1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Arı Görmek

Rüyada Arı Görmek; ilginç bir rüya olabilir. Fakat arı normal yaşamda oldukça bereketli bir canlıdır. Arıların çalışması sayesinde bitkiler ürer ve çiçekler döllenip meyveye dönüşür.

Görülen gördüğünüz rüya için geçim anlamında zahmet çekmeden elde edilecek mallara, iş hayatındaki verimli kazançlara ve zenginliğe işaret eder. Rüya esnasında arı müşahid olan şahsın iş yaşamı da hep yolunda gidecek anlama gelir. Rüyada görülen arı bununla beraber kazançla tabir edilir ve başarı, bolluk, zenginlik, rızık ya da helal meta olarak değerlendirilir. Rüyada bal icra eden bir arıyı görmek verimli, muvaffakiyetli ve mutluluğun habercisi bir hiç kimseye delalet eder. 9 Maddeyle rüyada arı görmenin daha detaylı incelemesi için buyurun içeriğimize.

Rüyada Arı Görmek

1- Rüyada Arı Kovanı Görmek

Rüyada görülen Arıkovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Rüyada Arıkovanı edinmek, insan için verimli işe ve yardımcıya işaret etmektedir. Kovanla arı, zenginlik anlama gelir. Kovandaki bal kadının malı, arılar ise ondan olan çocuklardır.

Arı kovanındaki peteklerin tamamını çıkarmak insanlara zulmetmeye tabir edilir. Arılara yiyecek kadar bal bırakıp art kalanını almak adaletli iş görmeye işaret eder.

Rüya esnasında bir arı kovanının başlangıcında bulunduğunu ve arıların kovana girip çıktıklarını görmek geçim sıkıntısı çekmeyeceğine yorulur. Rüyada arı kovanı görmek rızkınızın bolca ve verimli olacağına delalet eder.

2- Rüyada Arı Sokması

Arı sokması, bir arkadaşınızın sizi düş kırıklığına uğratacağına işaret eder. Rüyada arının soktuğunu görmek, zahmetle kazanılacak helal meta ve kazanca işarettir. Bir arı tarafınca sokulduğunuzu görmek; güzel bir laf işiteceğinize yahut aşağılık bir kişiden fenalık göreceğinize tabir edilir.

Kirmanî: Arı tarafınca sokulduğunuzu yahut ısırıldığınızı görmek; iyi olmayan bir karı tarafınca eziyet göreceğinize işaret eder.

Bal arısı tarafınca sokulmak; eski bir dostla karşılaşacağınıza işarettir.

3- Rüyada Arı Kovalaması Görmek

Arı kovalaması, alçak insanoğlu içinde mağdur kalacağınıza işarettir. Dikkatli olmanız gerekir. Ama arı kovalıyorsa, yakın bir kişi tarafınca düş kırıklığına uğratılarak, fazla kırılacağınıza tabir edilir. Kazancınızı imrenen kimselerin bulunduğuna ve kendisine göz koyduklarına işarettir.

4- Rüyada arı hayatına son vermek

Arı hayatına son vermek, beklenmeyen bir habere işaret eder. Rüyada bal arısını hayatına son vermek maldan zararla tabir edilir. Tekrar Rüyada Arıyı hayatına son vermek düşmanı kahretmeye işaret eder. Arı hayatına son vermek, beklenmeyen bir haberdir.

5- Rüyada Bir Sürü Arı Görmek

Nimet ve ganimettir. Ailenizle beraber mutlu bir yaşamın sizi beklediğini gösterir. Bir sürü arı görmek bolluk, başarı ve mutluluktur. Rüyada bir sürü arın müşahid olan rızka erişir ve fazla para sahibi olur.

Bir başka rivayete göre de: Bal arısı görmek, güler yüzlü çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir insanla tabir edilmektedir. Bir rivayete göre de bir sürü bal arısı kazançla, bereketle tabir edilmektedir.

6- Rüyada Arı Almak

Rüyada birçok bal arısı aldığını görmek nimet ve ganimete delalet eder. Başka bir rivayete göre de yararlı ve herkesi iyiliği ile memnun eden bir insanla tabir edilmektedir.

Arı almak, onu besleyen kişi için korku ile birlikte bolluğa ve zenginliğe işaret eder. Çiftçiler için arı almak hayır, ucuzluk ve bolluğa işaret eder.

7- Rüyada Arı Yuvası Görmek

Arı yuvası, bolluk, başarı ve mutluluğun habercisidir. İş ve hususi hayatınızda birçok başarıya imza atacaksınız. Sempatik çocuklarınız ve eşinizle mutlu bir yaşam sizi bekliyor.

8- Arı Saldırması

Arı saldırması merhametsiz ve şefkatsiz kimselere tabir edilir. Bazı tabirciler, arı saldırması bir kimsedir. Arının saldırması, rezil kimselerin sözü ile halka eziyet vermektir, dediler.

9- Arı yakalamak

Arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi tabir edilir. Arı topluluğu bir sırrın açıklanmasına işarettir. Çiçekler üstünde ki bar arıyı yakalamaksa, yakın bir dostun habersiz ziyaretine tabir edilir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz