İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Asa Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Asa Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Asa Görmek

Rüyada Asa Görmek; hayırlı bir rüyadır. Asa bazen baston veyahut sopa olarak da tanımlandığından bunları görmek de büyük kuvvet anlamına gelir ve hayırdır. Şahıs elinde bunlardan veya birilerini tuttuğunu görürse olağanüstü güçlenecek anlama gelir.

Rüyada Asa Görmek

Rüyada asa görmek fakirlikle yorulur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada asa görmek, şerefli, güçlü, kudretli ve halka yardım eden bir hiç kimseye işaret eder. Asanın kırıldığını müşahid olan insan, işyar ise vazifesinden alınır, ama tacir ise, ticareti elinden gider. Asayı üstünde bulunmuş olduğu yere vurduğunu müşahid olan insan, o yere veyahut o yerde bulunan ve ona el koyan insan üstüne, üstün gelir.

Rüyada Asa ile Birini Dövmek

Rüyada görülen asa kendisine güven edilen bir kimsedir. Rüyada başka bir kimseyi asa ile dövdüğünü müşahid olan insan, dövülen insan hakkında lisan uzatarak onun namusuna eksiklik getirecek kelam söyler. Rüyada tasa asa ile vurduğunu ve ondan su kaynayıp aktığını müşahid olan insan fukara ise, varlıklı olur, ama varlıklı ise, onun zenginliği artar. Kimi rüyayı gören kişi zahmet çekmeden rızka erişir.

Kimi de asa, sapık bir dine haiz olan bir hiç kimseye işaret eder. Ama asanın içi bos ve kendisi de ona dayanmış bulunuyorsa, o kimsenin mali gider. Ve onu halktan saklı meblağ. Rüyada görülen asa kendisine güven edilen bir kimsedir. Rüyada bir sopa üstünde yürüdüğünü müşahid olan insan, gemiye biner. Asa emre, yasağa, düşmana üstün gelmeye, talep ve maksadına kavuşmaya delalet eder.

Rüyada Asayı Bir Yere Fırlatmak

Ama asa cirit değneği ise, yalnızlığa; ama badem ağacından ise, düş sahibinin gerek hayır ve gerekse ser olarak bulunmuş olduğu durumundan ayrılmaya, ama şeftali ağacından olursa hazan düş sahibinin dininde münafık olduğuna delalet eder. Kimi de asa, yılana veyahut sihre delalet eder. Kimi de asa, dini habis bir hiç kimseye delalet eder. Şu sebeple asa odundandır. Odun ise münafık bir kişiye delalet eder.

Bazı insanlardan şefkat görme ve korunma işaretidir.

* Üç çatallı bir asa tutmak: Fazla şerefli bir üst mevkie getirilmektir.

Bir kimsenin rüyada asa görmesi, şerefli, güçlü, kudretli ve insanlara yardım eden bir şahıs ile tabir edilmektedir.

Rüyada elinde asa bulunduğunu görmek, şerefli, kudretli, halka yardım eden birinden yardım talebinde bulunmaya işarettir…

Rüyada Asayı Kırmak

Rüyada asanın elinde kırıldığını görmek, bulunmuş olduğu makamdan azledileceğine, tecim ehli ise ziyana uğrayacağına işaret eder.

Rüyada asa haline geldiğini görmek, ölüm ile tabir edilmektedir. Rüyada asa ile taşa vurduğunu ve taştan suların fışkırdığını görmek, varlıklı olmaya işaret eder.

Rüyada Asa Görmek ile İlgili İlmi Yorumlar

İbn-i Şîrîn (rh.a.)demiştir ki:
– Rüyada sopa veyahut baston görmek, kadir ve kıymeti üst bir zata işaret eder.

Keza rüyada bir değneğe veyahut bastona dayandığını görmek, kadir ve kıymeti ulu bir şahsın himmetiyle murada ermeye işarettir.

Elinde asanın yılan haline geldiğini görmek, dostun düşman olacağının işaretidir.

Kirmanî demiştir ki:
– Elindeki değneğin uzadığını müşahid olan muradına ulaşır, kısaldığını müşahid olan de maksadına eremez..

Bazı defa de asa görmek, imdat ve desteğe, maksadın hasıl olacağına işarettir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz