İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Rüya tabirleri
 3. Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aslan Görmek 

Rüyada Aslan Görmek; rüyayı gören şahsın zengin olacağına fakat bu zenginliği iyi koruması gerektiğine işarettir. Aksi taktirde aslan kendisi değil düşmanı olacaktır.

Rüyada Aslan Görmek 

Gördüğünüz rüya, devlet başkanına yorulur. Kişinin Rüya esnasında aslan görmesi rüyayı gören kişi için mertebe, makam, mevki ve hayır anlamına gelir. Rüyada aslan, saltanata, saygınlığa, uzun ömre ve bolca rızka tabir edilir. Aslan, etkili mevkideki insanlarla dostluk kurulacağı anlamına gelir. Rüyada aslan görülmesi kuvvetli biri olduğunuz için her vakit muvaffakiyetli olacağınıza da işarettir. Aslanlar hükumet reisi ile tabir edilmektedir.

Rüyada Aslandan Kaçmak

İbn-i Sîrîn’e nazaran (r.a.). Rüyada dişi aslanı görmek, iyi olmayan düşünceli, acımasız ve çocuğuna kahredici bir hanıma işaret eder. Rüyada bir dişi arsanla boğuştuğunu müşahid olan insan, büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Kendi işlerinde yükselir ve düşmanına egemen gelir.

Rüyada dişi aslan sütünü içtiğini müşahid olan insan, düşmana egemen gelir. Bazı tabirciler dişi aslanı zenginlik olarak tabir etmişlerdir. Kafesteki aslan boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek anlamına gelir.

Aslan kovalarken kaçtığını müşahid olan endişeden, korkmuş olduğu ve çekindiği şeylerden kurtulur, düşmanına galip gelir. Aslanı görüp kaçtığını ve hayvanın kendisini görmediğini müşahid olan müşahid olan rüyayı gören kişi, bilim ve hikmete ulaşır. Aslandan kaçtığını, hayvanın kendisini takip etmediğini müşahid olan, kaygı ve korkudan kurtulur, düşmanını yener.

Rüyada aslandan kaçmak, kötülüklerden sakınmaya işaret eder. Hassaten tövbe ve istiğfar etmeye işaret sayılır. Bazı zamanlarda kurtuluşa çağrışım yapar.

Rüyada bir aslandan fazla korktuğunu ve bu yüzden kaçtığını görse, rüyayı görenin selamete çıkıp rahatlayacağına hükmedilir. Umumi anlamda rüyada aslandan kaçmak, düş sahibinin hayrına tabir edilir.

Rüyada Aslan Sürüsü Görmek ve Hayatına son vermek

İslami düş yorumcularından İmam Cafer Sadık (a.s): aslan görmeyi yönetici, Yürekli şahıs ve üçlü düşman olarak tabir etmiştir. Aslan hayatına son vermek her alan ve mücadelede başarıya ulaşmaya işarettir. Düşmanına karşı zafer elde etmeye yorulur. Rüya esnasında aslan öldüren her mevzuda başarıya ulaşır. Rüyada aslan hayatına son vermek hayır ve nimete delalet eder.

Rüyada aslan hayatına son vermek, rüyayı müşahid olan kişinin gücüne, kuvvetine, başarısına ve zaferine alamet eder. Rüya esnasında aslan öldüren şahıs, hayatında hep muvaffakiyetli olur ve her vakit zaferler elde eder anlamına gelir.

Aslan hayatına son vermek hem de rüyayı gören kişi herhangi bir şeyden korku ve endişesi var ise, onlardan kurtulur ve düşmanına karşı egemen gelir.

Aslan sürüsü yönetici konumundaki insanları temsil eder. Rüyada bir sürü aslan görmek, rüyayı müşahid olan o kişinin büyük bir makama geçeceğini yahut büyük bir yönetici olacağını gösterir. Rüyada aslanlar görmek yönetici konumundaki insanoğlu, devlet kurumlarına ve makamlarına işaret eder. Rüyada görülen aslanlar hem de mala ve güce delalet eder.

Rüyada aslanla alakalı başka tabirler

Bir aslanın bir memlekete girdiğini görmek, orada hükümet başkanının değişeceğine işarettir.

Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek anlamına gelir. Fazla kez bu, miras malına işaret eder. Kendinize güvenen, kuvvetli bir insan olduğunuz için, hayatta her vakit muvaffakiyetli olacaksınız.

Rüya esnasında aslanı sağdığını müşahid olan, devletin malini yönetim eder. Ama tüccarsa mali artar, isçi ise kazancı çoğalır.

Rüyada aslan avlamak başka sultanlara hile meydana getiren büyük bir sultan ile tabir edilmektedir.

Rüyada aslan almak, ümitsizlikten sonrasında ulaşmış olduğu itibarlı mertebeye, saygınlığa, etkili kazanç ve servete işarettir.

Rüyada aslan başı görmek: Önemli bir mertebeye yükseleceğinize işaret eder.

 • Aslanı genç bir kızın görmesi: İyi bir evliliğe.
 • Bekâr biri dişi Aslan görürse: Bir kız yahut dulla tanışmaya.
 • Dişi aslan: Zenginliğe. Yavru aslan: İyi bir iş arkadaşına.
 • Koşan aslanlar: Umulmayan bir zenginliğe ve mutluluğa.
 • Aslana binmek: Sözü geçen biri olmaya, başarıya.
 • Aslanla boğuşmak: Kazanmaya.
 • İki aslanın kavgası: İki kişinin kavgasına izleyici kalmaya.
 • Aslan eti aş: Zenginliğe ve meta edinmeye.
 • Aslan hayatına son vermek: Her alanda başarıya.
 • Aslanla konuşmak: Kuvvetli dostlara
 • Aslan kükremesi: İyi olmayan habere
 • Aslana sırtını dayamak: Yitik ve üzüntüye.
 • Aslanın birinin yanına gitmesi: O kişinin üzüleceğine.
 • Aslan tarafınca takip edilmek: Tuzağa düşmeye işarettir.

Umumi anlamda aslan görmek hayırlara yorulur. Büyük önder ve devlet başkanı manasına gelir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz