İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada Akrep Görmek; düşmana, bol kazanca, berekete, yoksulluğa ve aynı zamanda aşırı şehvetli bir zina ilişkisine işarettir. Bazı yorumculara göre de dine dönmek ve kalbindeki akrepten kurtulmak olarak yorumlanır.

Rüyada Akrep Görmek

Akrep; inançsız, zararı dokunan, bozuk ağızlı ama zayıf bir düşman anlamına gelir. Bu sebeple rüyada akrep görmek iyi olmayan ve ahlak yoksunu bir kişi anlama gelir. Rüyada akrebin sokması düşmandan ziyan görmeye, akrebi öldürmekse o düşmandan kurtulmaya tabir edilir. Rüyanızın tabirini okumadan evvel dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir husus var. Lütfen bu hususa dikkat edin.

Rüyada Akrep Görmek ile İlgili Yorumlar

Şöyledir ki; kavrulmuş et, turşu, kızartılmış sebze şeklinde gıdalar insan bedenine karanlığın galebe etmesine sebep olan karanlık veren gıdalardır. Dolaysıyla bu gıdaları tüketen kişi rüya esnasında akrep şeklinde ürkütücü rüyalar görür. Ama rüyayı gören kişi uyandığında yüzüne karalık çökmüşse, şaşkın yahut endişeliyse, karalık ona galebe etmiştir ve dolayısıyla akrep rüyasının tabiri yoktur.

Akrep rüyası görülme şekline göre değişik değişik tabir edilmiştir. Şimdi her ne kadar eş olsa da birçok ayrı mana ve açıklaması bulunan rüyada akrep görülmesini okumaya devam edelim:

Rüyada akrep görmek, iyi olmayan biri ile karşılaşılacağı yahut onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep hayatına son vermek bir beladan kurtulacağını belirtir. Akrep inançsız, zararı dokunan, külfeti fazla, bozuk ağızlı ama zayıf bir düşmandır. Evde akrep olması, ikiyüzlü biri tarafınca aldatılmaya işarettir.

Rüyada Akrep Nedir?

Rüyada akrep, iyi olmayan ve ahlak yoksunu biri ile karşılaşılacağı yahut onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep inançsız, zararı dokunan, külfeti fazla, bozuk ağızlı ama zayıf bir düşmandır. Sizi kendi çıkarları için kullanmaya çalışan düşmanlar ve düzmece dostlar var. Dikkat edin. Tehlikeli bir düşman anlama gelir.

Rüyada Evde Akrep Görmek

Evde akrep olması, hilekâr biri tarafınca aldatılmaya işarettir. Rüyada evde akrep görmek, hilebaz biri ile iş yapmış olup aldatılacağınız şeklinde tabir edilmektedir. Evde yatak üstünde akrep görmek, evimizdeki birinin seyahat yapacağına işarettir. Bir kimsenin evinde akreplerin yanması o kimsenin düşmanlarının yaşama veda etmesine delalet eder. Yatakta akrep olması Ailenin arasında birinin gurbete çıkmasına işarettir.

Rüyada Akrep Sokması ve Akrep Isırması

Rüyada akrep tarafınca sokulmak, oldukça büyük bir çekince geçireceğinize ya da yakınlarınızdan birinin ölüm haberini alacağınıza rivayet edilmektedir. Rüyada akrep sokması düşmandan ziyan görüleceğine, ağır hastalık yahut ölüme işarettir. İslami tabirlerde rüyada akrep sokması, bir ölüm haberi yahut tehlikeye işaret edilmiştir.

Rüyada akrep soktuğunu görmek, düşmanının kendi aleyhinde lakırdı söylediğine ve ondan ziyan göreceğine tabir edilir. Bir başka rivayete göre; rüyada akrep ısırması düş sahibinin eline geçecek ve devamı olmayan bir meta anlama gelir. Akrebi gördüğünü sadece kendisini ısırmadığını ve akrepten de korktuğunu görse, düşmanı o kimseyi gıybet edeceği anlamına gelir.

Rüyada akrep ısırması; hoşlanmadığınız birinden yahut düşmanınızdan sizi üzecek ağır bir lakırdı işiteceğinize delalet etmektedir. Akrep soktuğunu görmek; saklı bir düşman tarafınca vuruş alacağınıza işarettir. Kimi de akrep ısırması asaleti olmayan bir kişiyle kavga edeceğinize işarettir.

Bir kişi rüyada elinde bir akrebin bulunduğunu ve insanları soktuğunu, ısırdığını görse, o kimsenin insanları gıybet eden bir hiç kimseye işarettir. İnsanlar içinde lakırdı götürüp getirmek suretiyle onları tahrik eden akrep şeklinde bir kişinin bulunduğunu işaret etmektedir.

Rüyada Akrep Hayatına son vermek

Rüyada bir akrebi öldürdüğünü müşahid olan şahıs, düş sahibinin bütün kötülüklerden kurtulacağını belirtir. Rüyada kara bir akrep hayatına son vermek bir beladan kurtulacağını anlatır.

Rüyada akrep öldürmeye çalışmak bir düşmanın iyi olmayan haberini almaya delildir. Rüyada bir akrep öldürdüğünü müşahid olan kişi düşmanına karşı zafer kazanır. Ölmüş akrep görmek zararsız düşmandan ve kötülüklerden korunmaya tabir edilir. Rüyada ölmüş bir akrebin görülmesi korkulardan kurtulmak anlama gelir.

Rüyada akrep hayatına son vermek, iyi olmayan birinden kurtulmaya yahut lakırdı taşıyan o kişinin meydana çıkmasına işarettir. Akrepleri hayatına son vermek bir bela, musibetten kurtulmayı belirtir. Akrep öldürülmesi düşmanın şerrinden ve kötülüklerinden korunmadır. Rüyada akrep ölmesi mevcud korkuların bitmesine işarettir.

Bununla beraber rüyada akrep hayatına son vermek, düşmanlarınızdan herhangi birinin iyi olmayan haberini alacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Elbisesinde Akrep Görmek

Çoluk çocuğundan ziyan görmeye işarettir. Bir şeyi akrep olmadığı halde akrep sanmak, kendine arkadaş ve zararsız olan birisini düşman zannetmeye tabir edilir. Akrep tutup bunu bir kadının üstüne koymak onunla münasebet kurmaya delalet eder.

Rüyada büyük akrep görmek, el ve dilinden hiçbir kimsenin selamette olmadığı; lakırdı götürüp getiren bir kişi sebebiyle meydana istikbal tasa ve kedere delalet eder.

Rüyada akrep görmek dinsiz, muzip ve zayıf bir düşmanla tabir edilmektedir. Rüyada elinde bir akrep olmasına rağmen halkı korkuttuğunu müşahid olan, herkesi arkasından çekiştirir ve haklarında olmadık şeyler söyler.

Rüyada Donunun İçinde Akrep Görmek

Ağzından akrep çıktığını yahut akrebin elbisesi arasına girdiğini görenin, düşmanı evinde olup onlarla beraber oturur. Donunun yahut pantolonunun içinde akrep bulunduğunu müşahid olan, eşinden hasımlık görür. Bir rivayete göre de, eşine bir düşman musallat olur.

Elbisesinin içinde akrep bulunduğunu müşahid olan, konut halkından birinin düşmanlığına uğrar. Ama şahıs rüyada bir akrebi yutsa o kimsenin düşmanı onun sırlarına vakıf olur.

Gömleğinde yahut dükkânında akrep görse, o akrep onun kazancında ona tasa ve acı veren düşmanıdır.

Kimi akrep görmek akrep şeklinde fazla favorisi olan bir hiç kimseye düşkün olmaya delalet eder. Akrep, kişinin akrabalarından olan düşmanıdır.

Akrebi, yatağı üstünde görse, o akrep onun düşmanı, geçim ve kazancı hakkında da tasa ve kederdir. Karnında akreplerin bulunduğunu görse, o akrepler onun kendi isinde bulunan düşmanlarıdır.

Bacaklarından akrepler çıktığını görse, o akrepler onun torunlarından olan düşmanları yahut torunlarıyla kendi içinde meydana istikbal bir düşmanlıktır. Rüyada akrebi pişmemiş olarak aş, allahsız ve dinsiz bir kimseyi gıybet eder.

Akrep, kalbine gelen her şeyi diliyle söyleyen ve dostunu düşmanından ayıramayan bir hiç kimseye delalet eder. Akrebin kıskacı ve dedikoducu insanın dilidir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz