İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Aile Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aile Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aile Görmek

Rüyada Aile Görmek; rüya sahibi için kalabalığa, bolluğa, hayırlı işe, devlete ve özel mülk ile olan ilişkilere yorulur. Bu rüya çoğunlukla görünmüş olduğu benzer biçimde tabir edilir. Üstelik neşelenmeye, sevinmeye işaret eder.

Rüyada Aile Görmek

Gördüğünüz rüya mutluluğa, Aile fertlerini bir arada görmek varlığa ve rahat bir hayata delalet eder.

Rüya esnasında ailecek oturduğunu müşahid olan insan kuvvetli duruma gelir. Kısaca derhal her mevzuda nefsini destekleyenler vardır. Aile karanlık bir yerde oturuyorsa, iş ve parayla alâkadar sorunların halledilmesi için vakit gerekir; Aile aydınlık ve ferah bir yerdeyse, kuvvetli bir destek, muvaffakiyetli bir girişim için kafi olacaktır anlama gelir.

Rüyada Aile Görmek ve Aile ile Oturmak

Rüyada aile ile beraber bulunduğunu görmek kuvvetli olmak anlama gelir. Rüyanızda ailenizi görmeniz her mevzuda sizi destekleyen insanların varlığına işarettir. Rüyada görülen aile karanlık bir yerde görülüyorsa, iş ve parayla alâkadar sorunların halledilmesi için zamana gereksinim bulunduğunu bildirir. Aile güzel, aydınlık ve ferah bir yerde görüldüyse, her vakit yaptığınız işlerde destek göreceğinize ve yapacağınız işlerde başarı elde edeceğinize tabir edilir.

Rüyada mutlu bir aile görmek sıhhatli ve zengin bir yaşamın simgesidir. Ama sorunlu bir aile gördüyseniz, düş kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir.

İslami tabirlerde Rüyada Aile Görmenin anlamı ve yorumu

Rüyada Aile görmek, zenginlik ve saadete işarettir. Rüyada kendi konut halkını görmek “Ama fakirlikten korkarsanız Tanrı dilerse, sizi yakında kendi fazlından zenginleştirir.” (Tevbe, 28) mealindeki âyet-i kerime gereğince, zenginlikle tabir edilmektedir.

Rüya esnasında ailecek açıklık bir yerde oturan insan kuvvetli bir destek, iyi bir atılımdır. Ailesi ile karanlık, loş bir yerde oturuyorsa iş ve para ile alâkadar bir probleminin halledilmesi için vakit gerekmektedir.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada konut halkını ya da aile görmek, rüyayı gören kişi için zenginliğe işaret eder. İnsanın kendi ailesine ilişkin görmüş olduğu rüyalar, aynen görüldüğü biçimde yarar. Bu rüyalardaki semboller birazcık karışık olmakla birlikte, bu tarz şeyleri çözmek pek de kuvvet değildir. Bu bakımdan aile rüyalarının tabirleri, kendi dahil problemleri kendileri tarafınca bilinmiş olduğu için, çoğu zaman aile reisinin yardımı ile fazla sıhhatli bir şekilde ve en iyi biçimde yorumlanabilir.

Rüyada kendi aileni görmek

Bir kimsenin rüyada kendi ailesini görmesi, bolluk ve zenginliğe işaret eder.

Aile bireylerini neşeli görmek, dünya ve ahiret mutluluğuna; tasalı görmek, ailenin içinde bulunmuş olduğu sıkıntıdan kısa zamanda kurtulacağına işarettir.

Rüyada ailesinin kaybolduğunu görmek, bir yitik yüzünden üzülmeye işarettir.

Rüyada tanınmayan başka bir aile görmek, yeni komşular edinmeye, kız vermek yahut kız almak suretiyle bir aileyle akrabalık bağları kurmaya işarettir.

Rüyada aileyi tasalı görmek

Kimi tasa duymaya, meta sahibi olmaya; kimi de kısmetli bir iş bulmaya tabir edilir. Bazen mutlu sürecek bir evliliğe çağrışım yapar.

Rüyada aile bireylerini toplu ve neşeli olduklarını görmek, düş sahibinin ailecek mutlu bir ömür süreceğine işaret eder. Ya da rüyayı görenin müjdeli bir salık alarak sevineceğine hükmedilir. Bir insan rüyada aile bireylerinden veya birilerini tasalı görse, üzülen kişinin hastalanacağına işaret sayılır. Ya da o kişinin üzüntü bir salık alarak üzüleceğine tabir edilir.

Bir insan rüyada aile bireylerinden birinin gurbete yahut askere gittiğini görse, o eve bir misafirin geleceğine işaret sayılır. Ama aile bireylerinden birinin vefat ettiğini görürse, ölen kişinin uzun yaşayacağına olacağına işarettir.

Rüyada Ailesinin Terk Ettiğini Görmek

Evli bir insan rüyada eşinin evi bırakıp gittiğini görse, düş sahibinin mutluluğunun asla insan tarafınca bozulmayacağına tabir edilir. Ama rüyada ailecek seyahate çıktığını ve tekrar evine dönmediğini görürse, düş sahibinin eşiyle aralarında ufak veya minik bir ihtilaf çıkacağına işaret eder.

Ya da bu çiftin evlatlarından memnun kalmadıklarına hükmedilir. Bir insan rüyada aile fertlerinden bir ölüyü rüyada görse, o ailede bir doğumun olacağına işaret sayılır.

Eğer sıkıntıda olan bir insan, rüyada aile bireyleriyle beraber aş yediğini ve eğlendiklerini görse, düş görenin sıkıntılardan kurtulacağına, sıhhatli bir yaşam süreceğine hükmedilir.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz