1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Rüyada Aşure Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aşure Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aşure Görmek

Rüyada Aşure Görmek; bereket ve bolluk demektir. Aşure tarihsel olarak Nuh Peygamber tarafından yapıldığına inanılan bir yiyecektir. Anlatıya göre Nuh Peygamber gemisindeki hayvanları beslemek için tufanın son günlerinde kalan bütün yiyecekleri karıştırıp Aşureyi yapmış ve Aşurenin bereketi bütün gemiyi doyurmuştur.

Rüyada Aşure Görmek

Peygamber Efendimizin (S.A.V) neslinden olan kimseler için, üzüntüye, ötekiler için kısmet ve hayırlara işarettir. Resûlullah (S.A.V.)’ın sülalesinden birisi, rüyada aşure gününde bulunduğunu görse, gördüğünüz rüya o zat hakkında musibet ve beladır. Resûlullah (S.A.V.)’ın ehl-i beytine düşman olanlar hakkında bu rüyanın tabiri ise bunun aksinedir.

Rüyada Aşure Görmenin Anlamı ve Yorumu

İslami düş tabirlerinde rüyada aşure görmek iyi bir düş olarak tabir edilmemiştir. Rüyada görülen canınızı sıkacak gelişmelere, sıhhat problemlerine, meta ve kazancın azalmasına yorumlanmıştır. Rüyada sahibinin canını sıkacak söylentilere hakkında söylenmiş iyi olmayan laflara işarettir. Rüyada büyük aşure kazanı görmek ise nazardan korunmak anlama gelir.

Rüyanda Aşure Dağıtmak

Bir kimsenin rüya esnasında komşularına, eş ve dostlarına tas tas aşure dağıttığını görmesi; devletten para cezası almasına yorulur. Kimi de mahkemeden bir tazminat sonucu alacağına delalet eder. Rüyanda aşure dağıtmak müspet gelişmeler, bolca rızık ve nimet anlamına gelir.

Rüyada aşure ayında, kısaca Muharrem ayında, aşure dağıttığını görmek, hayırlı bir nimet veyahut güzel habere işarettir. Aşure görmek veyahut aş ise, bunun zıddı. Şu demek oluyor ki acı ve musibet habercisidir.

Sadece rüyayı gören kişi aşureyi mevsiminde kısaca aşure ayında dağıttığını görmesi halinde gördüğünüz rüya hayırlı bir kısmet veyahut haberle yorulur.

Rüyada Aşure Görmek ve Aş

Rüyanda aşure görülmesi veyahut yenilmesi; iyi olmayan bir haberle yorulur. Kendinizi aşure yerken görmek: Çıkarlarınız doğrultusunda başkalarına yardım edeceğiniz anlamına gelir. Muharrem ayında, aşure dağıtmak, hayırlı bir nimet veyahut güzel habere işarettir. Aşure görülmesi veyahut aş ise, bunun zıddıdır. Şu demek oluyor ki acı ve musibet habercisi olarak tabir edilmektedir.

Rüyada aşure aş, düş sahibinin maddi durumunda uzun süredir yaşanmış olan sıkıntıların nihayet bulacağına ve Ailesinde hasta var ise kurtulma bulacağına yorulur. Hem de rüyada aşure aş iş hayatında terfi almaya da delalettir. Rüyada aşure görmek, bazı düş sözlüğü yorumcularına göre kısmet anlamına da gelir. Bazı yorumculara göre ise rüyada aşure aş hayırlıdır. Rüya sırasında aşure yediğini müşahid olan şahıs için sıhhatli, basit ve rahat bir yaşam sürer.

Rüyanda Aşure Yapmak

Rüya sırasında aşure yaptığını müşahid olan şahıs hepimiz tarafınca sevilen ve saygı müşahid olan kişiye işarettir. Rüyanda aşure meydana getirilen evde bolluk ve bolluk, ailede de rahatlık egemen olur. Ehl i Beyt i Nebevi (s.a.v.) için musibet, sair insanoğlu için mühim vaka ve gelişmelerle tabir edilir.

Rüyanda Aşure Pişirmek

Rüyanda aşure pişirilmesi, bolluk ve bolluk anlama gelir. Aşure gününe müsavi gelen ayda aşure pişiren şahıs büyük rızk elde eder. Aşure pişirmek dünya hayatında güzel geçime ve verimli kazanç anlama gelir. Pişirilen Aşurenin içindeki malzemeler oranında elde edilecek nimet, hayır ve bereketi gösterir.

Rüyayı gören kişi aşureyi mevsiminde pişirmesi halinde gördüğünüz rüya hayırlı bir kısmet veyahut haberle yorulur.

Rüyada Aşure Görmek İslami Yorumu

İhya: Ehl-i Beyt-i Nebevi (s.a.v.) için musibet, sair insanoğlu için mühim vaka ve gelişmelerle tabir edilir. Hz. Peygamber (a.s.)’in neslinden birisi rüya esnasında aşure gününde bulunduğunu görse; gördüğünüz rüya o zat hakkında musibet ve belâdır. Hz. Peygamber (a.s.)’in ehl-i beytine düşman olanlar hakkında gördüğünüz rüya aksine yorulur

Nablusi: Resûlullah (S.A.V.)’ın sülalesinden birisi, rüyanda aşure gününde bulunduğunu görse, gördüğünüz rüya o zat hakkında musibet ve beladır. Resûlullah (S.A.V.)’ın ehl-i beytine düşman olanlar hakkında bu rüyanın tabiri ise bunun aksinedir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz