İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Akbaba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Akbaba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Akbaba Görmek

Rüyada Akbaba Görmek; hayır olarak da şer olarak da yorumlanabilir. Genelde düşman ya da asalak birine delalet eder. Fakat bu kişi vasıfsız ve zararsızdır. Aşırı tehlike arz etmez.

Rüyada Akbaba Görmek

Gördüğünüz rüya miskin, zararsız, nezaketsiz ve iş bilmez bir yabancı insanla tabir edilir. Akbaba kuşu tutmak hasta olmaya, Bir yerleşim alanına akbabaların girdiğini görmek, oranın salgın edilmesine yorulur. Sanat ehli kişinin akbaba görmesi menfaatte, Akbaba sürüsü işsizliğe, serkeşliğe, korku ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada akbaba kalbi kötülükle dolu düşman anlamına gelir. Rüyada Akbaba gagalarsa, maddi ve tinsel ziyan görür.

Rüyada Akbaba Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada akbaba görmek görülme şekline bakılırsa farkla anlama gelmektedir. Yanında akbabanın etinden, tüyünden, kanatlarından bir şeyin bulunduğunu görenin, yoksul ve acayip bir kimseden eline bir miktar meta veyahut başka bir şey geçer.

Bir rivayete bakılırsa, o adam yüzünden sevap kazanır. Rüyada akbabaya bindiğini müşahid olan, gurbete gider ve fakirleşir. Yanında bir akbaba yavrusunun bulunduğunu görenin evladı fakirleşir. Dişi bir akbaba aldığını müşahid olan, yoksul bir hanımla evlenir.

Rüyada Akbaba Görmek ile İlgili Başka Tabirler

Kirmani demiştir ki: Rüya sırasında kendisine bir akbaba verildiğini müşahid olan, hayır ve selamet ile dindar ve yoksul bir topluma reis olur. Akbabanın sesini işitmek, acı ve sıkıntıdan kurtulmaktır.

Hasta bir kimsenin rüyada kendi evinde bir Akbaba Kuşunu görmesi, hastalığının ilerlemesine işarettir. Akbaba kuşları, issiz kimselere, haram kazanç ile geçimini sağlayan olan hırsızlara, ya da iyi olmayan laf işitmeye işaret eder. Rüyada görülen Akbaba, düş sahibinin erişeceği korku ve vahşete yorulur.

Rüyada Akbaba Kuşunu gece uyurken rüyada görmek, iş bilmez ve anlayışsız bir insana, gündüz uyurken görmek ise hastalıklara işarettir. Bir şahıs rüyada akbaba kuşunu tuttuğunu görürse, fazla kanlı bir kavga veyahut harpte bulunur ya da şiddetli bir hasta olmaya yakalanır.

Bir şahıs rüyada birçok akbaba kuşunun bir şehre girdiğini görse, o kent halkına harem keş, sefih (eğlenceye düşkün) ve alçak bir ekip asker girer. Hasta bir şahıs rüyada kendi evinde bir akbaba kuşu görse, hastalığından fenalaşır. Rüyada tabak, çanak, çömlek ve testi benzer biçimde şeyleri yapım edenler ve kent haricindeki sanatkârların akbaba kuşunu görmeleri, hayır ve menfaate, doktorlar ve hastalar için şerre delalettir.

Rüyada Akbaba Görmek İlmi Olarak Iyi mi Tabir edilir?

Rüyada Akbaba kuşları görmek düşmana, şehirde yaşamayan sefil, alçak ve adaletsiz bir kavmin girmesine tabirdir. Akbaba kuşları işsizlerden, ölü yıkayanlardan ve kabirleri konuk eden taifeden bir ekip kimselere delalet eder. Akbaba kuşları, duvarlar içinde ve haram kazanç ile geçimini sağlayan olan hırsızlara ayrılık ve vahşete, mamur yerin harabına ve iyi olmayan söze fayda.

Kirmani demiştir ki: Rüyada kendisine bir Akbaba kuşu verildiğini görmek, din selâmetine ve hayra işaret eder.

Rüyada Akbabaları otlattığını görmek, bazı kimseler üstüne âmir olmakla tabir edilmektedir.

Rüyada Akbaba kuşunun sedasını işitmek, keder ve kederden kurtuluşa işaret eder.

Nablusî demiştir ki:
– Gece rüyada Akbaba kuşunu görmek, iş bilmez ve nezaketsiz bir şahısa işaret eder.

Gördüğünüz rüya gündüz görüldüğünde hastalıklara işarettir.
Rüyada Akbaba kuşunu tuttuğunu görmek, harpte bulunmaya veyahut hasta olmaya işarettir.

Akbabaları otlattığını görmek, yoksul kimselerin başına âmir olmakla tabir edilmektedir. Bir dişi Akbaba aldığını görmek ise, yoksul bir hanımla evlenmeye işaret eder.

Akbabanın Değişik Görülme Biçimleri

Bu rüyanın yorumu başka rüyalarda olduğu benzer biçimde düş ayrıntılarına göre değişiklik gösterir. Akbabanın görülme biçimine bakılırsa farklılaşan yorumlar şu şekildedir;

  • Gündüz akbaba görmek: Önemsiz bir hasta olmaya işarettir. Bir başka yoruma bakılırsa de; karakterinizde değişimler yaşayacağınıza ve müspet gelişmeler kaydedeceğinize işarettir.
  • Akbaba olmak: Yaşamınız süresince savaşım edeceğinize işarettir.
  • Akbabalar görmek: Köyden kentte fakirlikten dolayı bir ümit diyerek göç olacağına işarettir.
  • Hasta biri evinde akbaba görürse: illet bir hasta olmaya yakalanacağınıza ya da hastalıktan fenalaşacağınıza işarettir.
Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz