İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Arapça Konuşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Arapça Konuşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Arapça Konuşmak

Rüyada Arapça Konuşmak; kişinin yeniliğe, güzelliğe ve öğrenmeye açık olduğunu gösterir. Eğer normal yaşamında Arapça dilini konuşamıyor ise bu dili ya da başkaca yabancı bir dili öğrenebileceğini, sadece emek harcaması ve çalışması gerektiğini gösterir.

Rüyada Arapça Konuşmak

Rüyada, güzel ve açık bir biçimde Arapça konuşmak, katı ve benzeri olmayan onur, izzet ve mülke işaret eder. Rüyada Arapçayı güzelce konuştuğunu görmek, dünyaca büyük işlere haiz olmak anlama gelir. Bazı defa de güzel Arapça konuşmak, izzet ve yargı vermektir. Her şeyin en güzelini Allahu Teâlâ bilir. Tanrı’ya şükürler olsun.

Rüyada Arapça Konuşmak ve Başlangıç

Arapça dilinde ilk harf “Elif” harfidir. Yani Elif başlangıçtır. Latin dilinde “a” harfi yani Alpha, İbrani dilinde ise Alef aynı anlamları taşır. Alfabe günümüzde kullanılan bu dillerin başlangıç harflerinden türemiş bir kelimedir. Yani bu rüya kişinin başlaması gerektiğini söyler. Sadece dil anlamında değil, iyilik ve güzellik içeren ve başlamadığı bütün işlere başlamasını işaret eder.

Rüyada Arapça bir şey okuduğunu müşahid olan insan, izzet ve yüceliğe erişir. Şayet günahkarsa Tanrı (C.C.) onun günahını af ve tövbesini kabul eder, fakirse varlıklı, borçlu ise, borcunu öder. Şahitlik meydana getirecek ise, doğru şahitlik yapar yahut yanında bulunan emaneti sahibine teslim eder.

Rüyada Arapça konuşmaya çalışmak

Rüyada Arapça konuşmaya çalışan, bir mirasa erişir, deva bulur. Arapça konuşmaya çalışmak hayırdır. Bu rüyayı müşahid olan alim yahut hakim olur yada büyük hayra erişir.

Her zorluktan sonrasında kolaylığa delalet eder. Rüyada Arapça konuşmaya çalışmak:, Cenab-ı Hakk’ın: Asla kuşkusuz, “Kati olarak bu tarz şeyleri ona bir insan öğretiyor” dediklerini biliyoruz. Oysa ona öğretiyor dedikleri kişinin dili yabancıdır, bunun dili ise açık seçik Arapçadır. mealindeki ayet gereğince, çetin olan işleri kolaylaştırmaya delalet eder.

Rüyada Kusursuz Arapça Konuşabilmek

Rüyada güzel ve açık bir biçimde Arapça konuşulması, benzeri olmayan izzet, onur, rızk, meta ve mülke erişmektir. Şayet rüyayı müşahid olan tüccarsa, bulunmuş olduğu yerde ad yapar.

Herhangi bir zanaatkarsa tekrar ad yapar. Fakat Arapça ile ilgili bu rüyanın hayır olması için kişi birilerine yardım etmelidir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz