdesti bozan bir şey görse, o kimsenin kuvvetine ve dünyalığına delalet eder. Elinin arkasında kıl bittiğini görse, o kimsenin durumu güçlü olur veyahut mali gider.

Şayet emlak ve akar sahibi birisi ise, çıkar erişir. Avuç insanoğlunun hayatına ve islerinden el çekmesine de delalet eder. Bundan dolayı bir kişi rüyada avuç görse ve kendisi de korkulu bir halde bulunsa, o kişi o halden imtina eder.

Rüyada Güzel Avuç İçi Görmek

Avucun güzel olması sahibinin serden ve Tanrı (C.C.) a asi olmaktan sakınmasına, sadaka almaktan çekinmesine delalet eder. Kimi de avucun güzelliği duanın kabul olmasına delalet eder. Bazı tabirciler, avuç geçim, meta, reislik, çocuk, yiğitlik ve haramdan uzaklaşmak benzer biçimde altı şeye delalet eder, dediler.

Avucun temiz olması yararlı ve karlı işlerle uğraşmak anlamındadır. Alkışlamak hoş zaman geçirmek mutluluğun işaretidir.

Rüyada avuç açmak uğurdur. Oluşturulan avuç temiz ve aydınlıksa dilekler çabucak kabul olunacaktır.

Rüyada avuç içi görmek, düş sahibinin kuvvetine, elinin açıklığına, dünyalığının genişliğine ve rızkının bolluğuna işaret eder.

Ibn-i Kesir (rh.a) de şu şekilde tabir eder:
– Rüyada avucunun geniş bulunduğunu müşahid olan rızıklanır, meta ve serveti artar, cömertlik ve kerem ile şereflenir. Avcunun dar bulunduğunu görmek ise bunun zıddı.

Rüyada Avuç İçi Görmek ile İlgili Diğer Yorumlar

Rüyada avucunun güzel bulunduğunu görmek, Allahu Teâlâ’ya âsi olmaktan sakınmaya işaret eder. Bazı defa de avuç içinin güzel olması ve pırıldaması duaların kabul edilmesine işarettir.

Rüyada avucun kapandığını görmek, geçimin darlığına; avuç içinde kıl bittiğini görmek de kedere işaret eder.

Avuçların birbirine vurduğunu görmek, ferah ve sürür
ile tabir edilmektedir. Elinin arkası ile başka elinin içine vurduğunu görmek, bir musibete işaret eder.

Avucunu göğe doğru açtığını görmek, çıkar ve hayra işarettir.

Avucun kapalı olması ise cimrilik ile tabir edilir.
Avucunun içinde abdesti bozan bir nesne görmek, düş sahibinin güç ve dünyalığına işaret eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz