İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya tabirleri
  3. Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek; rüya sahibine nasip edilmiş ruhani bir hediyedir. Genel anlamda neredeyse bütün rüya yorumcuları tarafından hayırlı olarak yorumlanır. Gelin bu rüyanın ayrıntılarını ilmi ve ruhi yorumcular ile, yazının devamında, birlikte inceleyelim.

Rüyada abdest almak nur üstüne nura ve gönlün aydınlığına işarettir. Yani Allah’ın nurunu üstünüzde defalarca kez hissedersiniz. Bir tür lütuf olarak da tanımlanabilir. Yaratanın kullarının rüyalarında onlara bir şekilde yol gösterdiği hemen her din ve her din adamı tarafından kabul görmüş genel bir kuraldır.

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek

Rüyada Hacca Gitmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada abdest alıp hacca gitmek ise Tanrı’nın size haccı nasip edeceğine işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gittiğini görmek hayırla tabir edilir. Yani size hac ibadeti nasip olmuştur. Bu nasibinizi kazanmak ya da gerçekleştirmek tamamen size bağlıdır. Allah kuluna rüyası vasıtası ile bir yol nasip etmiştir. Bu yolu nuru ve rahmeti ile nasip eder. Var olan yolu bulmak ve o yola gitmek kulun işidir.

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek Din Adamları Tarafından Nasıl Yorumlanmıştır?

İbn-i Sîrîn: Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi şu biçimde yorumlamıştır: Hacca gittiğinizi görmek; Tanrı’nın size haccı nasip edeceğine delalettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödeyeceksiniz. Bu rüyayı müşahit olan herhangi bir korusu var ise korkularından kurtulup itimat içinde olacaktır.

Abdest alıp Hacca gittiğinizi, sadece hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek; uzun ömre ve işinizin düzene girmesine işarettir. Abdest alıp hacca gittiğini müşahit olan şahıs tasa ve kederden kurtulur.

Yolcu olan biri için rüyada abdest alıp hacca gitmek: Yukarıdaki yorumlara ilaveten seyahat meydana getiren biri bu rüyayı görürse selametle gideceği yere varacaktır. Şayet sahih ve güzel bir düş görmek istiyorsanız uykuya yatarken abdestli olarak yatmalısınız ve Tanrı’ya fazla yakarış etmelisiniz.

Hacca gitmek için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kutsiyete tabir edilir. Maksat ve muradına ermeye tabir edilir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi evlenmek, insanlara iyilik etmek, sevap işlemek, hayır işler için çaba sarf etmek şeklinde yorumlamıştır.

İşinden çıkarılan yada işi olmayan bir şahıs, rüyada hac zamanında abdest alarak hacca gitmek için yola çıktığını
görse, gördüğünüz rüya, onun yine işine döneceğine yada yeni bir iş bulacağına işaret eder.

Yorum Yap

Yorum yapabilirsiniz