İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Rüya tabirleri
 3. Rüyada Atkı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Atkı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Atkı Görmek

Rüyada Atkı Görmek; dünya malına çok bel bağlamak ve hep ati düşünmek anlamındadır. Bekârlar için evlilik, evliler için çocuk ve Aileden birinin parasal yardımına işarettir.

Rüyada Atkı Görmek

Rüya esnasında boynuna bir atkı taktığını müşahid olan kişi kendi isteği ve dileğiyle bir sorumluluğu üstüne alacağına ve sonunda feraha ve bolluğa kavuşacağı anlamına gelir. Rüyada atkı görmek sığınmakla tabir edilir.

Rüyada Atkı Hediye Etmek

Rüyanızda tanıdığınıza bir atkı verdiğinizi görmeniz, bir şeyden korkunuz var ise kurtulacağınıza, bir borçtan dolayı sıkıştırılıyorsanız o borcu ödemek için karşılığını bulacağınıza işarettir. Omzunuzdaki atkıyı çıkarıp bir kenara koyduğunuzu görmek, tüm sıkıntılarınızın geride kaldığına, feraha ulaşacağınıza delalet eder.

Rüyada atkı görülmesi, iyi bir kimseden yardım göreceğinize ve himaye edileceğinize işaret eder. Rüyada boyuna, omuza yahut kimi başa atılan ve ipek, dantel, yün, kürk benzer biçimde çeşitleri bulunan özgür türlü atkı görülmesi hayırlıdır.

Rüyada Atkı Takamamak

Bazı defa de rüyada atkı görmek, karada yolculuğa işarettir. Rüyada atkı takmak, güzel bir kazanca ve sanata işaret eder. Atkı takamamak, borç ödemek ile de tabir edilir. Rüyada kendi nezdinde olan atkısının elinden alındığını görmek, şan ve şöhretin gitmesine ve malın kahra uğramasına işaret eder. Bir kimsenin rüyada atkısının yırtıldığını yahut parçalandığını görmesi, adam kardeşi yahut kendi çocuğunun sıkıntısına işaret eder.

Günümüz düş yorumcuları rüyada atkı görmek tabirini, aile bağını simgeler demişlerdir. Kimi atkı rüyası sığınılacak bir kimseyi gösterir. İlaveten sıkıntıyı, yoksulluğun biteceğini işaret eder. Atkı rüyası bununla birlikte desteğe koşan yakın akrabalardan biri olarak anlatılır.

Rüyada Atkı İle İlgili Diğer Yorumlar Nelerdir?

Rüyada atkı iki sevgilinin kavuşmasına da işarettir. İslami düş tabircileri Rüyada atkı görmeyi, dokuz biçimde tabir etmişlerdir. Bunlar;

 • Yaşam,
 • İzzet sahibi olmak,
 • Onur,
 • Mertlik,
 • Velayet,
 • Sanat,
 • Seyahat,
 • Adam kardeş.
 • Çocuk.

Atkının baş simgesi olduğu bu rüya hayır anlamlara gelmesi için sevap işlemek şarttır. Bu sevaptan kasıt ihtiyacı olanlara gıda ya da maddi yardım yapmakta olabileceği gibi, eğer kişi düzenli olarak zekat vermiyor ise zekat vermesi de olabilir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz