İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Anka Kuşu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Anka Kuşu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Anka Kuşu Görmek

Rüyada Anka Kuşu Görmek; oldukça hayırlı ve kısmetli bir rüyadır. Anka kuşu hemen her inanışta hayırlı anlamlar taşır. Fakat kuşun rüyada görüldüğü biçime göre bazen şer anlamlar çıkarmaya elverişlidir.

Rüyada Anka Kuşu Görmek

Bu rüyayı görmek şöhretli fakat bidat ehli bir insanla arkadaşlığa, Bu kuşun kendisiyle söyleşmesi bakanlık ya da devlete istikbal dünyalığa, Bu kuşa haiz olmak güzel bir hanımla evlenmeye, Kimi bu kuşu görmek acayip haberlere, uzağa seyahat halletmeye, uluorta konuşmaya delalet eder.

Rüyada Anka Kuşu Görmek ve Şans

Rüyada Anka kuşu görmek, başınıza bir devlet kuşu konacağına ve iyi bir yerden müjdeli bir salık alacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada Anka kuşu görmek, kadri ulu olan bir hiç kimseye işaret eder. Anka kuşuna malik bulunduğunu müşahid olan insan, güzel bir hanımla evlenir.

Anka kuşunu görmek, uzun yolculuğa da işaret eder. Rüyada Anka kuşunun kendisiyle söyleştiğini müşahid olan insan, halife tarafınca mala erişir. Bazı tabirciler, o insan bakan olur, dediler. Anka kuşunun kendisine bir şey attığını müşahid olan insan, bir melek vasıtasıyla Tanrı (C.C.) tarafınca rızıklanır, Anka kuşuna bindiğini müşahid olan kimsenin, kadri ulu ve benzeri olmayan bir melike egemen gelir.

Rüyada Anka Kuşu Avlamak

Anka kuşunu avladığını müşahid olan insan, Anka şeklinde bir zata hile yapar. Ama Anka kuşunu sattığını görse, tekrar o şekilde bir şahsa zulmeder. Anka’yı hile yapmadan avladığını görse, yiğit bir çocuğa delalet eder. Anka kuşuna malik bulunduğunu müşahid olan insan, güzel bir hanımla evlenir. Anka güzel bir hanıma, acayip haberlere ve ırak yolculuklara delalet eder. Kimi de, doğru yahut yanlış çok söze delalet eder.

Zenginliğe kavuşulacağına işarettir.

Mutluluk, zenginlik ve sıhhat anlama gelir.

Anka kuşunu görmek, düş sahibinin kadri ulu biri olduğuna
işarettir. Rüyada Anka kuşunun kendisi ile konuştuğunu görmek, nimete, mala ve ulu mertebelere işaret eder.

Rüyada Anka Kuşu Görmek ile İlgili İlmi Yorumlar

İbn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki:
– Rüyada büyük bir kuş görmek ulu bir himmettir. Bir kuşla konuşmak izzet ve hayra, elinde bir kuşun hakkın rahmetine kavuştuğunu görmek ise, hüzün ve kedere işaret eder.

Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki:
– Rüyada ünlü olan kuşları görmek evlâda, bilinmeyen kuşlar mutluluk ve müjdeye, kuşların başına toplandığını görmek, büyük bir riyasete işaret eder.

İmam Nablusî de şöyleki demektedir:
– Rüyada Anka kuşu görmek, kadri ulu olan ve bidat ehli ile arkadaşlık yapmayan bir hiç kimseye işaret eder. Rüyada Anka kuşunun kendisi ile konuştuğunu müşahid olan, devlet reisi tarafınca mala erişir.

Tekrar denilmiştir ki: Rüyada Anka kuşunu görmek, acayip haberlere ve ırak yolculuğa işarettir.

Rüyada Anka kuşunun kendisine bir şey anlattığını görmek, bir melek vasıtasıyla Allahu Teâlâ tarafınca rızıklandırılmaya işaret eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz