İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Akciğer Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Akciğer Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Akciğer Görmek

Rüyada Akciğer Görmek; kişinin normal yaşamında akciğer problemi yaşadığını gösterebilir. Kişi eğer zor nefes alıyor, sigara içiyor ya da başkaca akciğer problemleri ile uğraşıyor ise bu durum rüyasına da yansıyabilir. Çevresinde buna benzer problemler yaşayan birileri var ise bu durum da rüyalara yansır. Aynı zamanda rüya sahibi uyku sırasında ters bir pozisyonda uyumuş, üstü çok örtülmüş ya da farklı bir sebepten uyuduğu ortamın havası azalmış ise bu da kişinin rüyasına yansımaktadır.

Rüyada Akciğer Görmek

Bu ve buna benzeri bütün rüyalarda ilmi ve ruhi imgeler aranmaktadır. Fakat bu rüyaların hemen hepsi geçmişte yaşadığınız, duyduğunuz, kısacası sizi etkileyen olayların ya da uyku sırasında vücudunuzun durumu ile de bağlantılı olabilmektedir.

Rüyada Kendi Akciğerlerini Görmek

Kişinin kendi akciğerini sıhhatli görmesi uzun ömre, onun koktuğunu ve lekelendiğini görmesi kısa ömre, Taze akciğer görmek hanımla tabir edilir. Bu rüyayı gördükten sonrasında ağırbaşlı bir hasta olmaya yakalanabilirsiniz. Şayet sigara ya da tütün malzemesi içiyorsanız bırakmalı ve dikkatli olmalısınız. Lakin gördüğünüz rüya ekseriyetle ferah ve mutluluk alametleri olarak değerlendirilir.

Rüyada görülen akciğer, ruhun mahallidir. Bundan dolayı bir şahıs rüyada kendi akciğerinin iyi olmayan koktuğunu görse, o kimsenin ömrü rüyada biter ve şahıs korkmuş uyanabilir. Tekrar akciğer, gazap mahallidir. Akciğer hanım ile de tabir edilir. Akciğerin sağlamlığı uzun ömre, onun bozukluğu ise kısa ömre delalet eder.

Rüyada Akciğer Görmek ile İlgili İlmi Yorumlar

Ibn i Sirin e bakılırsa; rüya esnasında kendisine akciğer verildiğini müşahid olan şahıs, ama vereni tanıyorsa, ondan sevineceği bir havadis alır ve çıkar görür; ama tanımıyorsa, bilmediği birinden kendisine sevineceği bir iyilik gelir. Birisine akciğer verdiğini görmek, kendi eliyle o verdiği kişiye sevineceği bir iyilik yapacağına, ama verdiği kişiyi bilmiyorsa halka karşı bir iyilikte bulunacağına işarettir.

Cabir ül Magribî’ye bakılırsa; rüyada akciğer yediğini görmek, ama yediği ciğer pişmiş ise ve eti yenilir bir hayvana ilişkin ise, kolaylıkla meta sahibi olacağına; ama eti yenilmeyen bir hayvana ilişkin ise, edineceği malin haram meta olacağına; akciğerinin, koptuğunu görmek, ecelinin yaklaştığına işarettir. Bir başka rivayete bakılırsa de: Akciğer umumiyetle hayat ile tabir edilir. Dolayısıyla Akciğerin sağlamlığı uzun ömre, onun bozukluğu ise kısa ömre işaret eder.

Rüyada Akciğer Görmek Hasta olmaya İşaret Olabilir

Kişinin kendi akciğerini sıhhatli görmesi uzun ömre, onun koktuğunu ve lekelendiğini görmesi kısa ömre, Taze akciğer görmek hanımla tabir edilir.

Kişi eğer böyle bir rüya görür ise sağlığına daha fazla dikkat etmeli ve gerekli kontrollerini yaptırmalıdır.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz