İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Affedilmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Affedilmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Affedilmek

Rüyada Affedilmek; kişinin güzel geleceğe hazır olduğuna işarettir. Aynı zamanda birini affetmek de olgunlaştığına işarettir.

Rüyada Affedilmek

Günahkar birinin Rüyada Tanrı tarafınca affedildiğini görmesi tövbe ederek günahlarının affedilmesine yahut kefaret vermesine, Bir kimsenin kendi kusurunu affettiğini görmek üst mertebeye ve uzun ömre; Gerek affedilmek gerekse bağışlamak hidayete ve hidayet bulup güzel ameller işlemeye delalet eder.

Bir kişi rüyada affedildiğini görse, bu felah ve saadete işarettir.

Rüyada Affedilmek ve Rüyada Affetmek

Tekrar affa uğramak, Cenâb-ı Hakk’ın mağfiretini, rızasını kazanacak bir amele işaret eder. Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay Allah’ın sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız tasa duyacağınız anlamındadır.

Bağışlamak, kişinin bir hayır işleyeceği, veya birilerini sevindireceği ve sevaba gireceğine işarettir. Af dilemek ise kısa bir süre sonrasında zor duruma düşüleceğine işarettir.

Rüyada Bağışlamak ve Bağışlanmak

Bağışlamak büyüklüğe işarettir. Rüyada bir kimsenin yapmış olduğu bir hatadan dolayı af dilediğini ve onu affettiğini görmek, her insana karşı iyi niyetli olduğunuza işarettir. Sizin işlediğiniz bir fazla suçtan dolayı affedildiğinizi görmeniz, hatalı biçimde davrandığınıza ve bu hatayı kesinlikle düzeltmeniz gerektiğine delalet eder. Rüyada bir mahkeme salonunda hakim karşısında iken bir suçundan dolayı affedildiğini görmek, Tanrı-u Teala tarafınca günahlarının affedildiğine delalet eder. Şahsının bir başkasını affettiğini görmek, o kişiden bir hayır ve iyilik geleceğine; yapmış olduğu bir kabahatten dolayı anne yahut babasının kendisini affettiğini görmek, anne ve babasına karşı itaatinin gevşediğine ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir.

Rüyada Affedilmek ile İlgili Diğer Yorumlar

Bir başka rivayete bakılırsa de: Cezaya müstahak olan günahkar bir kimsenin rüyada Allah-u Teala tarafınca kabahat ve kusurlarının affedildiğini görmesi, o kimsenin, doğru birisi olduğuna yahut kefaret vermesine işaret eder. Rüyada bağışlamak iyidir. Bir suçlunun kabahatini affettiğini müşahid olan, Cenabi Hakkin mağfiretini çeken bir is isler. Bazı yorumcular, bir kabahatlinin kabahatini bağışlamak, ecir ve sevaba nail olmaya delalet eder, demişlerdir. Bazılarına bakılırsa; rüyada size fenalık icra eden bir kimselerle barıştığınızı ve onu bu hareketlerinden dolayı affettiğinizi görmeniz, size karşı işlenen maddi bir hatadan dolayı bir fazlaca zarara girdiğinize, ama bunu icra eden kimsenin maddi durumu zararınızı karşılayacak durumda bulunmadığı için ondan bir şey istemediğinize bu biçimde bir büyüklük gösterdiğinize delalet eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz