1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Anahtarla Kapı Açmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak; hayırlı anlamdadır. Açılan kapı berekete, bol kazanca ve kısmete çıkar.

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak

Görülen ve gördüğünüz rüya, sıkıntıların biteceğine ve problemlerin çözümünün göründüğünden daha basit bir biçimde çözüleceğine tabir edilir. Anahtarla kapı açmak, fazla güç zor olacağını düşündüğünüz bir işin fazla basit durum olacağına işarettir.

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak Nur Mudur?

Bilinmiş olduğu benzer biçimde anahtar, kapılar açan bir âlettir. Bu sebeple Rüyada anahtarla kapı açan rüyayı gören kişi için Allah-u Teala’nın lütuf ve ihsanına delâlettir. Anahtar, bilim ve Kuran’ın kapısını açmakla da tabir edilmektedir. İşlerinizin fazla iyi gideceğine işarettir.

Böyle bir rüyayı görmek ve bu rüya da cebinde anahtar aradığını görmek, büyük bir iş oluşturmak için ana paraya delalettir. Kimi de gördüğünüz rüya iş için ortak aradığınıza ya da mühim bir davanız için, bir meşhur avukat bulmaya çalıştığınıza yahut elinize geçen büyük oranda bir paranızı iyi mi değerlendirmeyi düşündüğünüze delalet eder.

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak Destek Midir?

Rüyada başkasının kapısını anahtarla açmak, zamanında sizi destekleyenlerin şimdi sizin desteğinize gereksinimleri olduğu anlamına gelir. Kırık anahtarla kapı açmak çevrenizde yüzünüze gülüp arkanızdan dolaplar çeviren kimselerin varlığına işarettir.

İlmi yorumcular anahtar ile alâkadar öğeler içeren rüyaları aşağıdaki benzer biçimde yorumlamışlardır;

  • Kirmanı demiştir ki: Rüyada anahtarla bir kapı açmak hayra işaret eder.
  • Cafer-i Sâdık hazretleri derler ki: Anahtar, zor işlerin açılmasına, acı ve gamdan kurtulmağa, hastalıktan sağalma bulmaya, muradın hâsıl olmasına, dinde kuvvete, duanın kabulüne, bilim ve marifete işaret eder. 
  • İmam Nablusî‘ye bakılırsa bu rüyayı rızık, kurtuluş, meta ve hac farizası olarak tabir etmiştir.

Rüyada bir kapıyı anahtarla açtığını müşahid olan şahıs Tanrı’nın yardımı ile murat etmiş olduğu şeye kavuşur. Rüyada bir kapıyı yahut bir kilidi açtığını müşahid olan şahıs, düşmanına egemen gelir. Rüyada bir kapıyı anahtarla açtığını müşahid olan şahıs, Hakkin yardımı ile murat etmiş olduğu şeye kavuşur.

Rüyada Kilitli Bir Kapıyı Açmak ya da Açtırmak

Rüyada anahtarla kapı yahut bir kilidi açmak, düşmanlar üstüne egemen olmaya işaret eder. Gördüğünüz rüya büyük ve şerefli bir saltanata işarettir. Kapı açamamak, fazla çalışmanın sonucunda emeğinizin karşılığını alacağınıza tabir edilir. Bir kapıyı anahtarla açtığını müşahid olan istediğinde yardım görür.

Anahtarla kolaylıkla her kapıyı açtığını müşahid olan, zahmetsiz ve fazla rahat para kazanır.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz